Čidlo teploty

Od: Datum: 01.02.14 21:00 odpovědí: 11 změna: 02.02.14 20:57

Ahoj,mám zahradní traktůrek ze škody 120 a náhle budíček teploty vody vylítl úplně nahoru,z ničeho nic vysoko nad 120°.budíček jsem měl náhradní a udělal to samé...prošel jsem kabel,nikde na zkrat to nešlo,kabel všude zaizolovaný a nepoškozený

Může to dělat čidlo?.vždycky když jsem viděl špatné čidlo kdekoliv tak to neukazovalo ale nikdy jsem neviděl že by budík vylétl do maxima

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.14 21:05

Do maxima to vylétne při zkratu (kabel,čidlo).

Odpoj kabel a pokud ukazatel spadne, tak je to čidlem. Případně místo čidla dej odpor nebo potenciometr (jeden konec na drát a druhý na kostru). Nouzově pro otestování se dá použít i odporový topný kabel ze starých elektrických přímotopů (délkou měníš odpor).

Takto si budík odzkoušíš.

doplněno 01.02.14 22:13:

V čidle je ntc termistor (pár ohmů). Čidlo je z mosazi a vše je zalisováno dovnitř. Po čase se protáčí ten černý plast, který má uprostřed Faston a tak nožička termistoru nemá dobrý nebo žádný dotek (vlivem lisovaní je nožička mezi plastem a mosazným tělěm uvnitř volná a budík ukazuje méně nebo vůbec).

Ukazování maxima je ojedinělá závada, ale bude to ono. Raději bych to nějakým odporem otestoval (třeba jestli není seklý budík že nejprve nic a pak max...).

Ohodnoceno: 4x

Od: petr2121
Datum: 01.02.14 21:33

Když kabel odpojím tak budík spadne úplně dolu.

Ono se to chová docela divně,když se to zahřívá tak je budík pořád na nule,pak najednou vylétne úplně na maximum,jakoby se v tom čidle něco teplem vyzkratovalo

Datum: 01.02.14 22:12

bud je v tahu čidlo nebo je špatný ukostření budíku teploty

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.02.14 22:56

Dík za odpověď,nedala by se použít třeba i nějaká silnější žárovka jako odpor?.nic takového jako odporový drátek nemůžu nikde vyhrabat

Datum: 01.02.14 23:09

Zkusil bych to. 4W 10W 21W 55W (H4) mezi drátek na čidlo a kostru.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.02.14 00:10

Při použití žárovky se objeví nějaká hodnota,takže to je čidlem.když je to studený tak to neukazuje nic,a když to dosáhne nějaké teploty tak se to zkratne a hotovo

2 měsíce starý čidlo,z druhovýroby už vážně nic nekoupím

Od: gumid
Datum: 02.02.14 01:04

Píšu to všem. Nekupujte druhovýrobní čínské šmejdy...

Na Origo čidle je po stranách jakoby matice nějaké číslo dílu (na těch ploškách) a seshora na černém plastu izolační trubičky je něco jako do 24V (tak nějak).

Datum: 01.02.14 22:57

V tomto případě většinou bývá špatná kostra ,nebo zoxidované konektory dopručuji prostříkat kontaktolem a řádně ukostřit

Datum: 02.02.14 01:37

Jo a ještě jeden dotaz,nevadí že je to čidlo ve vodorovné poloze?.mám tam ten chladící systém trošku jinak řešený a čidlo není ve vertikální poloze ale ve vodorovné poloze.ptám se jen jestli to nemůže mít vliv

Od: dexx®
Datum: 02.02.14 20:57

To v jaký poloze pracuje, je úplně jedno.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.