Prodej motorky - Daň

Od: Datum: 15.01.14 09:59 odpovědí: 7 změna: 16.01.14 16:52

Dobrý den,mám dotaz ohledně daně z koupi a prodeje motocyklu.Koupil jsem motorku levně,když ji prodával z rodinných důvodů jeden známý za 12 000.Hodnotu má cca 25 000.Za 25 000 ji prodávám.Můj dotaz-musím odvádět daň z příjmu nebo ne? Je mi 18 let,student,děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 15.01.14 11:07

Pokud mezi koupí a prodejem uplynul víc než 1 rok, daň se neodvádí - §4 zákona o daních.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.14 16:36

Tuším že pokud úhrn příležitostného příjmu (paragraf 10 o dani z příjmu) nepřesáhl 20tis. za rok tak je osvobozen od daně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.14 17:14
avatar

To Chroustík-ano ,ale prodej MV je osvobozen od daně,pokud se neprodá dříve než za rok,pak se musí přiznat,bez ohledu na výši zisku!

doplněno 15.01.14 20:24:

Nevím dle jakého zákona, a zda na to platí že do 21 000kč nedaníš.Ale přiznat do daní by se to mělo!

doplněno 15.01.14 21:12:

To že nevím znamená jen to že nevím dle jakého zákona,stačí mi jen to že ja to dle zákona.a nezajímá mne číslo zákona,ale pokud to budete opravdu chtít věděl jak to je, tak se pozeptejte třeba na FÚ ,rádi Vám poradí (toto zrovna mám z FÚ od dlouholeté kamarádky co tam pracuje.

Stačí?

doplněno 15.01.14 21:14:

PS ono se "musí" víc věcí a nedělá se to. A nakonec jen jedno se musí-umřít,to člověk nepřelstí nikdy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.14 18:03

To Diesel - takže když koupim v lednu auto za 15tis. a v dubnu ho prodám za 16tis. tak musim ten 1 tis. přiznat? A podle jakého daňového zákona? Aspon budu chytřejší :-/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.14 20:40

Nevíte? Co si o tom mam ted myslet když to nevíte . A proč bych měl něco do daní přiznávat když nemusím?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 08:08

měl bys to zahrnout do danového přiznání,ale nijak zvlášt bych to neřešil, pokud to nebude více motorek za měsíc

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 16:52

danys : i Vy jen něco tvrdíte ale podložte to nějakým argumentem , jaký zákon či paragraf mi dává povinnost zdanit příležitostný příjem pod 20 tis. za rok? Pánové , jestli chcete přiznávat do daní co není potřeba tak si to dělejte ale neříkejte nikomu že by to měl dělat také .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.