Výměna čelního skla

Od: Datum: 16.01.14 21:28 odpovědí: 8 změna: 20.01.14 09:42

Dobrý den,

chystám se na výměnu čelního skla na autě.

Mám starší vůz, máte s tím někdo zkušenosti?

Jak se sklo mění? Mohu nechat staré těsnění?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hanher*
Datum: 16.01.14 21:35

Výměna jeotázkou chvilky, těsnění bych vyměnil také.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: relny
Datum: 16.01.14 21:40

Díky, a jak se to prosím dělá? Máte někdou nějakou zkušenost?

Jinak těsnění je velmi drahé, proto bych jej chtěl zachovat, je na to spěciální lepidlo?

Děkuji

Od: aroff
Datum: 16.01.14 21:46

relny, proboha jak může chtít napsat postup výmněny skla, když nikdo netuší o jaký vůz jde. To že je starší, to opravdu nikomu nic neřekne. Není ani jasné jestli je sklo lepené a nebo jen do gumy (bauset).

"Náprva" zlomené nohy bude taky jiná u stolu a nebo u člověka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: renly
Datum: 16.01.14 21:57

Jendá se o vozidlo opel tigra.

Datum: 16.01.14 22:22

To sklo je do karoserie vlepené. Musíš odstranit staré sklo i se starým lepidlem. Pak potřebuješ nové sklo + bauset (plastové lišty) a nové lepidlo. Pak sklo s lištami vlepíš do karoserie. Ale být tebou, nechám si to udělat u odborníků, abys za pár dní nemusel psát otázky, proč máš v autě mokré koberečky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: relny
Datum: 19.01.14 21:47

Díky, už tomu rozumím.

Poradíte mi ještě jak nebo spíš čím mohu sundat zrcátko ze skla a čím jej opět nalepit na sklo?

Děkuji

Od: mirek60
Datum: 19.01.14 22:05

Z vaší doplňující otázky je vidět, že pořád chcete lepení okna šmoulit doma. Inu, někdo se učí těžko a často i draho. Zrcátka jsou na skle v naprosté většině zasazena do držáku, a ten držák je na novém skle už přilepenej. Držák ze starého skla se ani nedá sundat, jednou jsem ho potřeboval a musel jsem sklo rozbít a po kouskách z toho držáku odstranit. Na nalepení je spešl lepidlo, které je schopno kompenzovat jinou roztažnost skla a jinou kovového (plastového) držáku. Při použítí tvrdého lepidla občas vznikne prasklina pod držákem. Hodně štěstí.

Ještě než se do toho pustíte, tak se rozhlédněte, jestli ve vašem okolí přece jen někde občas nepadají tašky ze střechy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 09:42
avatar

doporučil bych taktéž krom padající střešní tašky,"překontrolovat" zda třeba neodlétl kamínek z projíždějícího busu MHD,s jehož řidičem se na konečné stanici pak nedomluvíte...poněvadž už jen odříznout sklo strunou(pochybuju,že máte řezačku) je vcelku pakárna-a musí se ve dvojku,pak odstranit zbytky Terasonu(to je to spešl lepidýlko na skla) opravdu až na plech je ještě větší pakárna...a pak-správně usadit nový sklo na ideální vrstvu nového lepidla je alfou omegou celé akce,která se ne vždy povede i profesionálům,dělajících výměny denně...Zkrátka to není prča jak to vypadá...zaměřil bych se např.na ten bus MHD a nechal výměnu na skloservisu(i s vlastním sklem nebude problém se domluvit)...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.