Parkování před vjezdem

Od: Datum: 29.01.14 15:53 odpovědí: 33 změna: 30.01.14 13:14

Dobrý den,

dostal jsem za stěrač lístek od policie - Upozornění na podezření ze spáchání přestupku stání na vjezdu. Situace byla taková: Zaparkoval jsem auto před branku, na kterou si majitel přišrouboval značku zákaz stání. Jenomže tento "vjezd" nikdy nesloužil jako vjezd pro automobily, ani by to asi nešlo. Za brankou je tráva a stromy, které by bránily případnému vjezdu auta. Co mohu dělat? Majitel na to podle mě nemá právo, nebo jak se mohu bránit? Děkuji za případné rady.


avatar
hejkal uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.14 16:06
 
avatar

Platné dopravní značky jsou pouze takové,které instaloval dopravní inspektorát.Pokud siznačku umístí na svůj objekt soukromník,není tato značka platná.

JABRAKA

 
Datum: 29.01.14 16:25
 

Od kdy policie dává za stěrače podobná upozornění? ;) Možná by stálo za to souseda upozornit, že vydávat se za policii může nést následky...

 
Od: vyzva
Datum: 29.01.14 17:01
 

třeba od té doby, co nemůže kontaktovat majitele auta, popř. od té doby co si lidi pletou policii s městskou policií

 
Od: dqw
Datum: 29.01.14 16:31
 

S dopravní značkou to nesouvisí a nejde o to, zda vjezd slouží nebo neslouží. Jde-li o vjezd nebo ne, je dáno samotnou vozovkou a technickými parametry onoho "vjezdu". Skutečnost zjistíte na odboru dopravy a z katastrální mapy. Pokud máte něco proti sousedouvě "značce", musíte podát návrh na zahájení spávního řízení. V každém případě jděte na příslušné oddělení policie a vyřešte s nimi oznámení o dopravním přestupku. S policií proberte, jak dospěli k názoru, že jde o vjezd. Pokud na policii nepůjdete řešit dopravní přestupek, důsledkem může být až exekuce.

 
Datum: 29.01.14 16:34
 
avatar

neresil bych , listek za steracem uletel , nebo nekdo ukradnul , pockal bych az na dopis od policie

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.14 16:37
 
avatar

pokud se dobře pamatuji, tak ve vyhlášce psali, že svislá dopravní značka je namontovaná na sloupku, sloupu a jiné konstrukci... takže na dveřích garáže, brány a pod. to není dopravní značka, jen to připomíná DZ. ( §78 )

a DZ má být umístěná ve směru jízdy, včas a dostatečně viditelná, a je předepsaná určitá vzdálenost od vozovky...zkusím to najít. Bohužel v české vyhlášce už nejsem tak doma, žiji na Slovensku...

samozřejmě musí být rozhodnutí o umístění DZ, jak píší kolegové výše!

našel jsem to:

Technická norma ČSN 01-8020 Dopravní značky na pozemních komunikacích stanoví pro platnost dopravních značek následující požadavky:

Dopravní značka může být umístěna pouze na sloupech, sloupcích, rámcových konstrukcích, konzolách, portálových konstrukcích a výložnících. Z toho plyne, že dopravní značka umístěná kdekoli jinde, není umístěna platně a neukládá účastníkům silničního provozu žádné povinnosti. Takovým příkladem je třeba značka přibitá na strom nebo značka umístěná na zdi domu.

zajímavé čteni o Platnosti DZ

myslím, že na polici nebo kde jste byl pozván, si nechte vyložit, proč Vás předvolali, co jste porušil a jakým způsobem... potom to chtějte písemně, a až to budete mít v ruce, zeptejte se na normu či zákon, který jste porušil.

doplněno 29.01.14 16:43:

možná tu někdo doplní požadavky na stavebnotechnické podmínky "vjezdu" a odkaz na stavbu komunikací...

dobře píše dqw Jde-li o vjezd nebo ne, je dáno samotnou vozovkou a technickými parametry onoho "vjezdu". Skutečnost zjistíte na odboru dopravy a z katastrální mapy.

