Fiat Brava-žhavení

Od: Datum: 04.02.14 15:34 odpovědí: 5 změna: 10.02.14 10:46

Dobrý den,

rád bych vás požádal o radu.Mám fiat brava 1.9 td.,bohužel nastal problém.Při pokusu nastartovat se mi nerozvítí kontrolka žhavení a ani necvaká relé,jak to vždy dělalo při startu před tím.Pročetl jsem pár diskuzí,ale nejsem z toho pra nic moudrý.Pravděpodobně odešlo relé žhavení.Vím že relé jsou pod baterií,ale které z těch tří to je?Jak vyzkoušet startování,žhavení "natvrdo" ,aby to chytlo? Děkuji za případné rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.14 15:56

nejdřív zkontroluj veškerý pojistky

relé najdeš jednoduše jeden z vývodů by měl jít na žhavící svíčky

pokud bys to chtěl udělat napřímo použij 2 spínací relátka na 40A spojená paralelně nebo sežen jedno na 80A,tlačítkem budeš ovládat cívky relé a silovýmy kontakty budeš pouštět napětí do žhavičů přitom přívod vzít přímo z baterie a napojit přez 60A pojistku

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.02.14 16:11

Jestli to relé nebude spíš na stěně (přepážka mezi motorem a kabinou) jak u mojí alfy JTD u baterky sou relátka,ale na to žhavení je to větší,je to spíš řídící jednotka žhavení.

doplněno 04.02.14 16:15:

Někdy se stane že uhnije kabel k tomu relátku

Od: tematapeak*
Datum: 04.02.14 16:26

Tak jsem ho našel.Je za baterií,vzadu.Zkontroluju kabely.Rád bych zkusil jestli je funkční,jde to nějak?To s těmi relátky...kde je lze vzít,abych to mohl "zkonstruovat"?Omlouvám se za moje výrazy,nejsem žádnej mechanik,ale rád bych si byl jistý,že je to opravdu to relé,než ho pojedu koupit nový.Děkuji.

Datum: 04.02.14 16:56

odpoj čidlo teploty pro řj mělo by to začít maximálně žhavit možná je v háji jen to čidlo

Od: tematapeak*
Datum: 10.02.14 10:46

Tak jsem tu znovu.Bohužel ani po výměně relátek a relé žhavení se nic nezměnilo.Kontrolka stále nesvítí a ani to při otočení klíčků necvaká,jak to dělalo vždy při startu předtím.Jsem z toho nějaký zmatený...

Kde najdu to čidlo teploty pro řj?Děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.