Prodej, neprodej vozidla

Od: Datum: 11.02.14 07:52 odpovědí: 6 změna: 11.02.14 21:36

Dobrý den, potřeboval bych od Vás poradit. V roce 2012 jsem koupil automobil, který byl v době zakoupení již na mne odhlášen. Bohužel po konzultaci s automechanikem, který nemohl být v době koupě na místě, tak se ukázalo, že automobil nebyl dobrý kup. Během pár dní tj. max. 2dny jsem sehnal kupce, který si automobil ode mne zakoupil. Sepsali jsme kupní smlouvu + dal jsem kupujícímu plnou moc pro doregistrování vozidla na jeho osobu. Bohužel po cca 1roce se mi kupující tel. ozval, že automobil nechal ekologicky zlikvidovat, ale, že mi na trvalém bydlišti nechává značky a doklady od automobilu ať si automobil vyřadím z evidence, že automobil je ve VTP odhlášený na mne tzn. ani si to na sebe nepřehlásil.

Chtěl bych se zeptat, zda z tohoto případu může ČKP po mne požadovat nějaké nezaplacené pojistné popř. může být z tohoto případu nějaký postih pro moji stranu za dobu od likvidace po vyřazení _ automobil budu vyřazovat z evidence až tento měsíc tzn. od fyzické likvidace uplynul již cca rok.? Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jarda3*
Datum: 11.02.14 08:23

Predpokladam, ze mate kupni smlouvu, auto jiz neni vase a neni duvod, abyste s nim neco resil.

doplněno 11.02.14 09:33:

Kdyz to na sebe prihlasite, tak se obavam, ze by to zpochybnilo prodej a CKP by mohla jit po vas...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osiris
Datum: 11.02.14 08:32

Dobrý den, ano kupní smlouvu mám samozřejmě u sebe podepsanou od kupujícího. Co mám, ale dělat s značkami a doklady, které nechal na mém trvalém bydlišti. Chystám se na registr vozidel, automobil na sebe dopřehlásit a na základě jeho eko likvidace automobil vyřadit z evidence, abych tento případ měl vyřešen.

Datum: 11.02.14 10:30
avatar

Automobil na sebe již nepřihlásíte, protože k tomu potřebujete evidenční kontrolu. A když není co kontrolovat, není co přihlásit. Automobil také může být obtížné z evidence vyřadit, protože k tomu potřebujete doklad o ekologické likvidaci.

Pokuste se co nejrychleji umístit SPZ do depozitu, tím končí povinnost platit zákonné pojištění a pak máte relativně dost času na řešení dalšího.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osiris
Datum: 11.02.14 10:18

No to je celkem možné, že by to ČKP prodej mohla zpochybnit, ale na registru vozidel mi řekli, že automobil nemohu vyřadit, protože je v odhlášce a musel bych ho na sebe dopřehlásit a poté by vyřazení bylo možné.

Datum: 11.02.14 10:26
avatar

Ano ČKP po vás bude pravděpodobně požadovat doplatek za nepojištěné auto. Pro ČKP je rozhodující ten. kdo je jako poslední uvedený ve velkém TP a nezáleží na tom, že na sebe vozidlo nepřevedl. Stačí jen, že na vás byla provedena odhláška a budete platit. Bohužel. Vlastní zkušenost.

O tom, že je to nespravdlivé či dokonce nelogické se nedá diskutovat. Prostě za chyby se platí. ČkP je v tomto ohledu velký pán a velký zloděj. Částky jsou nepřiměřené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.14 21:36
avatar

Nebrte rady zde psané(nahoře!)za bernou minci-"naděláte"si tak do vklastního místa!

Máte kupní smlouvu že jste auto prodal a tou argumentujte jak ckp tak i další případně se o toto zajímajícím se organizacím.Datumem a podpisem KS pro Vás jako prodejce zaniká jakákoliv možnost cokoliv na úžadu s tímto podnikat!A to i s tím,že máte spz či rz od vozidla a tp!

Pokud se ozve ČKP o příspěvek-tak v zákonné lhůtě doložte KS (kopií!originál nedat z ruky!) že nejste majitel!

doplněno 11.02.14 21:40:

Jinak,pro další rádce,v případu dohlášení vozidla na sebe a okamžité trvalé vyřazení na zákledě ekolikvidace NEMUSÍ být provedena evidenční kontrola!

Pokud někdo zaplatí ČKP i když má KS dokládající že není vlastník i když v evidenci MV je psán jako vlastník,je to s prominutím vůl! Evidence mv není dokladem vlastnickým!Je to jen evidenční záznám!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.