Zápach po výměně destiček

Od: Datum: 15.02.14 22:37 odpovědí: 6 změna: 16.02.14 12:32

Ahoj.

Po výměně destiček v předních brzdách je cítit při intenzivním brždění silný zápach. Zezačátku jsem myslel, že se jen zajíždějí, ale už je tam mám přes 2tis.km a je to pořád stejné. Smrdí to jakoby se něco pálilo a tak mám docela strach, i když se vždycky hned podívám a nic nikde v nepořádku není, nijak extra se to nezahřívá... A přitom jsou to destičky od "ATE," což znamená, že by měly být dobrý. Řekněte, mám se bát nebo ne? :-D Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.14 00:49

Jestli auto brzdí jak má a neničí se kotouče (nejsou podezřele podřený), tak bych se trochu smradu nebál. Já jsem si nechal vyměnit přední destičky u Scenica a neuvěřitelně pískaly i po zajetí. Jel jsem do servisu, kontrola destiček, vyčištění kotoučů a výsledek? Brzdy pískají už nějakých 10 tisíc km a to tak, že se lidi otáčejí (ježděno kolem komína stylem brzda-plyn). Auto ale brzdí jak čert, kotouče jsou ok. Podle servisu si prý na pískání stěžovalo víc lidí. Asi špatná várka...*ee*

doplněno 16.02.14 00:52:

Zkusit vyčistit kotouče čističem brzd?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rpt*
Datum: 16.02.14 00:49

Nenatíral si brzdy nějakou neodolnou barvou? Pokud není tepelně odolná, mohla by se pálit při zahřátí právě ona.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.14 00:54

Zdravím každá výměna destiček má svoje pro a proti tím myslím pokud jsou staré kotouče ,nebo se nevrací brzdiče tzn pístky ale pokud jsou disky v normě a nehřejí se bude to jen technologie destiček než si sednou a také z jakého materiálu byly vyrobeny pokud je vše Ok tak to bude jen ten smrad ale brzdit budou a sednou si nebo naopak budou rychleji ubývat a vy budete muset vyměnit za jiné

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.02.14 08:07
avatar

Jednak jak se píše-měli by po ujetí x km sednout,ale po ujetí 2000 by to mělo být OK.To že jsou ATE ještě nemusí znamenat,že sednou na kotouč!co jsem kde vyčetl,tak destičky by měli "pásnout" na kotouč,i když to ale není podmínkou správného chodu brzd.Asi Vám nezbude než změnit styl jízdy a míň brzdit-více předvídat a tím i ušetříte za benál!

doplněno 17.02.14 19:17:

To Tomasek-nemáš pravdu.Sice záleží dle stylu jízdy ale i při nejrazantnější jízdě kotouče přežijí několik sad destiček!Je zbytečnost měnit vždy s deskami kotouče!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.02.14 10:51

Ahoj. A měnily se i brzdové kotouče? Většinou se doporučuje měnit oboje (destičky i kotouče) naráz... Nejlíp od stejné značky. Pokud zůstanou původní kotouče, může to dělat neplechu (nerovnoměrné opotřebení destiček, pískání apod.). Ale může to být i OK a zůstane třeba jen u pískání při brždění. Já nedávno měnil destičky i kotouče - taky od ATE - a žádný problém.

doplněno 17.02.14 22:57:

diesel - neříkám, že je to nutnost (měnit destičky a kotouče naráz) - samozřejmě pokud jsou kotouče OK, tak je zbytečné je měnit. Ideální je, když je oboje stejně/podobně opotřebované - když se pak mění oboje (a zvolí se vhodná kombinace destiček a kotoučů), tak je velká pravděpodobnost, že si to sedne a nebude to dělat neplechu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 16.02.14 12:32

Zdravím ještě jednou všechny! Měnily se jen destičky samotné, kotouče se neměnily, ty jsou naprosto v pořádku. Měnily se vodící čepy a v pořádku jsou i pístky. Takže sumasumárum - jezdit dál a nebát se, občas vyvětrat a příště už ATE asi nechci :-D Díky moc všem, máte bodíky ;)

doplněno 16.02.14 12:32:

P.S.: Kotouče jsem ničím nenatíral...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.