Vykrádání kamionů - obrana

Od: Datum: 28.01.14 12:59 odpovědí: 17 změna: 11.10.15 13:39

Ahoj, hodně jsem slyšel, že se kamiony dost vykrádaj, když někde stojí. Dokonce jsem slyšel, že ti zloději vstříknou řidičovi do kabiny kamionu nějaký plyn , aby se nevzbudil. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak hodně je reálné, že mi vykradou přívěs, nebo návěs? Dá se proti tomu nějak bránit? Děkuju moc za každý příspěvěk

doplněno 28.01.14 13:37:

Mě napadlo akorát, že by bylo nejlepší spát ve dne a v noci jet, ve dne by mě snad nevykradli, ale asi by to nešlo vždy kvůli přestávkám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ocelot
Datum: 28.01.14 13:06

Čau,bránit se proti tomu moc nedá..Většinou z boku naříznou plachty,aby zjistli co vezeš,což Tě určitě nevzbudí..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 28.01.14 13:36

Leda tak čidla pohybu (+ kamery) a signalizace do kabiny...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jard*
Datum: 28.01.14 14:07

vykradení neuhlidaš stačí kdy tě uvidí že jdeš nakupovat v ten moment jdou do auta nebo na návěs spíš je lepší se poptat na kterých parkovištích je celkem bezpečno a nebo placené ale tam taky není jistota.když si nejsi jistý musíš spát polospánkem to znamená něco se šustne tak budeš v zpohotovosti vzdy se tlač někde na industrilku před nějakou vratnici tam se většinou nic neděje a kdyby tak tě vrátný vzbudí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 21:22

Jediná obrana je dát si na kamion nějaký alarm, koupit si pistoli a spát někde vedle. Jak spustí alarm, tak začít pálit ! :))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 01:14
avatar

Ideálně zabezpečit kamion pomocí světelných, laserových bran (přerušení paprsku - alarm), senzorů měřících vzdálenost (změna v naměřené vzdálenosti - alarm), otřesové senzory. Těmi zastřežit a hlídat nejbližší okolí auta. Lze použít i aktivní obranu, jeden čas se dělal přistroj "kobra" s plynovými patronami, nevím, jestli se ještě něco takováho vyrábí. Elektrický ohradník na správných místech by taky nemusel být marný. Na zahnání zlodějů (alarm) se musí použít velmi silná siréna, nejlépe ve spojení se silným stroboskopem aby narušení upoutalo široké okolí. Musí to být prostě něco nestandardního, co zločinci nebudou čekat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jrd
Datum: 29.01.14 08:08

tyhle věcičky jsou fajn jen do té doby než tě zastaví kontrola kdekoliv v zahraničí at je to BAG neboli celní kontrola.Ty jako šofer nesmíš mít u sebe zbran bez zvlaštního povolení zbran se považuje i nuž z delší čepelí nad 15cm.když budeš mít delší máš problém.A ty elektornické věcičky senzory houkačky a obr.systemy musí mít homologaci a jak nemaj hom.máš zase problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 00:19
avatar

Nepíšu nic o zbraních, ta cobra byl trojůhelníkový přístroj, velmi malý, na první pohled nešlo poznat o co se jedná. Veškeré zabezpečení o kterém píšu se skládá z malých elektronických senzorů a řídící jednotky - nebo více. Nesmí být samozřejmě našroubované zvenku aby byly na první pohled vidět jako něco co na auto nepatří, ale pod různými kryty, plasty, nárazníkem. Řídící jednotku schovat třeba pod přístrojovku, nebo prostě někam, kde bude vypadat jako součást auta. Dneska je v autech tolik elektroniky, že se to bez problémů schová. S kamionem po cizině nejezdím, ale nemyslím si, že by se tam běžně při kontrole rozebíraly auta. A když vidím, kolik kamionů má všude možně modře svítící nesmysly, někdy dokonce "knight rider" blikač na předku, bílá světla, červená - nějakých pár senzorů, stroboskop a houkačka je naprosto v pohodě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: necovim*
Datum: 30.01.14 23:30

