Registrace vozidla ze zahraničí

Od: Datum: 26.02.14 16:16 odpovědí: 6 změna: 28.02.14 10:06

Dobrý den,

koupil jsem auto 17.2.2014. Je to dovoz ze zahraničí, mám k němu všechny potřebné dokumenty (velký TP z původní země, doklad o odhlášení vozidla původní země, kupní smlouvu). Ode dneška tj. 26.2.2014 je o pojištění u nejmenované pojišťovny - pojištění na VIN kód (až mi úřad vydá český velký TP, uvedu pojišťovně i registrační značku vozidla i číslo TP..).

Problém tkvý v tom, že potřebuji ještě udělat dovozovou technickou kontrolu (+emise). Abych mohl úspěšně provést technickou kontrolu, musím na autě doladot pár drobností. Mám objednané díly na auto. Až mi díly přijdou, ihned je namontuji na auto a pojedu na technickou kontrolu a následně na úřad se všemy doklady.

Moje otázky jsou: zda platí i pro dovezené auto lhůta 10 dní na registraci? Převozní zelenou značku mám. Mohu s autem jet po ose na technickou, nebo musím auto nechat odvést na plaťáku?
Převozní značka tedy platí do pondělí 3.3.2014?
Nehrozí pokuta od ÚŘADU za nestihnutí registrace do 10 dní? Pojištěné auto v těch deseti dnech mám, takže s pojišťovnou bych neměl mít problém.

Napsal jsem to asi velice složitě a zdlouhavě :-D omlouvám se. Jsem z toho celkem nervózní. Od soboty mam objednané díly a teprve zítra (tj čtvrtek) je převezme PPL a v pátek je doufám! doručí.
Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 26.02.14 18:09

Jediné, co vás omezuje je do kdy vám platí převozní značka. Pak už jedete na vlastní peněženku či vlek a platnost dovozové STK. Vy neprovádíte přece změnu v registru. Na VIN jsem jezdil léta. Takže hupky dupky to stihnout do 3.3.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maharalv
Datum: 26.02.14 19:22

Dobře, děkuji za odpověď. Prostě mi musí PPL dovést díly na auto do pátku, nejlépe doopoledne, abych je stihl namontovat (+cca 1 hod), přijet na STK a nechat udělat kontrolu + emise (+cca 1,5 hod) a na magistrátu jsou do 15:00 tak bych to měl stihnout . Teď už záleží POUZE a JEDINĚ na rychlosti PPL...

Od: tex®
Datum: 27.02.14 20:34

Dobrý den,

nevím zda budu ještě aktuální, ale info, které jste tady dostal není relevantní. Situace je taková:

-žádná povinnost registrovat vozidlo není

-"převozní zelenou značku" na auto nelze použít, takže její platnost nehraje roli - na to pozor.

-pojištění Vás v této fázi nejistí - nemáte schválenou tech.způsobilost!

-s autem, pokud nemá úřadem schválenou tech.způsobilost nikam(ani na STK) nemůžete jet

Postup je tento: 1)až bude auto O.K. dopravte jej na STK 2) poté auto pojistěte 3) na úřad vemte:origo zahr.TP, protokoly z STK, zelenou kartu, OP. Před schválením TZ nelze autem jezdit.

Tex

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maharalv
Datum: 27.02.14 21:41

Po provedení STK mohu s autem legálně jet na úřad s doklady? A tam mi dají registrační značky a auto mám kompletně přihlášené ne?

Od: tex®
Datum: 28.02.14 07:42

Ne, s autem nemůžete jet ani z STK. Teprve až po schválení tech.zp. a registraci si doklady a RZ vyzvednete na úřadě, dáte na auto a pak teprve můžete jezdit. Předpokládám, že máte zájem o to aby úřad auto schválil a také zaregistroval, proto už z úřadu půjdete s doklady a značkami.

Tex

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maharalv
Datum: 28.02.14 10:06

Velice Vám děkuji,

Vaše odpověď mi opravdu pomohla. Auto jsem dovezl na plaťáku na STK, provedli kontrolu, dali mi potřebné doklady na úřad. Teď pujdu se všemi doklady na úřad zažádat o registraci. A do pár dní mi pošlou SMS, že si mohu vyzvednout české doklady i RZ.

Ještě jednou velké díky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.