Česká kancelář pojistitelů

Od: Datum: 18.01.14 18:27 odpovědí: 8 změna: 30.01.14 18:27

Dobrý den, v listopadu 2013 jsem přešel k jiné pojišťovně,uzavřel povinné ručení,zaplatil. Po 14 dnech mi přišla výpověď z pojišťovny kde jsem pojistku vypověděl,nějak mi neseděl datum ukončení a tak si to prověřil na netu,zjistil jsem,že jsem při uzavírání nového povinného ručení udělal chybu a pojistil jej o jeden den později,tudíž není jeden den pojištěno. Ihned jsem volal na ČKP,tam vysvětlil můj problém,pán byl vstřícný a řekl,že se nic neděje,že mám uhradit pouze 50 Kč,požádal jsem jej o číslo účtu,že ihned peníze převedu. Bylo mi sděleno,že to nejde,že musím počkat na písemnou výzvu na kterou mají 3 roky. Ujistil mne,že mi bude účtováno pouze 50 Kč,že se nemusím bát. To mne uklidnilo, ALE? jen do 16.1.2014 kdy jsem si přečetl na Novinkách.cz jak to chodí. Nevím kam se obrátit,mám čekat až se ozvou i s úrokama? Nedají se jim prostě někam poslat peníze? Nehodlám pak platit tisíce,když jim dlužím pouze 50 Kč a chci je hned uhradit,ale oni nechtějí !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 18.01.14 18:39

Jestli se nepletu, tak na vymáhání mají sice lhůtu tři roky, ale jen jeden rok od okamžiku, kdy se o škodě dozvěděli. Takže já bych sedl, napsal dopis, ve kterém bych popsal co se stalo, že jste ochoten zaplatit těch 50kč za jeden den, vyzvat je k tomu aby Vám poslali kam a jak zaplatit, a odeslal bych to na doručenku ČKP. Doručenku, spolu s kopií dopisu bych dobře uschoval, a přestal bych se o to zajímat. A až by přišla případná výzva, tak první o co bych se staral, jestli opravdu platí ta roční lhůta, a namítl bych promlčení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 12:13
avatar
Zaplatit dobrovolně nejde. Musíte si počkat až vám přijde složenka. Pokud nechápete proč tak vysvětlení je prosté - za poslání výzvy si ta banda zlodějů počítá 180.-ká . S představou férového jednání se u této soukromé společnosti co se tváří jako státní instituce můžete rozloučit.
Že byste čekal na výzvu tři roky se ale bát nemusíte. to platilo jen než se tahle parta vyděračů rozjela. Dneska to chodí do půl roku. I kdyby to přišlo až po třech tak se stejně nic neděje. Zadný nárůst o procenta tam neexistuje. Jde jen o to skladovat dokumenty tři roky zpátky protože oni si rádi pár dní přirazej a na vás pak je dokazování že nemají pravdu. To je presumpce neviny po česku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.01.14 18:47

Máte v ruce nic, zavolal jste, měl pak sednout, žádat o řešení písemně a odvolat se na hovor..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nu*
Datum: 19.01.14 18:08

pošlete jim na účet těch 50 korun a DATOVOU SCHRÁNKOU jim csdělte že tutov částku platíte z PROCESNÍ OPATRNOSTI a že tím chcete předejít zbytečným tahanicím a dalším nákladům...

Doručenku si vytisknete a platbu řádně označte variabilním symbolem, klidně to může být vaše rodné číslo.

Transakci si vytisknětě a uložte...až se ČKP ozve vše naskenujete a pošlete je do pr**le.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honza009
Datum: 19.01.14 19:23

S tou datovou schránkou to není tak jednoduché - ČKP není Orgán veřejné moci, takže nemá veřejnou schránku OVM, ale jen schránku Právnické osoby ( https://seznam.gov.cz/ovm/poDetail.do?dbid=qcgxgxn&ref=obcan), a té toho moc nepošlete (jedině pokud si zaplatíte placené zprávy a současně KČP povolí takové zprávy přijímat).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 19.01.14 20:28

orgánu veřejné moci je podle zákona doručena zpráva dodáním do jeho schránky, u právnické osoby pokud se nikdo nepřihlásí tak 10. dnem, po 10 dnech systém sám vygeneruje doručenku

ale oni se do té schránky přihlašují, nebojte, a doručenka soud jako důkaz uzná

jak si chcete nechat potvrdit nějaký email? Nebo nějaký dopis odeslaný do P.O,.Boxu?

Jak prokážete co v tom dopisu bylo napsáno?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majki71*
Datum: 30.01.14 18:27

tak 22.1. jsem vše sepsal na radu jednoho advokáta,vyplnil složenku na 100 Kč,do kolonky pro příjemce jsem dopsal SPZ a že se jedná jeden den bez pojištění,oskenoval složenku a šel ji zaplatit,poslal jsem jim to s dodejkou. Oskenovaný ústřižek jsem vytiskl a přiložil k dopisu,ten jsem hned odeslal taky s dodejkou. 24.1. dopis převzali a stvrdili razítkem z ČKP, dnes 30.1. mi přišla dodejka na převzetí částky 100 Kč. Jsem zvědav,jak se k tomu teť postaví. Do dopisu jsem připsal,že žádám o zpětné potvrzení,že je jeden den bez pojištění řádně uhrazen. Jak mi poradil advokát,musím být rychlejší,něž oni.

Datum: 19.01.14 21:06
avatar

Nelze uhradit pokutu, když se ještě neví o přestupku.

Musíte počkat na dopis čkp. Bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.