Čím lepit blatník od motorky

Od: Datum: 23.01.14 17:11 odpovědí: 5 změna: 24.01.14 11:05

Dobrý den, mám prasklý přední blatník na yamaha ybr. Poraďte jakým lepidlem bych ho měl slepit. děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jezevecmoudry
Datum: 23.01.14 17:13

Lepidlem? Ideálně žádným! Je spousta firem, který dělají opravy plastových a laminátových dílů, vygoogli a za pětikilčo bude blatník jako novej... Já za opravu prasklýho předního nárazníku platil 850,- Kč

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pest®
Datum: 23.01.14 17:41
avatar

Nejlépe svařit, dneska sváří plasty kdekdo, takže by ti to třeba udělal nějaký známý. Ale pak se to musí nalakovat. Jde to teda udělat i doma pájkou, ale to je hrozná prasečina :-D Slepit to můžeš zkusit, jsou i lepidla s aktivátorem na plasty, ale moc bych tomu nevěřil. Poslední taková socka verze, slabý plíšek a snýtovat to nebo sešroubovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 17:41
avatar

Pokud je ten díl laminátový,pak je možnost zespodu obrousit a zalaminovat pomocí skelné tkaniny a laminovací polyesterové pryskyřice.Pokud je z polypropylenu,lze použít jen svařování.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 24.01.14 11:05
avatar

Z výroby se obecně laminátové blatníky nedělají. Pokud tedy náhodou nebyla namontovaná replika, potom bych se ale divil, že poprskal.
Plasty na motorkách jsou svařitelné, musí to ovšem dělat zkušený specialista. Já jsem před časem jednoho zkušel na plasty ze skutříka a byly to vyhozené peníze.

Menší prasklina se dá spojit jistým lepidlem od Loctite, jsou to dvě složky, aktivátor kterou se povrch naleptá a lepidlo. Je to ale drahé jak sviňa a mně doma lepidlo časem zatvrdlo a bylo na vyhození. Umělo ovšem úšasné věci.

Rada koupit někde na motocyklovém šroťáku už zde byla, bývá ovšem problém, že exponované díly bývají nedostatkové.

Je zde i další možnost, poptat se u firem které dělají laminátové repliky. Ty se sice musí obvykle lakovat, za to jsou ale pevnější a odolnější než původní blatníky. Namátkou bych jmenoval firmy Sebimoto a Motoforza které dělají velmi dobře a hodně frekventovaných dílů mají v nabídce. Strejda Googl snadno vyhledá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 23.01.14 19:33

a lakovat se nemuís potáhne se folií

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.