1) Zákonně (pojištění)

2) Svépomocně (dobrou elektronikou)

3) Pes (nejlepší přítel člověka)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jyri®
Datum: 03.02.14 18:09

zdar hele jelikož mám známeho který prodává kamery tak mám 3minikamery na voze mám 2dozadu kazdá snímá jednu stranu přívěsu a jednu mám do kabiny kdyby mě někdo přepadl všechny mám na vypínač a kdyz jdu spát tak je vzdy zapnu a to vše se mi nahrává na 4GB flashdisk :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 16:31
avatar

mám kamarády co si dveře kamionu uvnitř navzájem blokujou ráčnovým popruhem

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.02.14 16:36

Ahoj, myslíš jako že si mezi levé a pravé dveře utáhnout popruh? Díky

Datum: 26.02.14 17:33
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanher*
Datum: 26.02.14 16:45

Bránit se tomu částečně dá.

Nejdůležitější je parkovat na nějakém větším parkovišti, ne někde u silnice a hlavně ne na Rudné. :)

Když mám občas auto zaplombované, schovám koncovky i s plombou pod tu zadní kapsu na plachtě, aby nebyla vidět. (plomba = z 95% lukrativní, dražší náklad).

Pokud vezu něco dražšího, tak na to jsem si kdysi koupil v "peňáči" pohybové čidlo s alarmem na baterie, na které mám na zadních prknech udělaný držák (zahoukal mi pouze jednou a nebyl to planný poplach).

Kurty bych si mezi dveře nedával ani omylem, jsou spíš na překážku, než na nějaké zabezpečení.

Dalším lukrativním jobem po kabinách a nákladových prostorech jsou nádrže.

Tam stačí hladinové čidlo s bzučákem vyvedeným do kabiny a je pokoj, nebo stačí jakákoliv blikající dioda, umístěná viditelně nejlépe u vývodu plováku z nádrže, i ta dokáže odradit.

Na vysátí cca. 800l nafty z nádrží je potřeba velmi malé chvilky, a nepomůže ani koš navařený na hrdle.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: zabu
Datum: 26.02.14 23:05

Tak 2-4 šikovně umístěná PIR čidla, ve spojení se sirénou a automaticky rozsvíceným světlem nad nákladem, dokáží leccos. Minimálně Vás vzbudit, že se něco děje s nákladem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hollajs
Datum: 27.02.14 02:52

kup si čidla pohybu a napoj je na 2 ruční svítily ..mám to tak taky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: czemartin1
Datum: 11.10.15 12:47

Mohl bych se zeptat jak to ale zapojím? čidlo s baterkou? Ruční? :/ Vyplatí se to vůbec v Turecku.. Tam nikoho nic nezajímá..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.15 13:39
avatar
PIR detektory s větším dosahem (8 -12 m) nejsou vhodné. Obsáhnou i prostory okolo auta, kde projíždějí jiná auta, chodí lidé. Teda budí každou chvíli.
Výhodnější by mohly být ultrazvukové couvací senzory s dosahem max. tak do 1,5 m. Běžně k dostání, ne moc drahé. Relativně malé, nenápadné, svépomocí montovatelné kolem dokola. Oznámí do kabiny konkrétní prostor narušení. Vzadu, vpředu, boky, nádrže.
K tomu otřesové senzory.
K senzorům jsou návodu na zapojení. Nebo šikovný kamarád.
Na exponovaných místech s mnoha krádežemi by se oplatilo mít namontovanou mlhu.
Je sice určena především do uzavřených prostorů, ale když se začne valit zpod plachty a kolem kamionu, překvapí narušitele, který neví, co se děje. Nic nevidí, panikaří.
Spustit ji může řidič podle potřeby. Cenu náplně nevím, ale náklad bude podstatně dražší.
http://www.novatec-eas.cz/bez…tm_campaign=bezpmlha_obsahsit
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.