Dobrá autokamera?

Od: Datum: 24.01.14 17:21 odpovědí: 25 změna: 27.06.15 11:58

Ahoj, potom co mě minulý čtvrtek vybrzdili rovnou 2 idioti během jedné cesty na D1 jsem se rozhodl pro nákup autokamery. Trošku jsem se rozhlížel a bral bych nějakou střední cestu kolem 3 - 4 tis. Kč. Za zkušenosti ostatním předem díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivo®
Datum: 24.01.14 17:29

Nic proti tomu ale žiješ v Absurdistánu, cituji :

Točíš to pro vlastní potřebu, pak není problém. Ale pouze pro vlastní potřebu je záznam k ničemu (jestli teda se nechceš vytahovat na youtube jak dovedeš být za půl hodiny z Plzně v Praze). Obvykle kameru chceš použít jako důkazy například o vybržďování či jinému násilí. V té chvíli to již není pro vlastní potřebu a zde nastává naplnění § 12 zákona č. 40/1964.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.01.14 17:35

tomu neverim , muzes pouzit vsech dukazu pro ocisteni toho , co jsi neudelal viz.

Další otázkou, a tou nejpodstatnější, je, zda lze záznam z kamery ve vozidle použít jako důkaz například při havárii, dopravním přestupku a podobně?

O tom hovoří ustanovení paragrafu 51 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád. Stanoví, že lze použít všech důkazních prostředků pro provedení důkazu, pokud nejsou získány nebo provedeny v rozporu s právními předpisy. Tedy _ obecně se dá říct, ano záznamy z kamery mohou být důkazem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.01.14 17:33

Mě se docela líbí Genius DVR-FHD650. Co vy na to?

Od: zepe®
Datum: 24.01.14 17:37

Já používám svuj telefon jako kameru a dobry nestezuji si kvalitou zaznamu je to na urovni kamer v cene 2-4 tisice.

Aplikace pro androin ta nahrava i GPS pozici a rychlost

doplněno 24.01.14 18:29:

ukázka

Datum: 24.01.14 22:14

Problémem je optika telefonu a z ní plynoucí malý úhel záběru. Taky to není automatika ve stylu "zapoj a zapoměň". Jako nouzovka ale OK, lepší než nic.

Mám dobrou zkušenost s Mio Mivue, má ji otec a kolega z práce. Dělají různé typy, většinou skutečné full HD (ne šizené interpolací) a nejvyšší model má dokonce GPS a do záznamu píše rychlost. Potom se to sá doma projet přes google mapy. Dobrá je i značka BlackVue - líp se montuje, protože je to jen malý váleček, ale z toho důvodu nemá displej. Nedoporučuji laciné šmejdy - tam musí řidič hlídat kameru (často se koušou) místo aby kamera hlídala řidiče. Kolega si jednu takovou pochybnou značku koupil, ale musel to hned vrátit jaká to byla hrůza nespolehlivá. Potom vzal tu Mio Mivue a je spokojenej.

Datum: 26.01.14 15:40

No ja si ji chci pořídit, myslím, že se to hodí ;) jinak kde si sehnal tu za necelých 1200? Klidně do toho vynaložím víc peněz, ale když je možnost levnější, tak proč ne ;) Já jsem na netu koukal na nějaké kamery do aut a je jich tam spousty, ale nemůžu si úplně vybrat, protože se v tom nějak moc nevyznám, tak bych rád rady, které mi pomohou při nákupu ;)

Datum: 26.01.14 21:28

Kup s WDR. Mnohem lepší záznam, hlavně v noci

Od: petrosek
Datum: 27.01.14 15:10

Mne za pet let, co mam ridicak a jezdim celkem dost, nevybrzdil nikdo. Mozna se na silnici nechovas zrovna slusne, proto se ti podobne veci stavaji a kameru by mozna potrebovali spise ostatni ucastnici provozu :) Kazdopadne doporucuji najet na nejaky eshop a tam cist zkusenosti a recenze uzivatelu s danym kusem, v teto cene se uz daji sehnat velmi dobre kamerky.

Od: semod*
Datum: 30.01.14 15:05

Já jsem se koukal na kamery a pak jsem zkusil navigaci s kamerou, zabil by jsem dvě mouchy jednou ranou, jenže jsem našel jen jednu a k ní nebyly žádné parametry, ale líbilo by se mi to, než mít přilepenou navigaci a pak ještě kameru, zastaví tě polda a dostaněš pokutu, že máš překážky ve výhledu

Datum: 16.02.14 22:20

Hej to si děláš srandu ne? :O s tím, že tě zastavil polda a dostal si pokutu za to že ti brání ve výhledu navigace s kamerou? To snad není ani možný...tak leda nějakou kamerku s gps, která je rozměrově snesitelná ;)

Datum: 29.04.15 00:20

to semod@: To ti fakt můžou dát pokutu za to, že máš překážky ve výhledu? To už je moc, ne? Taky bych bral nějakou kameru s GPS a zároveň antiradarem a minimálně Full HD rozlišením. Pořídil sis nějakou?

