Vyřazení vozidla - pojištění

Od: Datum: 01.02.14 19:06 odpovědí: 10 změna: 03.02.14 17:06

Dobrý den. Popíšu mám svojí situaci:

6.2.2012 jsem vyřadil svoje vozidlo na magistrátu. Druhý den jsem šel zrušit i pov. ručení, které jsem měl pojištěné od 22.2.2011-21.2.2012, ale stejně jsem ho šel 7.2.2012 ukončit osobně. Tím pro mě to auto skončilo. Avšak včera mi přišla upomínka za nezaplacení povinného ručení od 21.2.2012 - 20.2.2013 (tedy navazující rok). Ukončení však proběhlo už 7.2.2012 a vozidlo bylo trvale vyřazeno 6.2.2012. Jenomže jsem teda všude hledal nějaký papír o tom ukončení, ale žádný jsem nenašel ( nejsem žádný bordelář, vše si schovávám, řádně zakládám. Každou blbost za posledních x let mám opravdu schovanou) ale tohle nemám a spíš než že bych to ztratil mi připadá pravděpodobnější, že jsem nejspíš nic nedostal (už si to opravdu nepamatuju). No ale co teď? Placení se nevyhnu? I když bylo pojištěno už neexistující vozidlo? Může pojišťovna prodloužit sama od sebe smlouvu? Achjo :( Díky za rady...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 01.02.14 19:10

1.) povinné ručení zaniká dnem trvalého vyřazení, podle zákona č.168/1999 Sb.

2.) na pojišťovně se mají změny hlásit do 15 dnů

3.) Při ukončení pojistky na přepážce pracovnice pojišťovny obratem tiskně doklad o zániku pojistné smlouvy

4.) jdětě tram a udělejte tam cirkus, ěnkde v šuplíku budete mít TP k autu s vyznačením vyřazení

5.) Pojišťivna nemůže sama nic, ale domnívám se že pracovnice pojišťovny při vaší návštěve mohla udělat chybu a nezadala data do systému

6.) jděte tam a vše reklamujte

Ohodnoceno: 2x

Od: admian
Datum: 01.02.14 19:19

Jasně, TP s razítkem vyřazení mám, ale co když budou argumentovat, že jsem jak píšete do 15 dnů nic nehlásil - důkaz vlastně žádnej nemám... :(

Datum: 01.02.14 19:42

6.2 jste na magistrátu vyřadil! 7.2.jste na pojištovně dělal co? HLÁSIL jste trvalé vyřazení vozidla a tím zrušení povinného co jiného byste chtěl do 15 dnů ještě nahlásit? na CKP že jste zrušil auto? Ne Vy jste splnil co jste měl a hotovo.Do,myslím 30? dnů?, musíte zareagovat a na ckp sdělit že se pletou a nic nedostanou a doložit skenem či kopií TP kde je jasně napsáno trvalé vyřazení.

Selským rozumen-pokud byste do 15 dnů nehlásil na pojištovně,tak byste snad PR musel platitt dodnes ne? a pkd byste nehlásil,tak by pojištovna vyžadovala platby PR!

doplněno 01.02.14 22:33:

Jo ,blbě jsem přečetl!Tak sory,ale to nic na to nemění,že jste ztratil doklad o tom že jste odhlašoval,byl jste tam a zrušil na základě vyřazení zapsaného v TP ten si vezměte s sebou a "omlátit jim o hlavu".jak píší další, reklamovat .Prostě pojištovny zkoušej odrbat lidi stejně jako CKP!

PS v minulosti (rok cca 91-94) mi přišla v dopise od ČP složenaka na 200kč,bez jakéhokoliv určení na co to má být nebo co jsem opomněl.Nic jsem nezaplatil ale zapomněl jsem na ni a jít to reklamovat a ČP na to asi taky "zapomněla",bo víc nic nepřišlo,mimo běžných věcí ale upomínka neee!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.14 19:47

O to právě jde! Já vůbec nemluvil o ČKP, ta s tím nemá nic společnýho, ale POJIŠŤOVNA po mě chce platit pov. ručení.

Od: nu*
Datum: 01.02.14 21:10

reklamujte to

Od: buss®
Datum: 01.02.14 21:33

Zdupat je

Datum: 01.02.14 22:21

Dobře, takže moje jediná naděje je že, že "to uhádám" a že tam bude někdo normální, kdo to pochopí... Sakra :( myslel jsem že třeba nemůžou samovolně chtít platit další rok... a nebo že prostě vyřazený auto pojistit nemůžou. OK, v pondělí se jdu pohádat a dám vědět ;)

Od: cuca®
Datum: 01.02.14 22:42

Jenže pokud je to opravdu nedbalost pracovnice pojistovny, že to nějakým záhadným způsobem nezadala do pc, tak vlastně pojištění nezaniklo, vy jste jakoby pojistku nezrušil, tudíž Vás upomínají. A obávám se, že oni se nedozví nic o zrušení automobilu, proto tam chodíme to nahlásit.Prostě tam nakráčejte, řekněte, že auto je dávno zrušené, a že to tam jistě někde v sytému mají, když budou nepříjemní tak jim řekněte, že kdybyste věděl jaký tam mají bor..l, že byste se tam nepojistil.

Datum: 03.02.14 15:39

Tak dneska jsem byl a vše v pořádku. V systému prý pojistka skončila tak jak řikám a nechápou prý, proč přicházely platby a upomínky. No udělal mi duplikát ukončení a kdyby zas něco přišlo tak mám zavolat. Maj v tom ale bordel vašnostové. Poj. Slavia...

Od: cuca®
Datum: 03.02.14 17:06

Tak hurá. To se ulevilo, ze? Ty urady, pojistovny a jini nam dokazou pocuchat nervy.fajn ze jste nam sdelil vysledek.je bezva sledovat, zda vse nabralo spravny smer :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.