MZ 150 nestaruje

Od: Datum: 14.01.14 12:59 odpovědí: 6 změna: 16.01.14 20:25
Ahoj, sli jsme s kamarady jezdit na pole, moto jsem roztlacil, chytla vse v poradku, ujeli jsme asi 5km, moto jsem zhasnul a po cca 20 min uz jsem nenastartoval. Z niceho nic, moto jiskru dava, karburator benzin ma a dava (zkousen i z kamarodovo mz a stejne). Filtr sundany, jestli nebyl uplne ucpany atd. Po roztlaceni dam 2 a moto jen vrni, ae nechytne, nekdy chytne kdyz dam za 1, ale ma tendenci zhasnout a tesne predtim nez chcipne, tak se chytne, pak zase zhasina a zase pred chcipnutim chytne. Celou dobu plny plyn. Kdyz nemam plny, chcipne hned. Nevim, jiskru dava, benzin jde. Jela v pohode a najednou bum a nic. Dekuji za rady.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 14.01.14 13:13
Treba to zni nesmyslne, ale podobne problemy udelal ucpany vyfuk, zkuste zkontrolovat...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.01.14 13:25

Kdyby jste si nebyl jistý, že je karburátor v pořádku, skoro bych se na něj zaměřil a skoro bych řekl, že je něco s plovákem.

Datum: 14.01.14 16:26

Podle mě bude něco špatně v karburátoru. Může být ucpaná hlavní tryska a jde tam benzin pouze přes volnoběžnou což samozřejmě nestačí. Zaměřil bych se na toto. Mohlo se to stát když jste jezddil po tom poli tak se mohl bordel ze spodku plovákovky dostat do trysek a mohlo to způsobyt toto. Dále bych se podíval na výfuk stačilo by ho pouze odpojit od motoru a moto nakopnou když poběží víte kde hledat problém. A taky by to mohla dělat svíčka nebo ucpanej vzduchovej filtr nebo cokoli ze zapalování.

Od: moto®
Datum: 15.01.14 09:06

Tipuji na karburátor jako ostatní pisatele, napadá mne voda v benzinu. Takže rozebrat, vyčistit, překontrolovat i trysky a pro jistotu plovákový ventil. Pokud bude na dně plovákovky voda, znamenát to i vyčistit nádrž. Doporučuji mít namontovaný palivový filtr na hadičce mezi nádrži a karburátorem.

doplněno 16.01.14 23:03:

Pokud je karburátor vyloučen a také není ucpané sání nebo výfuk, tak to logicky vypadá na zapalování. V tom případě ale doporučuji najít někoho, kdy by se se stroboskopem podíval jak to pálí. Tím se to dá docela poznat.
Svíčka je mokrá nebo suchá?

Od: emzetak
Datum: 15.01.14 12:35
Karburator vylucuji, rozebral jsem, vycistil trysky atd a porad nic. Kamarad ma uplne totoznou, takze jsem jednoduse karbec komplet prehodil a dal z jeho MZ do moji MZ a vysledek stejny. Z nadrze do karbece benzin tece plynule, svicku jsem taky prohazoval s kamaradem a vzduchovy filtr jsem take odpojil. Osobne me tak napada, ze by mohl byt problem v predstihu nebo tak neco. Udivuje me, ze z niceho nic prestala jet. Po poli jsme sice radili, ale par dni predtim prselo a blbli jsme v takovym humusu, ze jsem se bal, ze pres filr se neco dostane do karbecu, i pri myti, ale pohoda. Vyfuk za zkousku nic nedam, ale myslim, ze ne. Moto na jednivku nakopnu a nejde do otacek vubec, mam plnej plyn a jen to skoci, pak chcipa, pak skoci, chcipa, skoci, chcipa atd.
Datum: 16.01.14 20:25

Nevím jak je to u MZ-ty protože jsem ji nikdy vživotě neopravoval ale na moji čz 175 mi tohle to dělalo když mi prolítlo gufero na klikovce a sálo si to falešnej vzduch. Pokud má MZ- ta gufero pod zapalováním tak ho zkontroluj.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.