Podvod při koupi auta

Od: Datum: 24.01.14 12:44 odpovědí: 14 změna: 24.01.14 23:26

Dobrý den, dokázal by mi někdo prosím poradit? Pokud ano, předem děkuju.

- zakoupeno auto, zjistil jsem, že původním majitelem bylo prodáno na ND, nový majitel jej "vylepšil", nechal udělat novou TK a prodal jako pojízdné.

TK byla udělána pouze papírově -> auto není způsobilé k provozu (prorezlé, 2x bourané, závažné nedostatky atd., o čemž mě prodejce neinformoval), nehledě na to, že ve smlouvě jsou nesrovnalosti, majitel prodává auto jménem člověka se ZTP proto, aby se nemusela platit ekologická daň, dála jsem zjistil, že kvůli podobnému "obchodu" byl již vyšetřován

Je šance při případném soudním sporu získat peníze zpět?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: chrysler
Datum: 24.01.14 12:46

Ještě dodám, že prodejce se zapírá, v malém TP je stále uveden původní majitel, který auto prodával na ND, ve velkém majitel ZTP a na zeleném dokladu o pojištění majitel-podvodník.

Od: gocars*
Datum: 24.01.14 12:51

Pěkný den, když pominu chybu při nákupu vozu, tak máte docela pěknou šanci, tady na tomto případě jde jasně vidět, že předchozí majitel o těchto věcech musel jasně vědět, jedná se tedy o skryté vady, čili zkusit nejdřív vrátit předchozímu majitely peníze a pohrozit případným soudem (připravit si i nějaké paragrafy atd...), pokud to nepomůže, jít k soudu, u tohot případu máte hodně velkou šanci na vítěztví. Druhá věc je, o jakou se jedná částku, jestli Vás ty starotsi, nervy a ztracený čas za to stojí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 13:52

A co si třeba skontrolovat vozidlo před zakoupením? dále si prostudovat doklady k vozidlu a kupní smlouvu?!

myslím, že prodávající bude zběhlý a kupní smlouva bude velice dobře napsána - pro něj! Jak píše kolega přede mnou, jde o to kolik vozidlo stálo, pokud to není nějaká velká částka,pak si asi párkrát bouchl hlavou o zed pro zapamatování pro příště a jel bych dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.01.14 13:53

Papírová STK, tak bylo to na STK, je to v TP či ne, s jakým výsledkem? Pokud neprošlo STK a je to v TP, proč bylo auto koupeno (s nesrovnalostmi v KS), levné, ne? Pokud nebude reagovat na vrácení, slevu, můžete k soudu, na PČR a tam možná by slyšeli na očurání státu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 14:14
avatar

Můžete všechny skutečnosti doložit odborným posudkem, nebo jen názorem?

...zjistil jsem, že původním majitelem bylo prodáno na ND, nový majitel jej "vylepšil", nechal udělat novou TK a prodal jako pojízdné... ale to není nic špatného a potiprávního..

...auto není způsobilé k provozu... to doložíte čím?

vozidlo prodává zákonný majitel, a nemusí to být osoba v techničáku, v tom stále nevidím problém..

U soudu je vždy šance 50:50, když se vžijete do situace prodejce, jak byste argumentoval na jeho straně? Vrátil byste mu peníze?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chrysler
Datum: 24.01.14 14:21

Auto bylo prodáno na ND (mám kopii smlouvy od pův. majitele, který jej takto prodal), dále mám písemné svědectví toho pův. majitele, že auto bylo 2x bouráno, viděl "prorezlost", spodek se doslova sypal a mechanik, který u toho byl, to klidně potvrdí, sám tvrdil, že auto nemá šanci legálně projít technickou kontrolou (nikdo to neudělá).

Považuju za protiprávní především to, že mi byly zatajeny skryté vady (tj. to, že bylo auto bouráno atd.), falšování podpisu na smlouvě, jelikož údajný majitel s tím "prý nemá nic společného" a mám se obrátit na "podvodníka", který je tím v jejich městě známý (opět vycházím z písemného vyjádření), předpokládám, že Policie podobný případ nevyšetřovala jen tak z legrace.

Datum: 24.01.14 14:45
avatar

chryster, určitě nebudete spokojen s mým názorem, ale já jsem nestraný..OK?

...Auto bylo prodáno na ND... opět. to nic neřeší...kupce k ničemu nezavazuje, ten si se svým majetkem může dělat co chce, třeba dát do pořádku a prodat.

Původní majitel to nemusel sdělit kupci.. že bylo bouráno, přesnějo nedokáže, že mu to řekl. Třeba mu to taky zatajil..

.. auto nemá šanci legálně projít technickou kontrolou.. to je jen tvrzení, a to se musí dokázat na STK.
.falšování podpisu na smlouvě, jelikož údajný majitel... nevím co Vám sdělil při prodeji, neřeším to, ale majitel vozidla byl určitě, i když nebyl v techničáku zapsaný. Páč sdělujete, že to auto koupil on..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: chrysler
Datum: 24.01.14 15:40

Děkuju za Vaši reakci, vážím si toho a samozřejmě neočekávám, že mě budete konejšit.

Kupující-podvodník o tom, že je auto na ND věděl, jelikož s tím auto kupoval a mám to uvedeno ve smlouvě (kopii smlouvy mám a je v ní jasně uvedeno, "vozidlo je určeno na ND"

Datum: 24.01.14 17:34
avatar

Ale to je běžné,že lidé takto prodávají auta,tj na nd.Já osobně taky takto jedno prodal.I své současné někdy takto prodám.

Já mohu prodat jak chci a kde je psáno,že kupující je podvodník?On si auto koupil, a protože jej chtěl PROVOZOVAT,tak onen soubor ND opravil a po nějaké době prodal dál ,ale ne jako na ND?

