Další zavada

Od: Datum: 25.01.14 10:10 odpovědí: 12 změna: 25.01.14 18:15
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.01.14 10:31

Dobrý den, patrně tam bude někde nějaká dírka. Pokud budete výřečnější, tak Vám jistě někdo poradí i více - toto je informace. Doplňte informaci o otázku. Zdravím!

doplněno 25.01.14 10:41:

manotek - to už je lepší dotaz a jistě někdo poradí. Já to, ale nevím.

Ohodnoceno: 1x

Od: manotek*
Datum: 25.01.14 10:36

a jak se jmeduje ten přípravek jak se leje do vody, jak to ucpe ty díry

Od: 777
Datum: 25.01.14 10:41

To se jmenuje utěsňovač chladiče,ale je to prasečina...v chladícím systému to udělá takovou hnědou směs

Pokud to teče nějak moc tak to stejně nepomůže

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.01.14 10:56

dobra, dá se akorad vyrušít topení spojením hadíc abych dojel dom, aniž bych bych stím něco udělal, a pro ty chytřejší, vím že to topít nebude

Datum: 25.01.14 11:01

chce to zjistit kde.-zda je problém v radiátoru nebo někde přívod-potrubí,příruba apod. Pokud radiátor sám-není nic jednoduššího než sehnat jiný,a to nejen z Tipa shodnej bude jistě i v Tempře atd.(mrkněte např.na Akelly na "výskyt produktu" radiátoru u vaší motorizace a podle toho víte z čeho sehnat...) otázka je jak dlouho si auto chcete nechat,zda má smysl sehnat nový(tak dvojčička),či jetý třeba za demontáž...?

Datum: 25.01.14 11:12

mužu sím jet?

Datum: 25.01.14 11:20

proč ne-sice náhlý kolaps načatého radiátoru a "zásah" horkou vodou na nohy nic moc...,ale nevím jak moc kde "kape",takže pokud se kapalina nějak moc neztrácí ,jezdit s tím lze...

Datum: 25.01.14 11:29
Datum: 25.01.14 11:27

Záleží, jak moc to teče, pokud budete zastavovat a dolívat včas vodu, můžete jet. Ale v dnešním počasí, kdy je silně podnulou, musíte mít promyšleno, co s autem, až dojedete do cíle. Tzn, teplou garáž nebo vypustit dokonale soustavu nebo alespoň dolít tnemrznoucí kapalinu a zajistit dokonalé promíchání.

Ale jak už jsem uvedl na začátku, podstatné je, jak moc to teče.

Datum: 25.01.14 12:33

tak byla povolená hadíce :) sem zmrzej jak h... :D

Datum: 25.01.14 16:35

Blahopřeju k opravě! Já to řešil utěsnovačem (mám s tím na 2 autech a 3 použitích-chladič,mrazová zátka a topení)jen na pežotu to nefungovalo-tekl na spoji dvou plastových trubek)

doplněno 25.01.14 18:53:

To 777-svatá pravda (žel nedělám)tekl mi přímo radiátor a na ibize chladič,nikdy hadice.Ale toto se mi stalo na F125P-ale na hadice od hrdla do nádrže,ztráta asi 2 litrů než jsem si všimnul,ale na čerpačce měli sk-pásky,ne hadicové spony!

Od: 777
Datum: 25.01.14 18:15

Doporučuji každému třeba jednou za dva roky nebýt líný a projít všechny hadice...vypustit směs a roztočit všechny svorky,stáhnout hadice a pečlivě očistit nátrubky,z hadice vklepat usazeniny a zkontrolovat jestli není spochřelá nebo nařízlá od stahovací pásky...vadné hadice samozřejmě vyměnit

Pokud svorky nejsou zhnilé tak namazat vazelínou,pokud už korodují tak koupit nové...utáhnout podle serivního návodu a nic nemůže týct

Jinak se vám může stát jako jednomu mému zákazníkovi...zhnila mu stahovací páska a přetrhla se,hadice se vlivem vibrací při jízdě stahovala a postupně se úplně vyvlékla z nátrubku...kapalina během pát vteřin vytekla a mohl akorát tak na odtah(byla to silná hadice)...chladící směs stará dva měsíce na silnici a pořádná kupa nervů

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.