Od: seba
Datum: 05.05.15 23:36

No jo,když se autoškoly dělají po "plzeňsku",vždy bylo ve vyhlášce(zakoně),že nic nesmí překážet ve výhledu i dálniční známka má své místo. Když vidím interiéry některých aut,je to jak u cirkusu.

Datum: 12.05.15 07:57

Nj, tak to je teda hustý. Koukám můžu bejt rád, že autoškolu mám zasebou a že chlupatý se mi díky bohu v tomhle směru vyhýbaj... Najít se dá asi vždycky něco...

Datum: 04.06.15 22:49

Z legislativně-technického hlediska řeší umístění navigačních systémů ustanovení § 34 odst. 3 vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb., v posledním znění, tj. textem "... v zorném poli řidiče nesmí být umístěny žádné předměty, které by omezovaly výhled řidiče všemi směry...".

Datum: 05.06.15 06:39
Já mám Mio MiVue, má vše, co ostatní doporučují. Je ale tak malá, že se vejde před zpětné zrcátko.
Policajt, který ji původně bral jako důvod k pokutě, po posazení za volant uznal, že "ve výhledu řidiče všemi směry" brání právě to předepsané zrcátko a ne za ním skrytá kamerka.
Kameru mám pro nechtěný případ. Funguje automaticky. Takže se ji dotknu jen případném dělání fotografie. A to mi palec sedne přesně na správné tlačítko, i když ho nevidím.
Stejně nechápu, proč výrobci aut už nezaintegrují kamerky do výbavy. Všude samá elektronika a displej, takže by stačil jen malý objektiv někde...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.06.15 08:57

Také dobrý zážitek. Myslím, že by to bylo ideální, mít kameru v základní výbavě. Když už tam je i navigace s displejem, nebyl by to tak velký problém.

Datum: 05.06.15 08:53

Vyňato přímo ze zákona? Dobré vědět, no.

Od: kobr
Datum: 17.06.15 19:10

Nestrašíš jenom? Kolik řidičům se na zrcátku houpe kde jaká hračka a problémy s tím nemají. Ale raději si to předem zjistit, než pak platit pokutu.

Od: duch0v
Datum: 27.06.15 11:28

Někde jsem četl, že jsou v některých zemích kamery nezákonné. Takže si to fakr raději požišťujte. Zvlášť, pokud jedete do zahraničí třeba na dovolenou.

Datum: 20.03.14 18:10

Jo jo,jsem přesně ten typ člověka co se pořád musí ujišťovat :D njn s tím nic nenadělám. Akorát teď teda furt nevím jestli a3 nebo a5. Říkám si, že když už dávám do toho peníze, tak ať to stojí za to ;) no ještě se o tom pobavím s přítelkyní :D aby neřekla zase, že ji z toho vynechávám ...

Od: filisek*
Datum: 21.03.14 17:30

Ajejejééj už se do toho montujou ženský :D :D no jak říkám a5 bude taky asi dobrá ;) ale myslím, že a3 by ti mohla stačit ;)

Datum: 23.03.14 15:33

pokud nepotrebujete natacet filmy :D tak vam postaci se popidit po kamerach ILLVY, za 2500 uz je v HD (coz je treba brat trochu s nadhledem)

Od: buss®
Datum: 05.06.15 10:40

Myslím, že ji už dávno tomu má, nebo rezignoval na filmování.
ivo už byl nový OZ

Datum: 18.06.15 07:01

není pravda že záznam nesmí být použit jako důkazní materiál,policie vždy takový záznam uvítá protože jí to usnadní práci při vyšetřování nehody já a plno kolegů jezdí busem tak vím o čem mluvim,když sedíte denně za volantem takový pěkný vybrždění zažíváme obden

doplněno 18.06.15 07:02:

jo a když kameru tak jedině tu která nahrává ve smyčce

Od: burec
Datum: 27.06.15 11:58

Nejlepší je TrueCam. Má velký dobrý objektiv, podsvit, filtry UV a ppolarizační (chrání i samotný objektiv proti škrábancům. Ukazuje i rychlost a polohu. Berte true cam a vejde se do 3500 vpohodě. Je to kvalita.

Jen nabíječka někdy zaruší rádio, že nehraje, ale maličkost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.