Kontrolovali jste Vámi koupený šrot s údajnou STK na Technické?Komtrolovali jste jak to je s vyvařením shnilých částí?To tu vůbec nepadlo!Ale osočoování ano.Nejprve zde udejte zda-li jste si toto ověřil a to ne jen optáním ale fyzickou kontorlou na STK (lze udělat i bez ztráty známky!) atd.Pokud je toto takto ověřeno,pak to napište že je ověřeno podfukem udělaná STK atd.

PS neberte to jen jako kritiku Vás,Jedenkráte jsem byl v obdobné situaci,takže vím "vo co gou",díky neznalosti jsem koupil auto s přeraženým VIN!Také dělal podfukem STK díky známému a pokud by...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: chrysler
Datum: 24.01.14 15:49

...Kontaktoval jsem údajného prodejce - říkejme mu pan A (ten je uveden i ve velkém TP), ten mi sdělil, že s tím nechce mít nic společného, že tento člověk (pan B) je známý podvodník a Policie ho před nedávnem kvůli podobnému problému vyšetřovala.

Pan A (údajný majitel, jehož podpis byl zfalšován, byl využit k tomu, aby na sebe auto napsal kvůli úspoře na ekodani, dostal za to 1000 Kč, faktickým majitelem, na kterého byla při prodeji napsána kupní smlouvě auta na ND, je však pan B - podvodník.

To, že zrušil tel. číslo použité při prodeji + nebere telefon, který jsem na něho dostal, mě přesvědčuje o tom, že si je vědom toho, že se dopustil podvodu.

Pomalu se začínám smiřovat s tím, že jsem o své peníze přišel a před barákem mi stojí vrak... ovšem rád bych tohoto podvodníka nechal potrestat, potřebuje dostat lekci, aby se nenapálili další kupující. Je OSVČ, určitě by zajímalo FÚ, jakým způsobem si "přivydělává", dost pochybuju o tom, že tyto své prodeje daní... nehledě na to, že to auto, které mám já, je vyložene nebezpečné, viděl jej mechanik a obracel oči v sloup, řek, abych v něm v zájmu vlastní bezpečnosti vůbec nejezdil, je to auto "na rozpadnutí".

Datum: 24.01.14 18:48

chrysler: Nic proti vám,neznám vás,ale z toho co píšete jsem si udělal o vás zrovna ne moc lichotivý obrázek!

To na co byste měl nadávat a rozčilovat se, je pouze vaše laxnost, hloupost nebo neznalost! měl jste možnost vozidlo před koupí prohlédnout?! asi měl.. měl jste možnost vozidlo projet? asi měl! tak co řešíte? to že něco koupíte, pak se vám to nelíbí a pak brečíte jak malé děcko a nazýváte všechny ostatní vyčůránky, podvodníky a zloději? Rozhodně nemám potřebu se někoho zastávat, ale váš přístup mě opravdu zaráží!

Běžte na policii, ty to samozřejmě nebude zajímat a odkáží vás na občansko-právní soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 24.01.14 15:56

Nechal bych si auto prohlédnout v nějakém normálním servisu který má také zkušenosti s připravou aut na STK, případně bych obětoval těch pát stokorun a absolvoval TP na vlasntí žádost u jiné STK, pokud Vás vyhodí řešil bych to oficiálně s příslušným správním odrgánem - odborem dorpavy daného kraje který ze zákona povoluje činnost STK...dáte podnět ke správnímu řízení ve kterém navrhnete odejmutí oprávnění k provozování konkrétní STK na které auto "prošlo"

Pokud byla TP provedena skutečně papírově a prokáže se to, budou mít problém.

Vím o STK která příšla o oprávnění k provozování této činnosti

Je nutné uvědomit di že STK je souikrom subjekt ale je pověřem státem, stát jsme MY a MY musíme požadovat po státu aby sjednal nápravu.

Také tím minimálně "nabouráte" dobré vztahy mezu prodejcem a konkrétním technikem který teoreticky může přijít o razítko

například v SRN za hrubé pochybení ve své činnnosti mlže technik přijít o možnost vykonvat príci technika doživotně

Může tam pak zůstat jako praocvník myčky aut, ale nemýže přejít k jiné STK

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.01.14 22:40
avatar

Chybí pořád základní informace - kolik auto stálo. Pokud třeba do 10 tisíc, nemohl jste čekat funglovku. Přece musíte vědět, že Vám nikdo nedá nic zadarmo, nebo extra pod cenou. To by musel být blbec. Pokud bylo auto skutečně hodně levné, můžete zkusit dohodu s prodejcem pod pohrůžkou podání trestního oznámení. Nebude se chtít dohodnout - jít na policii a tam se s nimi pobavit, co by se dalo dělat.

Je vidět, že se v autech nevyznáte a že jste si auto pravděpodobně před koupí vůbec neprohlédnul. Doporučuji Vám příště obětovat kolem 500 Kč a před koupí s autem zajet na libovolnou STK + emise a tam to nechat bez zápisu do TP zkontrolovat technikem. Vyplatí se to - technik nemá proč lhát, ukáže nestranně na zjevně vážné, nebezpečné a drahé závady. Vy se potom můžete na základě těchto informací rozhodnout zda brát a třeba něco opravit nebo raději nebrat. Pokud prodejce nebude chtít o nezávislé prohlídce na STK bez zápisu slyšet, je to pravděpodobně nějaký podvodník a nemá cenu se s ním dál bavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 23:26

Ahoj. Majiteli hromádky ND se asi nechce pochlubit, kolik za tu srandu vysolil. Polopřevod byl? Byl zaznamenám v TP?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.