Zatuhlé zadní kolo, ruční brzda

Od: Datum: 06.03.17 12:37 odpovědí: 6 změna: 10.03.17 07:08

Zdravím, mám dotaz, zda někdo neporadíte, co by to mohlo být.

Jde o to, že poslední týden mi při ranním startu zatuhne jakoby zadní kolo či brzda.
Musím to jakoby trhnout na zpátečku, pomalu a povolí to, pak jakoby při jízdě šoupe, nebo dře
kolo či brzda, nevím. Po chvili se to vojede, tak to šoupe jen při brždění, ale jinak ok.
A do toho mi ještě ručka jde chvili ztuha a pak zas je hrozně volná.
Vím, že se asi ptam blbě, ale nevíte někdo čim to může být? Zda rez, či něco s brzdama?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.17 15:03

no nic sundat kolo rozebrat brzdu a podle toho co uvidis pokracovat dal.Pokud nemas na to vlohy a moznosti jedine autodilna

Ohodnoceno: 0x

Od: jackmi
Datum: 06.03.17 15:46
Ok. Diky ;)
Od: fik
Datum: 06.03.17 17:02

Vidím to na celkovou kontrolu brzd,výměnu opotřebených částí,výměnu kapaliny,promazání pohyblivých částí. Pokud jsi to nikdy nedělal tak to radši někomu svěř

Datum: 06.03.17 18:31
Co to máš za auto? Treba Francouzská auta trpěla na to, že když lety orezl bowden ruční brzdy, tak se při zatažení brzdy silou, bowden zkroutil a skripnul lanko. Páku jsi sice při odbrzdění dal dolů ale lanko se povolovalo jen pomalu a pakny pribrždovaly než je síla pružinek nepovolila. Celkem je to podobné tomu, co popisuješ. Řeší se to výměnou bowden a lanka což není extra finančně náročné ale asi si to nebudeš dělat sám protože musí dolu buben brzdy.

Datum: 09.03.17 21:54

To vypadá na zatuhlý lanovod.

Datum: 10.03.17 07:08
Bud přirezlí lanovody ruční brzdy nebo nefunkční samostav pokud sou v zadu bubny nebo přirezlí desky či plovoucí šrouby pokud sou vzadu kotouče
Šikovnej garážník to zvedne koukne a ví *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.