Koupě nového(ojetého) vozu

Od: Datum: 18.02.14 20:56 odpovědí: 8 změna: 19.02.14 21:15

Dobrý den, nezlobte se že otravuji. Mám takovou otázku chtěla bych koupit ojetý vůz po jednom pánovi. Jde oto, že vůz je prý přihlášen v Brně na jeho přítelkyni,s kterou nyní bydlí v městě kde bydlím já. Říkal, že není problém a když si vůz koupím pojede to odhlásit na polopřeovd na mě.

Ale k mé otázce jak ybch měla postupovat? Sejdeme se s pánem sepíšeme kupní smlouvu na vůz, já vůz zaplatím. On si nechá doklady a pojede přepsat vůz a pak mi doklady předá a já si ho dopřihlásím? Vůbec nevím jak postupovat. Jelikož sem kdysi kupovala auto výhradně s spz ze stejného kraje a teď nevím co dělat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jajda
Datum: 18.02.14 21:24

Nejednoduší bude když tam pujdete společně byvaly majitel to odhlasí a vy si to přihlasite stoji to 800,plus eko dan a ktomu si zridte pov.ručení na vin. vozidla a mate to přepsané během hodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.02.14 22:26

A nemáte někoho, kdo by si to auto prohlédl a kupoval s vámi? Abyste nepohořela a pak se tady nedotazovala co s nějakou zjištěnou vadou? Sepisovat KS asi nebudete, pán ji už bude mít (není povinná písemná), ale můžete nechat dopsat, co jste našla, projet se. K přepisu může jet jak chce, jde o úkon, dáte mu prachy a on odjede? Pak si nechat udělat EK, domluvit se, kdy ukončí pojistku a pojistit, zaregistrovat na sebe. Doporučuji dle VIN si zjistit na intu o autě co se dá.

doplněno 19.02.14 15:29:

Anita, můžete dělat cokoli, co nezakazuje zákon, jak se dohodnete, co není proti dobrým mravům, ... rozhodnutí je na vás. Zvažte, on provede změnu a vy si to rozmyslíte, no nevadí, i pak si to může prodat. Kdo tam sjede s údaji o vozidle, prodejce je snad má, ne? Běžně se to tak dělá...

doplněno 19.02.14 19:18:

No dobře, nechte auto na sebe přepsat, klidně koupi můžete pak odmítnout (není problém to prodat třetí osobě), to mu řekněte. Nedávejte mu KS, třeba smlouvu o smlouvě budoucí do ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 05:00
Ja bych to resil pokud mozno s plnou moci. Nekteri lide jak maji penize v kapse tak jsou dosti flegmaticti
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 08:47
avatar

S připravenou kupní smlouvou bych si zajel spolu s majitelem nejprve vůz prohlédnout a projet.Potom bychom navštívili příslušný úřad,kde majitel provede odhlášení.předá Vám všechny doklady od vozidla a tepve potom mu předáte peníze.Ideální stav by nastal,kdyby Vám předal i zelenou kartu,kterou mu vrátíte po uzavření povinného ručení.

Předáním peněz bez dokladů a jen s nějakým slibem,že všechno zařídí,si jen koledujete o malér.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anita*
Datum: 19.02.14 15:03
No je problem, ze momentalne moje prace mi neumozni tam snim ket prece jen je to od nas do Brna 200 km. Neslo by teda na nejakou plnou moc nebo jen, ze mu predam potrebne udaje o vozidle on tam sjede. Vozidlo na zaklade tohoto prevede do poloprevodu? A az pote bych mudala penize na zaklade kupni smlouvy?
Datum: 19.02.14 15:29
avatar

V zásadě lze vybavit prodávajícího plnou mocí k převodu vozidla.

doplněno 19.02.14 15:38:

Znovu jsem si pročítal Váš dotaz a nabyl jsem dojem,že Vás chce dotyčný napálit.V jakém stavu je předmětné auto,viděla jste ho vůbec?Víte kdo je vlastník?Není vozidlo zatíženo nějakým dluhem,není kradené?Nezlobte se ale bez prověření těchto skutečností bych takové auto nekupoval.Rovněž požadavek platby před převodem není zcela košér.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anita*
Datum: 19.02.14 15:51

nene asi sem se napsala špatně, vůz už sem viděla se známým, polde cebie není nikde vozidlo uvedivováno. Prý je psáno na přítelkyni. Ale oni se přestěhovali k nám do kraje, ale trvále bydliště je stále v Brně. Neříkal pán nic o penězích předem, jen, že kvuli převodu musí zajet nejdříve na inspektorát do Brna.

Od: anita*
Datum: 19.02.14 21:15

ještě mě napadlo šlo by udělat kupní smlouvu tak, že v dodatku nebo u ceny bude napsáno něco ve smyslu, že kupní smlouva nabývá platností až zaplacením stanovené ceny majiteli. Kdy tento úkon bude proveden až po odhlášení vozu na polopřevod?

Přece jen on nepotřebuje kupní smlouvu ne? Já kdysi vyplňovala jen nějakej formulář kde sem vypsala jméno, bydliště a rodné číslo nového majitele a kupní smlouvu po mě nechtěli? Takže on by mohl sjet odhlásit si vůz, potě se někde sejdeme, já mu dám peníze a sepíšem KS a hotovo? Děkuji za informace moc si toho vážím

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.