 
Od: ruze®
Datum: 29.01.14 16:49
 
avatar

Pokud jsou za brankou opravdu stromy,kvůli kterým by tam žádné auto nevjelo,tak vyfotit a s lístečkem se jít optat na policii a tam třeba zjistíte,co a jak.Takovou značku si může kde ,kdo pověsit třeba na vrata od chlíva,ale ještě by mně asi zajímalo,kde a jak tu značku vlastně získal? Není u vás někde v okolí osamělý,smutný sloupek po značce? :--))

 
Datum: 29.01.14 17:28
 
avatar

Franto, bez podrobného fota, a gps místa nelze dát správnou odpověď.

Vjezd nemusí být jen pro automobily..

Majitel si na svoji branku může pověsit co chce..

doplněno 29.01.14 17:32:

Vůbec není důležité řešit, zdali tam značka byla či nebyla. Páč zakaz parkování neřeší značka, ale zákon 361/2000, stání před vjezdem.

Pokud tam ten vjezd vůbec je a to my neposoudíme, pokud neuvidíme fotky a gps místa..

Jak je to dlouho, co se zde řešili podobné situace, po 30 odopovědích se zjistilo, ža tazatel si to plete...

Nejdříve foto a gps, pak stanovisko.

doplněno 29.01.14 18:15:

dpo, "Jde vůbec někde zjistit, zda značka, které je někde umístěna, je vůbec platná a zda tam byla umístěna zákonným způsobem"

jasně že to lze zjistit. Na magistrátu Ostrava odbor silniční dopravy o tom má přehled..

Ale osobně, já mám taky umístěnou soukromou značku na pozemní komunikaci a nic se neděje..

doplněno 29.01.14 20:22:

jak jednoduché, kdyby tazatel dal hned fotku, tak se nemusí vést dlouhá debata. Takto je to vždy, že tazatel mlží a nepřesně informuje. Spousta poradců na to skočí..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dpo
Datum: 29.01.14 18:17
 

nechápu to, jak můžeš mít umístěnou soukromou značku? Nemyslím takovou , kterou si na magistrátu zaplatíš, ale takovou, kterou si doma vyrobíš ( nebo ukradněš a předěláš )

 
Datum: 30.01.14 09:01
 
avatar

dpo, bohužel nemůžu za to, že to nechápete. Několik roků jsem měl i vyhrazené parkoviště pro svoje auto, nežli na to úřad přišel. Pak to demontovali...

si doma vyrobíš ( nebo ukradněš a předěláš )
Ano toto mám..dokonce i jeden poradce této značky využíval..

Přeji hezký den.

 
Od: dpo
Datum: 29.01.14 17:35
 

Jde vůbec někde zjistit, zda značka, které je někde umístěna, je vůbec platná a zda tam byla umístěna zákonným způsobem ( má oprávnění tam být).

Příklad: DPO ( ostrava ) si na veřejný pozemek před svým objektem přidala doplnkovou tabulku, že parkoviště je vyhrazeno POUZE pro zaměstnance DPO, ačkoli ten pozemek není ani v nájmu DPO a vždy sloužil jako běžné parkoviště. Jak na toto upozornit, že "někdo" bývalý vedoucí, tam se zaměstnanci tuto tabulku umístil . Značka P ( parkoviště ) byla orginál.

 
Od: znacka
Datum: 29.01.14 18:09
 

Dopravní inspektorát (dopravní inženýr), ten navrhuje a povoluje dopravní značení

 
Datum: 29.01.14 18:10
 

§ 27 (1) Řidič nesmí zastavit a stát ... n) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci.

I když tam tu značku asi nemá legálně, tak tím snad dal dostatečně jasně najevo, že se jedná o vjezd na jeho soukromý pozemek a je jeho věc, jestli tam má strom a najíždí třeba jen babetou. Na takovém místě bych rozhodně nestál, už proto, že jsou lidé, kteří vám pak třeba poškrábou karosérii, nebo propíchnou gumy.

