Po výměně pneu je nakřivo volant

Od: Datum: 15.01.14 17:11 odpovědí: 13 změna: 16.01.14 16:14

Zdravím, dnes jsem byl v pneuservisu na výměně pneumatik. Přední mi dali dozadu a na přední jsem koupil nové zimní, jelikož zadní už byli hodně špatné. Stejný rozměr, ale po výměně jsem si všiml, že když auto jede rovně, volant je tak o 5°-10° pootočený doleva. Auto nikam netáhne, když pustím volant, jede rovně, neplave. Nasazeno na původní plecháče zezadu. Nevíte čím to může být? Mám jet na geo?

doplněno 18.01.14 21:41:

Tak jsem byl na geometrii. Pravé kolo +/- v tolernaci, levé o 0.10° uhnuté doprava (sbíhavost). No, strávil jsem tam hodinu a půl. Nejdřív to dělal jeden mechanik a pak mu šel pomoci druhý. Nahřívali šroubek, lomcovali, stříkali uvolňovačem, podchlazovačem...a verdikt? Bohužel, máte to zdarma, není šance. Jedině vyměnit čepy a při té příležitosti to rozhýbat. Takže na to kašlu. Když se mi začnou sjíždět gumy nepravidelně, začnu to řešit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.14 17:19

Po výměně pneu? Nesmysl,pneu neovlivní geometrii natolik,aby po výměně byl volant v jiné poloze.

doplněno 15.01.14 17:30:

Měním kola jak mi to napadne,Lité za plecha na zimu předek na zadek ale nikdy to neovlivní polohu volantu,prostě je to nesmysl aky kola ovlivnila geometrii!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.01.14 17:20

Tak čím to může být? Je možné, že je to tima diskama? Že dali disky zezeadu dopředu?

Od: asd*
Datum: 15.01.14 17:26

U mě volant polohu mění (nepatrně). Vyzkoušeno asi u 8 mi aut, přesně stejná poloha nebyla u žádného, u většiny by si toho všimnul jen ten kdo by se na změnu polohy zaměřil. O 10° mi to přijde hodně...

Od: asd*
Datum: 15.01.14 17:40

Stačí jinak sjetá pneu a geometrii to změní a tím i natočení volantu... Např. zadní náprava do A nebo V a pneu sjeté víc z vnitřní/ vnější strany strany, po nasazení na předek to má vliv i na volant...

Datum: 15.01.14 17:51
Ano, může se to stát. Viděl jsem to mockrát.

Datum: 15.01.14 17:57

Ok, zítra jsem objednán na laser.geo, včetně centrování volantu :) Snad to pomůže

Datum: 15.01.14 18:49

Favorit?

Datum: 15.01.14 18:59

Astra

Datum: 15.01.14 19:18

Astru neznám, u Fáva bych věřil, že při povolování matic pohnuli převodkou řízení.

Datum: 15.01.14 22:08

Ahoj. Na tohle téma to tu např.mě vysvětloval Gumídek. To hnutí převodky u Fáčka udělalo vymetení díry na silnici. Třeba je ta Astra podobně nedokonalá.

Datum: 16.01.14 06:49

Ono když někdo vší silou lomcuje klíčem při povolování matic, může s řízením taky dobře zacvičit.

Od: miro®
Datum: 16.01.14 09:43

Je nelogické, že při výměně předních kol se změní pootočení (pozice) volantu při přímé jízdě vozidla a při spolehlivém vracení se rejdu za jízdy do přímého směru, vzhledem k předchozímu stavu. Tuto závadu by mohla způsobit jedině nějaká mechanická změna systému řízení (poškození), npř. ohnutí spojovací tyče řízení, uvolněná převodka řízení a podobně. - Hezký den -miro

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.01.14 16:14

Stejnou chybu na Nexii způsoboval utržený držák převodky řízení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.