Jak dlouho muže byt TP v depositu?

Od: Datum: 24.01.14 17:49 odpovědí: 18 změna: 20.08.14 20:36

zdravím chci se zeptat jestli nastane problém když mam TP v depositu víc než rok... než si moto opravím a přestavím potrvá to ještě tak rok a už to tam víc než rok mam vložené. vadí to někomu? :) dík za info

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 24.01.14 18:03

Tuším, že 1 rok a poté to lze prodloužit ještě o 6 měsíců. Zdravím.

doplněno 24.01.14 18:04:

A nebo si je vyzvednout a třeba za týden opět uložit.

Ohodnoceno: 0x

Od: nu*
Datum: 24.01.14 18:04

prodloužit lze o 6 měsíců a v zákoně není uvedeno že nelze požádat o prodlouření o dalších 3 měsíců podruhé

Od: banik
Datum: 24.01.14 18:11

no a co když to tam mám, a po roce jsem tam nebyl. je to tam furt ne? nemužou s tím přece nic udělat ne?.. nebo budou potom po mě chtít nějaký groš navíc? vytahnout a vložit nemužu už nemám stk...

Datum: 24.01.14 18:10

Asi by bylo nejlepší,jít se zeptat na odbor dopravy příslušného magistrátu.

Datum: 24.01.14 18:24

vadí to zákonodárci

Ohodnoceno: 2x

Od: jm*
Datum: 24.01.14 18:32

Budou chtít po Vás nějaký ten ,, peníz,, tuším, že do 100 Kč za každý půl rok,.

Datum: 24.01.14 18:38

až to budete vyzvedávat z depozita tak to doplatíte. za každý rok tuším 100kč.

Od: jarda3*
Datum: 24.01.14 18:52

Pripojim si otazku - jak bude novy zakon, ulezela auta se automaticky zrusi bez nejakych sankci? Potrebuju se zbavit tak 3 aut a je mi lito je dat do srotu, spousta dilu je pomerne cenna a da se prodat, zelezo se take dobre zpenezi a "eko"likvidatori jsou docela drahy kdyz nedostanou dost kompletni vrak (a to uz tu tunu zeleza radsi zpenezim sam.) Nemaji platnou STK, cily by se uz nedaly vyzvednout, i kdybych chtel. Dily s identifikatory bych si samozrejme schoval.

Datum: 24.01.14 19:10

je to jednoduchá, dočasně vyřadit a v tomto statutu ještě odhlásit na manželku nebo souseda, a to nejpozději do 31.12.2014.

Od 1.1.2015 běží 6 měsiční lhůta majitelům aut v polopřevodu k tomu aby dokončili registrarční úkon, a pro majitele aut ve statutu "dočasně vyřazeno" trvajícím déle jak 18 měsíců běží 123 měsíční lhůta k tomu, aby na úřadech nahlásili že ve vyřazení pokračují, že auta existují atd...

Kdo to neudlá tomu anot ZANIKNE a samozřejmě také zůstane

Datum: 24.01.14 19:32

nevadí to nikomu. Není právní síla, která mne donutí, abych vyndal značky z depozita. Rada, že depozit přerušit na týden je hloupá rada. Jak můžu přerušit depozit, když nemá platnou technickou?Já mám značky v depozitu mnoho let a nic se neděje...

Poplatek není za uložení značek do depozita, ale za zápis do techničáku!

Od: we
Datum: 25.01.14 17:28

netuším jak velký problém vás čeká, možná velký...já totiž v rámci depozitu mám uložené registrační značky a osvědčení o registraci ORV a TP mám doma s příslušným záznamem z úřadu

Datum: 25.01.14 17:54

Ano, je pravda, že pokud jsou RZ v depozitu jakkoli dlouho, neděje se nic, problém nastane v okamžiku, kdy si je bude třeba vyzvednout. Při uložení do depozitu se vyplňuje Žádost o vyřazení vozidla z registru silničních vozidel. A jsou tam tři možnosti: a) žádá o trvalé vyřazení, b) žádá o dočasné vyřazení na 12 měsíců, c) žádá o prodloužení dočasného vyřazení na 6 měsíců. Tuhle změnu pak zapíší do velkého TP. Při vrácení RZ se vyplňuje Žádost o zápis změn údajů v registru a vypíše se do kolonky Žádá o provedení změny- Vyjmutí z depozitu. A doloží se doklad o pojištění, TP vozidla, osvědčení o registraci.

Datum: 26.01.14 21:55

we, ok,

píšete, že nevíte jaký problém mne čeká, úplně stejný jako ostatní. Netuším jaký problém by měl být, když jdu pro techničák ra rok nebo za 5 let?

Datum: 27.01.14 09:42

Nevím jak koho,já šel vyzdvihnout ,resp.zrušit auto v depozitu,a žádný problém nebyl,bylo tak víc jak deset let!jedniný problém,byl s trvalým vyřazením,což nakonec vyřešili jednoduše-i když to bylo loni,šlo na čestné prohlášení a to jen díky tomu,že to auto po roce 2004 nebylo ani jednou na STK!jinak bych měl problém,protože neexistovalo!

Nevidím v tom žádný problém-pkd je daný vůz schopen na STK a projde tak udělat E a STK a pak vyjmout z depozitu, stím,že se asi něco bude doplácet a pkd neprojde,tak ekorušení a s protokolem rovnou trvale vyřadit+ možný doplatek za depozit,já neplatil nic a v době vložení si již nepamatuji!.

doplněno 28.01.14 11:20:

Jasně že TP je doma,ukládá se jen ORV a RZ!

Od: we
Datum: 27.01.14 22:20

...jdu pro techničák... chtěl jsem dát najevo, že TP mám doma ! ... a tudíž si pro něj nejdu ani za rok ani za 5 let...

Od: slewa2
Datum: 19.08.14 20:34

Dobrý den, chci se zeptat. Koupil jsem si vozidlo od soukromníka. Tp mi poslal za týden a druhý den co mi přišel Tp mi paní nedala přednost a auto je totalní šrot. V Tp jsem v polopřevodu. Auto jsem měl týden. tudíž jsem nestihl přihlásit.

Takže se chci zeptat když auto nechám na ND. zbytek dám do šrotu. Stačí mi dát papíry do depozitu? Na pořád? nebo se něco platí? Předem děkuji za odpověď.

Datum: 19.08.14 23:17

v polopřevodu nelze udělat žádný úkon-krom dokomčení převodu...ale nechte doklady jak jsou s nástupem platnosti novelizace sil.zákona zaniknou veškeré registrace vozidel v tzv.polopřevodu(zatím 1.1.2016)...auto nafotte,vyřízněte VIN,uschovejte homolog.a typové štítky,sešrotujte a případně vyčkejte na výzvu od ČKP-na tu do 30 dní reagujte zasláním kopie fota,s tím,že nelze provozovat,tudíž není provozováno a proto není a nemusí být pojištěno...

Datum: 20.08.14 20:36

slewa, Váš postup nelze udělat. Vozidlo jedině ekologicky zlikvidovat..pak dokončit změnu vlastníka, a vyřadit z evidence.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.