Způsobení dopravní nehody se zraněním

Od: Datum: 25.01.14 15:31 odpovědí: 9 změna: 25.01.14 19:33

způsobení dopravní nehody se zraněním
Dobrý den,
potřeboval bych získat nějaké informace k následnému řešení ze strany našich orgánů.Byl jsem označen za viníka dopravní nehody nedání přednosti v jízdě, bohužel druhé vozidlo bylo odmrštěno na chodník mezi chodce.Alkohol vyloučen,všechny pojištění platná.Já v současnosti 0 bodů za svou karieru nějaké přestupky na kontě mám, ale nic vážného.Bohužel je to asi nic platné. Zranění byli dva chodci.Pán středně těžce - otřes mozku a naraženiny,Marodní 4 týdny. Paní v šoku naraženina,Marodní- nemarodila.
Povedlo se mi během vyšetřování kontaktovat oba zraněné, kteří přistoupili na možnost finančního vyrovnání.V návaznosti na vyrovnání Policii oba vypověděli a nedali souhlas s poskytnutím zdravotní dokumentace v souvislosti s tímto případem. Uvedeno ve výpovědi a zaškrtnuto na formuláři ve spisu.Policie tuto dokumentaci ve spisu,ale přesto má.Získala ji na podkladě souhlasů podaných v nemocnicí - poškození ani nevěděli co podepisují- (to chápu já si z toho dne nepamatuji skoro nic a to jsem nebyl zraněný)
Bylo to nyní posunuto na kriminální policii k přezkoumání.Nemáte někdo zkušenost s podobným případem - (zranění nemají potřebu, abych byl tahán po soudech za ublížení na zdraví z nedbalosti)
Podle dosud získaných informací by to mělo být uzavřeno, jako přestupek a to buď způsobení dopravní nehody se zraněním 25-50 tis a zákaz řízení až na 2roky,
nebo dopravní nehoda (bez zranění - podklady zdravotní dokumentace by snad neměla policie používat?) - to by bylo samozřejmě méně likvidační-(tam není zákaz řízení)
Děkuji za vaše názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dopravninehoda
Datum: 25.01.14 15:42

pokud se nepletu už se to tu řešilo, každopádně si vemte právníka a ještě než to dojde k soudu, jde udělat mimosoudní vyrovnání

Ohodnoceno: 0x

Od: bobla
Datum: 25.01.14 16:00

No já neustále doufám ,že mi to kriminálka schodí na přestupek a to jen způsobení dopravní nehody.Jinak těm lidičkám jsem již zaplatil - samozřejmě jsem viník a ti lidé na to mají nárok.

Datum: 25.01.14 16:02

pokud jste jinak čistý, tak podmínka+body+zákaz

Datum: 25.01.14 16:04

nikdo nevíme dne ani minuty,kdy se kde co po...ere a je to...každopádně zde si vemte právníka(zkuste trošku zapátrat v okolí,na různých fórech apod.)-není totiž právník jako právník(stejně jako např.zubař a Zubař)-podstatné je,že jste v kontaktu s poškozenými,oni jsou asi i rozumní a chápou že se to může stát kdykoli a komukoli-to je alfa omega vašeho "úspěchu",samozřejmě ale v součinnosti s nějakým protřelým právníkem-pokud možno řešit přes MěÚ(jako přestupek)a to velmi rychle...zde je čas hodně důležitý(i kdyby,nelze za jednu věc trestat víckrát)

Datum: 25.01.14 16:07

to erikch: v poslední větě máte sice pravdu, ale dokud se tím zabývá SKPV, tak se tím MěÚ zajímat nebude ;)

Datum: 25.01.14 18:11
Pokud zraneni neuplatnili zraneni. Resi se to na miste, blokova pokuta 5000,- (maximum, vic nelze). Pokud to jde do spravniho rizeni (tj. uplatni zraneni) pak jednak vyssi sankce a zakaz rizeni.
Loni me srazilo auto na kole - nedani prednosti v jizde. Uplatnila jsem zraneni -takze spravni rizeni. Pokuta smesna - 3500,- a zakaz zadny...

