Zabíhání motoru na volnoběh?

Od: Datum: 25.02.14 22:06 odpovědí: 15 změna: 26.02.14 16:18

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, když zabíhám nový motor, jestli ho můžu nechat běžet na celou nádrž bez přestávky. Je to motor 26 ccm, podobný jako u křovinořezu. Nádrž je na 700 ml a cca. 2,5 hodiny by na ni běžel na volnoběh.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 25.02.14 22:34

Na volnoběh bezproblému.

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 25.02.14 22:35

K dobrému zabíhání motoru se vždy doporučovalo často měnit režim. Takže u auta žádná dálnice, žádný plný plyn, minimum volnoběhu. Prostě často měnit otáčky i zatížení motoru. Nevím, proč by to u křovinořezu nebo podobného motoru mělo být jiné...

Ohodnoceno: 1x

Od: jm*
Datum: 25.02.14 22:43

Měl jsem již hodně nových křovinořezů. Než se zaběhnul, sekal jsem s ním pomalu, ne ho hned honit na plné otáčky. Pozvolna. Ale pokud ho chcete nechat zajet na volnoběh,problém nevidím.

Od: e98
Datum: 25.02.14 22:48

No je to r/c auto, ale motor je tam hodně podobnej, rozdíly jsou minimální.

Datum: 25.02.14 23:00

Na volnoběh je zbytečnost(ale nic tím nepokazíte)akorát ho ze začátku moc nehoňte a je lepší dát do benzínu víc oleje

Datum: 26.02.14 07:37

Na volnoběh bych to nezabíhal. 1. spálite uplně zbytečně benzin aniž by jste něco posekal. 2. Motor se na volnoběh neohřeje natolik jako při mírnem provozu čili nedojde k takové roztažnosti materiálu uvnitř spalovací komory a motor se tim pádem bude zabíhat déle ale nic tim volnoběhem nezkazíte to určitě ne akorát nevim jak se to bude líbit zapalovací svíčce když budete mít mísící poměr oleje třeba 1:33 nebo ještě víc a bude tady třeba 4 hodiny vrčet na volnoběh. Podle mě se zachvilku zanese nespáleným olejem a motor vám chcipne protože na volnoběh za studeneho motoru nedochází k dobremu spalování. Dle mě je nejlepší pěkně mírně a pomalu sekat nehonit ho hned na plnej céres prostě jen v klidu půl plynu a davat mu třeba po 2H sekání chvilku přestávku.

Od: asd*
Datum: 26.02.14 09:59

Obecně zabíhání na volnoběh je nesmysl.

Upřesněte motor - 2takt, 4 takt, max. otáčky, výkon atd. Pak se dá radit jak zabíhat nejlíp. Obecně to je motor držet v pracovních otáčkách, vyhnout se max. zatížení, nevytáčet naprázdno bez zatížení. Volnoběh = akorát to zakarbonujete...

Datum: 26.02.14 10:42

No dá se usoudit že když je to křovinořez o obsahu 26ccm tak to bude 2T motor

Od: asd*
Datum: 26.02.14 10:51

4takt to klidně být může - mmch. není to křovinořez

Je to motor 26 ccm, podobný jako u křovinořezu

Datum: 26.02.14 13:45

4t motor o tomto obsahu by měl výkon jak křeček v kleci. Chtěl bych vydět ty ventili co by měl. Dřík ventilu by nebyl větší než páratko.

Datum: 26.02.14 15:16
Nesmysl. Výkon je sice nižší než u stejně objemného dvoutaktu, ale rozhodně není malý.
Třeba tento čtyřtaktní žhavík má 5 ccm a výkon 0,4kW. Podobný jsem taky lítal.

Datum: 26.02.14 12:13
Myslím, že nejlépe to vystihl hop. Na volnoběh se motor nezabíhá. Ne proto že by mu to vadilo, ale proto že je to zbytečné.
Já jsem motory RC letadel zabíhal pomalým letem, občas přidal, ubral, občas přistál a znovu odstartoval, a tak dále. Zkrátka, při záběhu střídat režimy motoru a časem přidat i režim plného výkonu.
Samozřejmě u dvoutaktu víc oleje do paliva, u čtyřtaktu po záběru vyměnit motorový olej.
doplněno 26.02.14 12:16: záběhu, ne záběru

Datum: 26.02.14 16:07

Mohl byste, prosím, nějak blíže upřesnit, jak jste u toho ASPéčka z Vašeho obrázku měnil motorový olej? Zejména mě zajímá jaký jste použil typ oleje, jeho množství a jakým způsobem jste jej dokázal vyměnit .

Datum: 26.02.14 16:16
Takhle malé žhavíky nemají trvalou náplň, tankuje se do nich stejná směs jako do dvoutaktů.

Od: 777
Datum: 26.02.14 16:18

Jako každý spalovcí motor...prvně mírné tempo,ne vysoké otáčky,měnění režimů zátěže...jen na volnoběh je to myslím blbost,normálně začněte motor používat,ale prvně plynule,žádný spěch...postupně zvyšovat zátěž

Pokud je to dvoutakt tak ze začátku možná mírně bohatší směs,ale zase to nepřehnat samozřejmě

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.