Vystreli airbag pri prudkem brzdeni?

Od: Datum: 21.02.14 00:17 odpovědí: 13 změna: 13.03.14 21:37

Zajima me vec ohledne airbagu. Muze vystrelit pri prudkem brzdeni, nebo musi dojit k narazu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.14 00:32

Pokud nedojde k nějaké závadě elektroniky (hodně nepravděpodobné) tak ne. On se airbag nespustí hned při každém prudším pohybu auta jak je to občas vidět ve filmech ;) Musí jít opravdu až o silnější náraz.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.02.14 06:50
avatar

Pripojim se take s otazkou. Jak ja , jako laik, zjistim, ze jsou airbagy opravdu v aute? Pred lety jsme si nechali dovezt auta z Nemecka, ale uz me to tolikrat napadlo, jestli tam vubec jsou. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dexx®
Datum: 21.02.14 06:55
avatar

Existují dvě možnosti - fyzická kontrola ( jde to dost špatně ) nebo přes počítač ( diagnostiku ),

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 10:11
avatar

Dekuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.14 06:56
avatar
Jako laik spolehlivě pouze při nehodě. Jinak diagnostikou u odborníka.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.14 10:02
avatar

I při tom nejprudším brzdění nepřesáhne zpomalení cca 1g. Řídící jednotka airbagů odpaluje při zpomalení výrazně (mnohonásobně) větším. Airbagy se dokonce nemusí odpálit ani při nárazu, pokud ten náraz absorbují deformační zóny vozidla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.02.14 10:10

A o jaký AB se jená, čelní ...? Každý je nastaven jinak včetně úhlu nárazu. Reakce se odvozuje od rychlosti nárazu do překážky, roznětka. Popisy jsou na intu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd*
Datum: 21.02.14 11:40

Pokud je v pořádku, tak při brzdění nevystřelí. Ani při malém ťuknutí. Vystřelí až při větším nárazu, a záleží i na směru - např. při nárazu zezadu čelní ani boční bagy nevyletí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.14 17:03
avatar

Čelní musí vydržet bez vystřelení náraz do ,přibližně,rychlosti 30km!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.14 17:53

Ahoj. Moje skušenost je taková, že když manželka byla nabourána, tak ta rána šla šikmo, na přední levé kolo a druhá buzarem o svodidla, na roh auta vpravo. Ebagy si nefoukly. Jen se přišponovaly přední pásy. Zpomalení a ani náraz mimo tu spouštěcí trubičku(prý tam taková je),někde pod chladičem, ten sichr nespustí. Auto-Fiat Panda. Je to asi 4 roky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.14 17:27
avatar

systém airbagů je vcelku složitý-složitější než se na první pohled zdá...je to elektronický okruh s vlastní ŘJ(to je taková lesklá AL krabička velikosti cigaret se žlutou samolepou,vesměs u většiny aut bývá ve středovém tunelu auta pod plasty),do té jdou kabely od čidel nárazu(ů)-ta přední jsou na(vedle,pod) předních nosníkách auta(to jsou ty dva svařené čtyřhranné profily na kterých je silentbloky uložen motor a převodovka),právě umístěním vzdálenosti čidel od hrany nosníků(jsou vidět při sundání před.nárazníku a chladičové příčky) se nastavuje rychlost od které jsou aktivní...pak ostatní boční a další čidla,kabeláž k pyropatronám v pásech(to je to zatažení i u malého nárazu bez aktivace airbagu-ů)-jsou jednorázové,stejně jako ŘJ sama,takže pokaždé je nutno vyměnit(ačkoli ŘJ češi umí znovunastavit) atd...a jinak jak poznat,že airbagy v autě opravdu jsou? je to vcelku jednoduché-volantový je vždy na dvou,čtyřech šroubech,vesměs thorx(zrcátkem se podívat na velikost-bývá 30)-jeho povolení je pětiminutovka a je jistota(protože i ŘJ auta se nechá patřičným odporem oje...at,takže si myslí že pytle v aute jsou a v reálu nee) a když už je venku,otočte jej a na opět žluté samolepce je datum do kdy je airbag zaručeně funkční,a spolujezdcův už je trošku složitější,ale opět zespoda od nohou musí být přístup(v drtivé většině je tam ventilátor topení),takže spodní plast odšroubovat a nechá se sice blbě ale šáhnout nahoru-airbag prostě rukou neminete-ten spolujezdcův je asi na 120l plynu,takže i srolovaný s patronou je to takový pěkný kvádřík-narozdíl od záslepky,kde není nic a není co nahmatávat...ostatní netřeba-když už se aktivují boční,stropní a další-aktivuje se i řidičův...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meat®
Datum: 13.03.14 00:53
avatar

slyšel jsem, ale nevím co je na tom pravdy, že u některých vozidel se spustí airbag když to auto zastaví rychleji, než je maximální možnost zastavení brzdou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 21:37
avatar

U čelních airbagů je to myslím nemožné, ale na vlastní oči jsem viděl vystřelený boční airbag a to při smyku na kluzné ploše ve Vysokém Mýtu, kdy auto smykem vyjelo z kluzné plochy na asfalt. U bočního airbagu totiž stačí zpomalení několik G, které se vyhodnotí jako převracející se auto.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.