Od: buss®
Datum: 25.01.14 19:02

Jedině vy! musíte vědět zda se šetří tr. čin, nebo přestupek. Pokud poškození přistoupí na vyrovnání, už nemohou později nic požadovat. Není nic známo o časové posloupnosti, jak to šlo po sobě.

Datum: 25.01.14 19:27

Abych uvedl vše.Zranění byli oba odvezeni RZ, policie na místě nic nerešila, následně bylo řešeno na služebně.Při výslechu oba zranění chodci uvedli,že se ke své újmě nehodlají vyjadřovat a souhlas se zdravotní dokumentací nedávají.I přes to bylo posunuto dál.(podle mě i kdyby souhlas policie měla z nemocnice a pak by poškození souhlas nedali musí se brát v potaz datově poslení rozhodnutí)

No to si nejsem jist zda to bude trestný čin a nebo přestupek to musí někdo rozhodnout a na dopravce zatím všechny poučily jako případné oběti trestného činu a posunuli to dál- tam to prý někdo rozhodne.Byl jsem si tam zjistit informace a ten praporčík ,tam na mě nastoupil - jako jak si to představuji že jsem ovlivnil zraněné a že se o to postará, aby to nespadlo na nějakou malou pokutu. - právě to mi nejde do hlavy jak to u té Policie vlastně funguje.Jinak podle mě by to mělo být oficialně posuzováno jako trestný čin - porušení závažné povinnosti (ale jsou v tom ty zákazy a myslím si,že podle jejich jednání s tím vyšetřovatel sám neví moc rady a nechce to nechat na sobě.

Pro všechny přispívající - jsem rád,že vložíte názorm,ale - vem si právníka to vím. - pokuta + body +zákaz to je jasný podle mě by to tak bylo v nejhorším případě - na vězení to není.(zákaz,body,pokuta tak by to dopadlo i kdybych se s lidmi nespojil a neplatil odškodnění) Ti lidé jsou zdraví a nemají žádné následky a dokonce jsou ochotni mi pomoci. Paragrafy a postihy si číst umím

Mě by zajímal zasvěcený názor někoho,kdo podobnou problematikou prošel, nebo se tím zabývá.Jednoznačné nedání souhlasu a i přes to další šetření.Je pravda, že nedáním přednosti v jízdě jsem porušil důležitou povinnost. Nic na tom nezmění, že jsem se podíval a to auto tam nebylo vidět (bylo mi zakryto jiným vozidlem).Nebo, že policie už nijak neřešíla rychlost druhého řidiče , který jel po čtyřproudovce a snažil se chytit oranžovou. Měl jsem mu dát přednost a hotovo s tím se ztotožňuji

Jedná se o to,že se s tím dá ještě něco dělat dokud vyšetřování probíhá. Proto scháním názory z praxe.Pokdu se v následující úvaze mýlím opravte mě prosím.

Pokdu by se vzal v potaz zákaz dokumentace, tak by to bylo nejlepší malá pokuta a žádné následky. (jen finanční) Malý přestupek ( nedání přednosti ) , nebo přestupek ( způsobení dopravní nehody se zraněním ) a to je ten průšvih, tam je zákaz řízení.To už by snad bylo daleko lepší se domluvit se zraněnými, aby zase souhlas dali a spadlo to ke státnímu zástupci a tam se domluvit o narovnání. Je to paradox, podle mého názoru je ten větší přestupek daleko horší, než podezření z tresného činu.tady už je to pouze o dohodě ( narovníní ) a nebo odškodnění s podmínkou.

Děkuji za názory

Datum: 25.01.14 19:33

Co se týče odškodnění, tak jsem poškozené odškodnil na podkladě sepsané dohody a předání jimi vyžádaných peněz za přítomnosti svědka.A to před jejich výslechem. Ať už to dopadne jakkoli, tak těch peněz nelituji ty poškozené jsem opravdu ohrozil a jen díky obrovskému štěstí se nestalo nic fatálního.Myslí si že oba dostali více, než by dostali od pojištovny.Několikrát jsem byli na obědě a oba mi opravdu pomáhají. (Pokdu se někomu něco takového stane přeji vám taky takový super lidi a ne nějaký vychcánky)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.