Vrzání silentbloků

Od: Datum: 25.02.14 18:16 odpovědí: 6 změna: 26.02.14 21:25

Zdravím,

na mém autě vrže uložení stabilizátoru (silentbloky), než je budu vyměňovat tak bych to chtěl provizorně něčím namazat. Moje otázka tedy zní čím? Slyšel jsem, že nějaké grafitové mazadlo je dobré? Máte s ním zkušenosti. Je mi jasné, že nemohu mazat kdoví čím, mazadla by mohla porušit povrch silenbloků. Nebo nějaký prostředek na pryž?

Nechám si poradit či doporučit.

Děkuji za odpověď.

Jirka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.14 18:49

já to mažu grafitovou vazelínou

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.02.14 10:24

promazání je stejně jen chvilkové(grafit ideální)-nikdy bez demontáže nedostaneš mazivo na celou styčnou plochu,poněvadž stabík je tak napružený a pod takovým tlakem(působí na něj tíha stovek kg),že to stejně vytlačí zase ven...,to pryžové uložení nestojí svět-jsou to max.stokoruny,a je fakt lepší vyměnit(když už to budeš mít na zvedáku)-případně i tyčky stabilizátoru,i když to neklepe,ale "jen" vrže(zkontrolovat)-co je problémem jsou šrouby(vesměs jdou do zavřených nosníků,takže je ani neprostříkneš)-bacha u toho povolování-je lepší to dělat někde na dílně,abys mohl event.vyvrtat urvanej šroub a udělat nový závit...Prostě to není vesměs taková sranda jak to vypadá(čím starší auto,tím spíš se něco urve)

Datum: 26.02.14 18:25

Pokud budu uvažovat o výměně, tak lze nějak zjistit velikost silenbloků bez demontáže?

Datum: 26.02.14 18:33

vemeš posuvku a změříš průměr stabilizační tyče co je to za auto?

doplněno 26.02.14 19:02:

postup bude stejnej nak na oktávii I jestli chceš tu je návod fota po přihlášení

http://www.skodaforum.sk/vym-…tabilizator-1-9tdi-t6746.html

Datum: 26.02.14 18:42

fabia I to je.

Datum: 26.02.14 21:25

jsou to gumy i vevnitř s látkou a bez látky.. by mě zajimalo co je lepší.. ale asi bych to máznul preventivně a bude klid

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.