Jak odhlásit auto které už neexistuje?

Od: Datum: 29.01.14 17:06 odpovědí: 5 změna: 29.01.14 18:53

Dobrý den . Měl bych takový celkem závažný a pro mě zdaleka zdá se neřešitelný dotaz . Vlastním auto které už nějakou dobu neexistuje . A protože ho moje bývala přítelkyně nechala sešrotovat aniž by dostala nějakej doklad o likvidaci , tak by mě zajímalo jestli dokažu to auto někdy odhlásit z evidence . To auto jsem si zakoupil na uvěr , tak musím počkat až ho doplatím aby mi ta firma poslala velký TP . Všechny doklady od vozu mám , včetně značek , malého TP a VIN kodu . A nemám ani žádné fotky , které by dokazovali že auto už je nepojízdné a nestojí někde v komunikaci . Myslíte že mám možnost ho někdy odhlásit? Děkuji za vaše názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.14 17:17

Vyřadit z evidence za součastného stavu nejde. Až budete opravdu vlastníkem a budete mít doklady, pak to půjde zařídit. Prodat a odhlásit na kupce. Ale jen do konce roku 2014!

Ohodnoceno: 0x

Od: raunny77*
Datum: 29.01.14 18:18
Když se auto prodá, tak kupec bude muset ze zákona si nechat zařídit pivine ručení? Nebo se mýlím?

Od: buss®
Datum: 29.01.14 18:17

O vyřazení silničního vozidla z registru je v § 13 zák. O podmínkách provozu ..., od r. 2015 změna. Třeba shoří, někdo ho ukradne...

Ohodnoceno: 1x

Od: raunny77*
Datum: 29.01.14 18:22
V případě že tedy auto schori , jakým způsobem budu dokazovat na evidenci že shořelo , když neexistuje?

Od: nu*
Datum: 29.01.14 18:53

je to jinak

auto na úvěr je od prvopočátku Vaším majetkem a úvěrovce dlužíte peníze, na rozdíl od leasingu se úvěrové firmy nenechávají registrovat k autu jako vlastník a pkud jste k autu zaosán jen Vy, jste jediným oprávněným žadatelem ve vztahu k autu

Nečetl jsem k čemu jste se zavázal ale zamykat technikčák k cizímu autu do trezoru jako záruku je směšné, zástavní právo k autu by se muselo řešit s notářem formou zápisu do rejstříku zástav a následně do regisrtu vozidle i do dokladů

Protže úvěrovky mají zájem peníze vydělávat a ne zbytečně je utrácet za notáře, naivně se domnívají že uložením TP v trezoru zabrání evidenčním úkonům

Pokud jste registrován jako jediný vlastník můžete si nechat vystavit duplikát velkého TP a auto obratem dočasně vyřadit

doplněno 29.01.14 18:55:

Opakuji, že to co jsem napsal vychází z předpokladu, že jste vlasntkem auta, a že jste si auti nepronajmul jako leasingový nájemce od majitele a te%d auto splávíte, ale že jste si pořídil nevýhodný úvěr, auto je Vaše a firmě dlužíte PENÍZE.

To je velký rozdíl, leasing je něco jiného...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.