 
Od: nazor
Datum: 29.01.14 18:14
 

... a třeba bych tam nestál, že před cizími pozemky, nebo nejspíše na krajích cizích pozemků to může dělat a pak se divit jen hulvát. Jak by se líbilo Vám, kdyby Vám někdo strkal svoje popelnice před Váš vchod, opíral svá kola, o vaše omítky, atd ... Neubírejte cizím jeho práva a pak se nemusíte obávat o svá, když on Ty svá prosazuje .. Hm?

 
Od: frantec
Datum: 29.01.14 18:25
 

Zatím děkuji za názory. Jen doplním, že lísteček je skutečně od policie a je tam napsáno, že se mám do 5 dnů dostavit na projednání na MP a pokud ne, tak bude celá věc oznámena příslušnému správnímu org. k dořešení. Dále, napsal jsem značka, ale je to jen cedulka. Přikládám i foto, je tam i vjezd do garáže, ale o ten se nejedná. Jestli ta čárka v katastrální mapě znamená vjezd, tak si opravdu není obrany, že?

Od: buss
Datum: 29.01.14 20:31
 

Neplést si prosím policii a policii, máme dvě, P ČR a Obecní. Zda jde či nejde o vjezd je třeba posoudit i na místě, jaký to má charakter (a která norma se jím zabývá,jak má vypadat) . Šel bych tam a popovídal si.
Aha foto, jestli jste stál přes bránama, nebo mezi nimi a bránil, tak nevím, proč se vůůbec na to dotazujete. Tam stát by mne ani nenapadlo.

 
Od: frantec
Datum: 29.01.14 18:28
 

png to nevzalo..

Od: hujer123*
Datum: 29.01.14 18:37
 

Nevím, co řešíte, na foto vidím jasný vjezd.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.14 18:54
 

Souhlas.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: frantec
Datum: 29.01.14 20:34
 

takže když si postavím něco podobnýho, tak mně tam nesní nikdo parkovat? samozřemě s příslušným povolením..

Od: buss
Datum: 30.01.14 00:21
 

Jezu kriste, taková otázka od řidiče?

doplněno 30.01.14 09:51:

Jsem naprosto klidný, jen řidiče nechápu. Vjezd to je zcela jasný, komunikace je k tomu uzpůsobená, pokračuje dále do objektu, ale to už není podstatné. Zákon neřeší, jak často se používá a je to naprosto irelevantní. To bych se mohl bránit třeba u křižovatky, že na tu komunikaci přece nikdo nejezdí, že na polní cestu atd. Má to jen vliv na posouzení ohrožení zájmu ..
A co se tak vlastníka zeptat, zda by se tam dalo stát?

 
Od: frantec
Datum: 30.01.14 07:21
 

Uklidni se a nenapadej hned. Přijde mi zvláštní, že kdybych si udělal takový vchod na zahrádku před barákem, který nebude sloužit jako vjezd, tak že se to bude brát jako řádný vjezd. To je celé.

Od: fido*
Datum: 30.01.14 10:03
 

Zákon je zákon

Chtěl jsi odpověď a dostal jsi zcela fundované.

Nelíbí se Ti? Potřeboval jsi poplácat bebíčko, že jsi v právu? NEJSI. Je to arogantní postoj někoho jiného omezovat na jeho právech a ještě na to nadávat, když se mu to nelíbí.

Pokud jsi očekával, že Ti tady samozvaní rádcové vyrobí nové právo, tak omyl.

Jednáš PROTIPRAVNĚ

.. nerozčiluj se na rádce, kteří Ti píšou objektivní pohledy třetích osob. Vycházíme pouze z Tebou zkreslených informací.

Použiji Tvé slova: Uknidni se a nenapadej hned ! To je celé !

 
Od: frantec
Datum: 30.01.14 12:56
 

Ty urážlivé připomínky si nechej příště pro sebe. Nepotřebuji pofoukat žádné bebíčko ani nikomu nenadávám ani se nerozčiluji na nikoho, kdo mi tady nějak rozumně a slušně odpověděl. Ty jsi k nim nepatřil.

