Školení zaměstnanců ŘP B

Od: Datum: 19.01.14 22:03 odpovědí: 6 změna: 20.01.14 11:25

Dobrý večer, měl bych takový dotaz ohledně školení řidičů. Zaměstnavatel oslovil zaměstnance, kteří vlastní své auto, aby se dostavili na BOZP a školení ohledně řízení aut do 3,5t. Zajímalo by mě, jak takové školení probíhá (zažívám to prvně). Jestli je to jako v autoškole jen povídání a občasné vyvolánína zoodpovězení dotazu, či zda je to formou testu a co když neuspěji?

Nejsem ve firmě, jejíž hlavní náplní je řízení a doprava. Spíš ta doprava a řízení spočívá s převozem drobné techniky, či stěhováním materiálů s budovy do budovy po městě.

Jsme IT firma.

Chtěl bych od někoho popsat, jak takové školení probíhá. Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hopŽ
Datum: 19.01.14 22:12
avatar
Uz je to hodne let co jsem podobna skoleni podstupoval, ale slo o dopoledne, kdy znaly clovek vysvetloval zakernosti predpisu a novinky v zakonech a vyhlaskach, nebyl to ztraceny cas, na zaver jsme si dali symbolicky testik, nebylo ceho se bat, bylo to fakt poucne...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 22:12

Zdravím...

Obyčejně se jedná o referentské zkoušky...příjde človíček a rozdá zkušební test a pohovoří o běžných dopravních situacích a popovídá o novinkách ve vyhlášce a na závěr obyčejně tento test s váma postupně bod po bodu probere a vyplní. To je vše

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda3*
Datum: 19.01.14 22:18

Podle mych zkusenosti uplna opicarna, zadne testy, hodina poslouchani nesmyslu a podepsat prezencku...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.01.14 00:51

Taky na podobné chodím. Pokud ho školitel úplně neodflákne, tak probere novinky a záludnosti dopravního zákona, pohovoří o dopravě v regionu a zodpoví otázky a najasnosti. Psát test chtěl jen málo kdo. Pokud bylo v pracovní době a placené, ztracený čas to nebyl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 07:47
avatar

Jedná se o školení vycházející ze zákoníku práce. Zdali je zbytečné, to je na pováženou a na šikovnosti přednášejícího a trošku zájmu školených. Příklad, já chodím na školení rád, abych se dozvěděl spousty novinek. Vůbec mne nezajímá doba jízdy a kolečka (práce osádek vozidel nad 3500kg). Jsou ale někteří, že jim je jedno zdali se dozví novinky a klidně se budou hádat, že na železničním přejezdu s nápisem STOP a blikajícím bílým světlem nemusí zastavit.

Takže odpověď, "jak probíhá školení" je to různé, podle instruktora. Měl by se zaměřit co nejvíce na Vᚠprovoz, sdělit novinyk v zákoně a vyhlášce, zodpovídat dotazy ze života, přihodit pár sporných výkladů a podobně..

Pasaní testů je jen tak pro to, abyste věděli co nevíte...

doplněno 20.01.14 11:44:

Jsou to veškerá školení řidičů s vyjímkou školení stanovených zákonem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nu*
Datum: 20.01.14 11:25

jde školení řžidičů "referentských" vozidel

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.