Jak silnou baterku do felicie 1.9d

Od: Datum: 03.01.14 07:10 odpovědí: 10 změna: 03.01.14 22:56

potřebuju novou baterku do fildy 1.9diesel jak silnou mám koupit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 03.01.14 07:31

co takhle zkusit nějaký konfigurátor. třeba tady: http://www.battery.cz/autobaterie-pro-osobni-automobily/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.01.14 08:51

Čím dáte větší, tím lépe. Důležité je to, aby měla správně orientované póly a aby se dala bez problémů správně uchytit Já měl ve Felicii 1.3 akumulátor 72 Ah, přestože standardně tyto auta mívají 44 Ah. A to proto, že obzvláště v zimě se každá ampérhodina navíc hodí, protože statrtování promrzlého motoru bývá obtížnější.- obzvláště u dieselu Navíc jsem jakožto letecký modelář využíval autobaterii i jako zdroj pro nabíjení baterek do letadla - ovšem to asi nedělá každý...

Nedejte na plky, že větší akumulátor Vám zlikviduje dobíjení, alternátor atd. Není tomu tak. jednak to mám ověřeno praxí, jednak k tomu není ani důvod, protože vycházíme li z toho, že akumulátor je nabitý, tak po statru dobíjíme jen to, co ,,sežral´´ starter, takže je lautr jedno, jestli dobíjíme např. 10 Ah do 44Ah baterie, nebo třeba do 80Ah. Navíc - jak jsem už psal - občas jsem dokázal baterku vybít v zápalu létání natolik, že už moc nechtěla točit starterem, ale vždy to alternátor naprosto bez problémů ustál. Tutéž zkušenost má spousta mých kolegů

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.01.14 09:42
Hlavně ať si tazatel dá záležet na utahnuťí svorek a zapatlání vazelínou takovej skoro upadlej pol udělá problm taky a na nastartování to nemusí být poznat !
Nechci strašit ani dělat chytreho ale stalo se nam to před tydnem v dodávce a potom proč to nedobíjí :)

Datum: 03.01.14 10:24

Na Felicii se svorky na krev utahovat nesmí a ani k tomu není důvod! Jsou plechové a přetažením se plech dosti deformuje a svorka se v místě ohybu trhá a časem se rozpadá (po opakovaném nesprávném utažení.

Sháněl jsem si na vrakáči do Favorita tyto svorky s Feldy a měl jsem problém vybrat hezké a nepoškozené.

Platí pravidlo dotahovat tak, aby nebylo možné svorkou zahýbat do stran (jako cloumáním dvířek u skříně doma, kdy v tomto případě je pant pól batere).

S ošetřením vazelínou sohlasím. Je to nutné.

Datum: 03.01.14 10:45

já myslím, že v dnešní době není problém koupit kvalitní svorky na baterii.

Třeba tyto: http://www.conrad.cz/bateriov…ve-svorky-rovne-minus.k852178

je jich celá spousta a výměna zabere jen pár minut trochu šikovnému člověku.

A co se týká silnější baterie, jde jen o to, že pokud budete v zimkě jezdit krátké trasy s topením,světly atd, nemusí se baterie dobít na plnou kapacitu. Nabije se ale za delší dobu(jízdu), protože dobíjíte jednou takovou kapacitu..

Datum: 03.01.14 15:01

Tak já netvrdim aby to utahoval trhákem ale musí na tom spolehlivě držet aby upadla :D

Od: 777
Datum: 03.01.14 10:54

Do naftožrouta bych dal silnější...přece diesel ve feldě v zimě startuje hůře než benzín a tam už se každá kapacita navíc hodí...dal bych tam tak kolem 70Ah

Do benzínožrouta feldy 1,3/1,6 stačí úplně krásně ta 44 Ah pokud je dobíjení v pořádku,nikdy jsem neměl problém

Datum: 03.01.14 11:23

já bych menší jak 72ku nedával obecně čím silnější tím lepší změř kastlík a ber tu největší co ti peněženka dovolí

Od: 777
Datum: 03.01.14 11:44

Zase na benzíňáka feldu není potřeba nějaká extra silná...pokud je auto v pořádku tak startuje na drc a baterii ani nijak moc nepotřebuje...mám v 1,3 baterku 44 Ah už hodně dlouho a nikdy nebyl žádný problém

Jiná situace je u diesela,za prvé startér potřebuje hodně energie aby roztočil ten stuhlý motor diesel motor a taky u feldy už často musí točit vícekrát aby to chytilo...tam bych volil nejsilnšjší co se tam vejde a pořádně překontroloval dobíjení

Datum: 03.01.14 22:56

Ahoj. Spíš jde o ten kastlík a velikost. Kámoš měl ve starém MB za sedačkama 115Ah a to pak mohl najet 30 km jen na startér. Humor.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.