Převod vozu

Od: Datum: 20.02.14 09:44 odpovědí: 7 změna: 20.02.14 21:31

mužu přepsat vuz na nového majitele jen podle kupní smlouvy bez jeho přítomnosti


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.14 10:34
avatar

Odpovědi najdete ve vlákně " od anita" o pár řádků níže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 20.02.14 11:54

Ano, a co když bude KS per huba? Vemte jednoduchou plnou moc. Mimochodem, na intu jsou strašné ptákoviny, zák. č. 56 nikde nehovoří o kupní smlouvě!. Tak s ho přečtěte. Nebo si zavolejte na vlastní úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.14 18:15
avatar

To Buss-a na co já potřebuji plnou moc když jsem auto prodal? To jako od rodičů? Nebo od Kupujícího že mi povolil prodyt mu auto?

Při odhlášce na kupujícího není potřeba NIC,teda mimo základních dat kupujícího (jméno a příjmení a adresa,) s RČ nebo číslem OP popř DIČ nevím je to sporné,po mě chtěli ale spousta lid ítvrdí že na toto není nárok z důvodu ochrany osobních dat,tak nwn!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 20.02.14 21:15

Připusťme, že přijdu s papírkem a daty kupce, jméno, příjmení, bydliště + RČ a provedu změnu. Pak budu moci napsat auto na kohokoli, o kom si data zjistím. Důvod neřeším. Ale dotaz přece zní, zda tam při této změně musí kupec být.
TP C1.3 (Vozidlo převedeno - odhlášeno ...) § 12/1d, "Žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel". RČ pokud to vyžaduje zákon. Odpovídám - Ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.14 21:31
avatar

...Mimochodem, na intu jsou strašné ptákoviny...Vemte jednoduchou plnou moc...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: we
Datum: 20.02.14 20:26

pokud tím "přepsat" máte na mysli odhlášení vozidla na nového vlastníka...tak ano můžete, resp. musíte, když jste auto prodal...

pokud tím "přepsat"myslíte zaregistrovat na nového vlastníka, tedy přihlásit...tak ne...nemáte plnou moc k jednání, jen kupní smlouvu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.14 20:33
avatar

Bobře, MUSÍTE tio přepsat. Vyplníte žádost o změnu údajů v registru. Stačí tam úvést jméno, bydliště, rodné a vzít s sebou oba techničáky.

Samozřejmě že tam nemusí být kupec přítomen. Zatím, ale od roku 2015 už to bude jinak..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.