Pokuta - o bodech nepadla zmínka

Od: Datum: 16.01.14 17:57 odpovědí: 18 změna: 18.01.14 20:13

"řidič" jel v Praze bez zapnutých světel a telefonoval, stavěla ho hlídka, ale přehlédl ji a jel dál. Policie zapla houkačku a řidiče zastavila, zkontrolovala a dala pokutu. O bodech nepadla zmínka. Policie hlásí sama incident s pokutou? Jak je to s body? Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.14 18:01
avatar

Policie se o body nestará, nahlásí přestupek magistrátu a ten body udělí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.01.14 18:04
avatar

Ano, je to tak, policie se o body nestará, správou bodového systému je pověřen Odbor dopravy příslušného magistrátu a ten řeší i eventuální vybodování řidičů.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: autko
Datum: 16.01.14 18:11

"řidiči" se již jednou něco podobného přihodilo, zavolal na Odbor dopravy a odpovědí mu bylo, že o žádné body nepřišel. Lze to i tak?

Datum: 16.01.14 18:31
avatar

Nějak si to nedovedu představit. Zavolám na magistrát dobrý den, tady franta vomáčka, jak je to s mýma bodama? A magistrát ochotně odpoví, jo? Hehe

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 18:42
avatar

Možné je všechno, třeba ten řidič má na magistrátu dobré známé. Ale ještě jsem neslyšel, že by informace ostavu bodového konta dávaly Odbory dopravy jen tak a telefonicky. Můžete dostat Výpis z karty řidiče se stavem bodového konta, ale ten si musíte zaplatit.

A spolupráce mezi policií a magistráty není zrovna rychlá, ale bez obav, body se připisují.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.14 18:48
avatar

autko,

policie přestupek zdokumentuje a popřípadně rozhodne o sankci. Policista musí do 7 dnů předat zápis na evidenci řidičů.

Oni opíšou přestupek do programu ELIŠKA a ten sám podle provinění (ne)přidělí body. Vše dělá počítač. Úředník jen zapíše

§ 125c / 1k) program zapíše 3 body

doplněno 16.01.14 18:49:

policista nemá povinnost sdělovat přidělení bodů.

doplněno 16.01.14 19:26:

Policista napíše na bloček přestupek, vysvětlení pak zde:

Ohodnoceno: 0x
 
Od: autko
Datum: 16.01.14 19:05

Takže záleží co napíše policista pro program "Eliška" a program vyhodnotí, zda odepíše body, či ne? Aha, děkuji za odpověď, už nemám bodíky.

Od: autko
Datum: 16.01.14 19:32

Děkuji za tabulku.

Datum: 16.01.14 18:51
avatar

Nedávno jsem si žádal o Evidenční výpis z karty řidiče protože jsem si myslel, že tam budu mít 2+2 body protože se podařilo měšťákům mě 2x skoro hned za sebou načapat při překročení 50ky v obci. Jednou to bylo 65 podruhé 63 km/h. Ve výpisu z evidenční karty mám přestupek jen jeden a to od měšťáků z Plzně. Skoro od nás z vesnice zatím nic. A to bylo více než měsíc po obou přestupcích. Od té doby mám pojištění proti pokutám a jako napotvoru od té doby nic. Jinak všechno bych už dnes projednával ve správním říení, byl jsem blbec, že jsem s tím 2x souhlasil. Takže požádat o Výpis z evidenční karty řidiče.

doplněno 17.01.14 17:39:

Mám tohle pojištění. Mají 2 Tarify Řidič a Vozidlo. Mám Tarif Řidič. Stojí 2799 za rok. Chrání proti všem dopravním přestupkům krom nehod a alkoholu. V případě připsání bodů kompenzují 1500 za každý připsaný bod. Důležité je ale na místě přestupku s pokutou nesouhlasit a nechat ji spadnout do správního řízení, kde jim dáte plnou moc a oni Vás u řízení zastoupí. Je to vpodstatě sjednání paušální právní pomoci.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: autko
Datum: 16.01.14 19:06

Děkuji za informaci.

Od: autko
Datum: 16.01.14 20:15

solenza, prosím, kde se sjedná takové pojištění proti pokutám? Lze i u České pojišťovny? Děkuji předem za informaci.

Datum: 16.01.14 21:07
avatar

Ani jednou jsem nežádal o výpis z karty řidiče anemyslím,ani nemám bodíky *smich*,Pojištění prtoti pokutámje jen vyhazování peněz,a pkd udělám přestupek a jsem při něm chycen-tak se k tomu postabvím čelem a ne jako ... ,ale snažím se jezdit dle předpisů takže nedám vydělat státu na mých pokutách!Stát mi také nic nedá zadarmo,ani ta pojištovna proti pokutám.

Jinak pokud chtějí tak Vás (kohokoliv ) PČR prolustruje během snad dvou minut! Vloni po výletu mimo vozovku jsem potřeboval policii pro vyregulování místa nehody-muselo se vyprostit přes celou silnici-po vyproštění si mne vzal do auta,vzal OP a ORV nahlásil data na ústřednu a do dvou minut měl potvrzeno :moji identitu,stav bodového konta a totéž i autí ,že nepochází z krádeže resp není nahlášeno jako kradené a že jsem majitel

doplněno 17.01.14 17:15:

I při předpisové jízdě se dá sice udělat chyba!Jinak byla to moje druhá nehoda a pokutu jsem dostal od roku 1976 jen 2x!

Jinak po té, co tenkrát poliš přijel,tak ihnedvolal na správu silnic? či jak se to jmenuje ,tam ihned poslali sypač ,který však do dvou hodin nedokázal přijet,Silnice byli suché,až na onen 100 metrový úsek,který byl jyko kluziště-dalo se tam bruslit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickolas
Datum: 16.01.14 21:38

to diesel:

Jezdíš podle předpisů? A mimo vozovku? :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 17.01.14 07:48

dle mé zkušenosti body uděluje i nějaký skřítek, protože mě během posledních 4 let zastavila policie jen jednou na jistém místě a já zjistil ve výpisu řidiče, že jsem za ty 4 roky přišel dvakrát o dva body a bylo to úplně někde jinde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: autko
Datum: 17.01.14 13:29

Vážně? *ee*

Datum: 17.01.14 13:36
avatar

...to víte že to tak nebylo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 17:17
avatar

To Olaf to jste asi výjímka,protože všem ostatním neubírají ale naopak přybývají body za přestupky ,teda pokud je dělají (přestupky!)

doplněno 18.01.14 20:56:

Jo ale psal jsi že ti ubrali!.

Jinak mají smolíka-předvolali si tě na podání vysvětlení k přestupku?Pkd ne tak úředník pochybil a jsi bez bobu a ne že máš body,nebo si nepamatujěš že tě zastavili a platil jsi pokutu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 18.01.14 20:13
Samozrejme body pribyvaji.takze jeste jednou.pribyly mi dvakrat dva body aniz by me policie stavela.pokud nekdo neveri,tak bohuzel.
doplněno 19.01.14 08:48: A nebylo vedeno zadne rizeni
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.