Kompletní výměna silentbloků zadní nápravy

Od: Datum: 26.01.14 15:42 odpovědí: 3 změna: 26.01.14 17:59

potřeboval bych udělat generálku zadní nápravy na Fordu Focus. přemýšlím, zda koupit všechny silentbloky a vyměnit, nebo koupit celou nápravu z bouračky ve slušném stavu. měnit celé komponenty by vyšlo na slušnou raketu, výměna jen silentbloků cca.6 tis. celou nápravu bych sehnal za 1500kč. co by byla nejvhodnější varianta. je jasné, že nové je nové, ale musí se brát v úvahu také ta práce. vůbec nemám představu, jak by bylo náročné přehodit celou nápravu. na předku jsem to měnil komplet silentbloky a dělal jsem to skoro dva dny v klidu, ale vymlátit je bylo docela náročné. už jste to někdo měnil? kdo ví o co jde, tak také ví, že Focus má tu nápravu samé rameno a silentblok

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.14 17:26

no je to trošku dilema...,ale osobně bych postupoval tak,že tu už jetou z.nápravu bych si vyzkoušel-ideálně na dlažeb.kostkách(to je spolehlivý reálný test podvozku u čehokoliv) pokud ta možnost není a zdroj je cizý,šel bych do nového...jinak mechanicky je to někdy očistec,ale jak se říká:"...když to nejde silou,půjde to ještě větší silou..."a u podvozku to platí dvojnásob...

Ohodnoceno: 0x

Od: olaf71*
Datum: 26.01.14 17:53

předešlý příspěvek mě přivedl na odkaz obchodu, kde prodávají opravdu levné kompletní díly náprav, kde bych se vešel do docela slušné ceny, resp. cena skoro stejná jako za samotné silentbloky včetně šroubů a to značky Meyle. teď jde jen o to, jestli je to opravdu Meyle. když jsem stahoval silentblok z předního ramene, tak to byl masakr. musel jsem ho říznout flexou a při nasazení nového to je všechno fest. logické je, že vůle nejsou potřeba.

Datum: 26.01.14 17:59

jak shora píšu-u komponent podvozku je síla opravdu zapotřebí(někdy i ta flexa)-ale to je na jednu stranu dobře,alespon to trošku něco vydrží...no a jinak pokud lze koupit za rozumnou cenu,není co řešit a snad doba kdy e-shop píše to a to od té značky a pošle něco jinýho už je snad jen světlá vyjímka(ono vybudovat e-shop něco stojí a kvůli takovýmhle pár nákupům s "ojebávkou"-velmi rychle se to rozkřikne,by se to tvůrcům asi nevyplatilo)...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.