Prodej motocyklu vs odhlášení při prodeji

Od: Datum: 19.01.14 10:30 odpovědí: 6 změna: 19.01.14 18:30

dobrý den prodávám motocykl a dneska si prijede nový majitel jen mi doslo ze to nemám odhlasene nic co si myslíte ze by bylo nejlepší udelat myslíte si ze by stačilo kdybych mu to dal bez papíru a do kupní smlouvy se napsalo dne 19.1 převzáný motocykl bez papírů a dne 20.1 proběhne odepsání původního majitele?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: stonec
Datum: 19.01.14 10:39

Přesně tak se to běžně dělá, kupující odjíždí s OTP a KS v níž je mimojiné datum do kdy prodávející vozidlo odhlásí na nového majitele a do kdy a jak mu doručí TP aby převod mohl dokončit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pest®
Datum: 19.01.14 10:59
avatar

Tady je vzor kupní smlouvy k vyplnění http://www.motorkari.cz/uploa…les/ostatni/kupni_smlouva.doc je tam i odstavec zabývající se právě odhlášením a zasláním dokladů. Předpokládám, že kupující stejně poveze moto na vozíku, takže předáte jen moto a kupní smlouvu, popřípadě ještě kopii velkého TP, aby měl udaje pro založení pojištění. Pokud by jel po ose měl by mít i ORV (malý TP) a zelenou kartu...lze mu ho dát a pote na úřadě nahlásit ztrátu, stojí to 100kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 13:00

Ahoj. Jen si zjistěte, jestli to datum 20.1.14 jste schopen zaručit. Na Dopravních úřadech větších měst bývá docela tlačenice a díky tomu se po několik úředních dnů nemusíte dostat na řadu k přepážce.Na obcích to jsou jen minuty. Jinde tu bylo zmíněno 14 dnů. Tak si zařiďte hlavně to pojištění. Je to jen pár stovek.

doplněno 19.01.14 13:02:

Á chybka. Novej ať si ho zařídí. Samozřejmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 13:00
avatar

Standartní postup:

Kupec přijede,zkoukne (proleze auto pkd se vyzná,pkd ne tak koukne jen na barvu zda se mu líbí!),udělá zkuš.jízdu,pak se sepíše příloha popisu a tech.stavu vozidla a kupní smlouva,podepíše se předá se ORV akupec vyrazí.

prodejce pak dojde na odbor dopravy kde nechá udělat nové ORV (ztráta),odhlásí vozidlo na kupce ,zruší PR pak TP a ORV pošle jako doporučeně kupci .

Jednodušší varianta-oba se sejdou na úřadu kde prodejce odhlásí a kupující hned pdohlásí na sebe!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jyri®
Datum: 19.01.14 14:52

udělali jsme to takto on mi řekl ze mi věří proto si motocykl odvezl za plnou sumu na káře papíry zustaly u mě i pojištění a já pujdu zítra motocykl odhlásit na jeho jméno a poté mu papíry pošlu doporučené a ve středu pujdu já ukoncit pojistku a on si udělá v tentýž den

Od: nu*
Datum: 19.01.14 18:30

to já znám jednoho blbce který prodal motorku a věřil kupoci že mu druhý den zavolá kam mu poslat papíry...teď už ěnkolik let neví na koho jí má odhlásit, nikdo se neozval a jako správný blbec platí dál pojistku

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.