Od: frantec
Datum: 30.01.14 07:32
 

Dobrá, i tak děkuji za názory. Sem asi trochu natrvdlej, protože sem si myslel, že když do toho "vjezdu" nejde najet, tak je tam možné parkovat a nikomu nebráním. Bydlím na ulici 20let a 20let tam parkují auta, takže nejsem sám. A nikdy to nesloužilo jako vjezd a ani tou brankou za 20 let nic neprošlo. Spíš mi přijde hulvátské zaparkovat před vjezdem do garáže, což samozřejmě nedělám, protože to taky nesnáším.

Od: asd*
Datum: 30.01.14 10:12
 

Na fotce je jasný vjezd, to že se nepoužívá nic neznamená. Na policii zajděte a slušně vysvětlete, že jste nepoužívanou bránu bral jako že to vjezd není a už tam stát nebudete - můžou to vyřešit i domluvou.

Tipuju, že to bylo na udání majitele. Slušnost je dát za okno svůj papírek a ne hned řešit s policíí. Jestli tam parkuje svoje auto, tak ho můžete policii nahlásit taky - zákaz stání před vjezdem se vztahuje i na něj ;)

 
Od: buss
Datum: 30.01.14 12:27
 

Tak to my jsme velice vděčni těm, co stojí před svým vjezdem a nezabírají jiným cenné místo. Čí zájem převažuje, čí zájem ohrožují?

 
Od: asd*
Datum: 30.01.14 12:42
 

Sorry, pokud vjezd nepoužívám a někdo tam stojí, tak mě ani nenapadne hned mu to osladit pomahačema (mají užitečnější práci), ale dám mu za sklo papírek ať tam neparkuje. Pomahače zavolám až když se na papírek vykašle a bude tam stát znova. Jedniná vyjímka - pokud bych vjezd potřeboval, tak bych ho buď sehnal ať hned odjede nebo ho nechal odtáhnout (to ale nebyl tenhle případ).

Prostě někdo stál před "jeho vjezdem", tak hned zavolal poliše a přes záclonu se chechtal jam mu dávaj papírek oni. Takovému bych tohle osladil, nepovažuju to za férové.

 
Datum: 30.01.14 12:46
 
avatar

asd, problém vyřešen, tak klidně můžeme vést polemiku. My známe případ jen z jedné strany. Jak to podal tazatel. Co když majitel domu má problémy furt, že tam někdo stojí. Podle fotky dává auto do garáže, vedle může jezdit s kolem, motorkou do zadní kůlny a furt se musí proplétat mezi auty. 20x to nevadí, ale po 50 už zavolá...a když se najde někdo, kdo mu ješt třeba vynadá,,,

Vždy říkám, jak se zachováte na druhé straně sporu?

Přeji vše hezké..

 

 

Od: asd*
Datum: 30.01.14 12:54
 

Jak bych to řešil z druhé strany píšu - pokud zrovna nepřekáží tak můj papírek, pokud zrovna překáží a není po ruce tak odtah.

 
Od: hujer123*
Datum: 30.01.14 11:35
 

To si těmi dvaceti lety jste tak jistý? Co když tam majitel potřebuje vyklopit 10 kubíků písku? Pomůžete mu jej převozit na zahradu kolečkem, když mu někdo před vjezdem zaparkuje?

 
Od: frantec
Datum: 30.01.14 13:09
 

Tímto bych už tuto dotaz uzavřel. Děkuji všem, kteří napsali relevantní a smyluplné odpovědi a názory. Dotaz zde splnil účel. Ještě tedy doplním pár informací k následující polemice

Majitel je velmi starý pán, který nemá auto, motorku ani kolo. A ano, stojí tam někdo pořád, protože je všem jasné, že do vjezu nelze najet autem, je tam v cestě strom. A když si potřebuje něco dopravit tak tam na to má ještě vchodovou branku. Ještě sem s ním nemluvil, ale nezachoval se moc pěkně. Lísteček od něj sem za oknem měl taky (s tím od MP) - Psal, že jsem tam zaparkoval již podruhé a že poprvé mi to prominul, ale že teď už volá policii. Ovšem poprvé mi tam žádný lísteček nedal, takže sem to ani nevěděl, že mu to vadí.

Datum: 30.01.14 13:14
 
avatar

a teď by to chtělo uzamknout dotaz. Alespoň bude klidek.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.