Problém s ČKPaTranscomem

Od: Datum: 02.01.14 15:14 odpovědí: 24 změna: 05.02.14 17:37

Dobrý den,

Potřebuji poradit ohledně problémů s ČKP a Transcomem.V r. 2011 jsem koupil od známého přívěsný vozík,On ho odhlásil,předal mi TP,já si vyřídíl pojistku,pro vozík si přijel a šel vozík přihlásil na sebe.Pojištění si vyřídil 7 .11,vozidlo odvezl 8.11 a ten den i přepsal na sebe.Po roce a půl mi došlo od ČKP že mám zaplatit za 6dnů nepojištění vozidla 1980kč.Kamarád vozík odhlásil vozík k 30.10 (což jsem nevěděl) a já pojistil od 7.11.Nejdřív jsem odpověděl,že vozík nebyl provozován na komunikaci,byl ve stodole a než jsem s vozíkem vyjel na DI,tak jsem ho pojistil.Zamítnuto,opět přišla složenka na zaplacení.Nedalo mi to a pohledal jsem příslušný zákon a hle,ůčtovali mi sazbu za přípojné vozidlo nad 10t.,což činí 300kč/den a ne 30kč/den,jak je u vozíku.Telefonát,zaslání kopie TP,člověk pevně věřil že chybu opraví a cenu změní.Omyl,chybu prý opravili,cena zůstává stejná a případ zaslali Trancomu.Přišla mne složenka na 2729kč.Volal jsem tam,že částku nezaplatím,že nebudu platit za něco,co jsem v životě nemněl,zaslal opět kopiji TP+fotky vozíku a vzkázal,že pokud to už teď nikdo nepochopí,tak tam nemají co dělat a najdu si nějakého právnika.Pokud mi budou dál vyhrožovat SMS a složenkama,jak mám nejlíp pokračovat,abych se domohl nějaké pravdy?Děkuji všem za odpověď. Jarda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.14 22:19

Zdroj: oficiální stránky ČKP http://www.ckp.cz/motoriste/povinnostizan.php

Přehled povinností, které zákon ukládá původnímu i novému vlastníku vozidla:

-Původní i nový vlastník musí splnit své oznamovací povinnosti vůči registru silničních vozidel (do 10 pracovních dnů od změny vlastnictví, ale čím dříve, tím lépe).

-Původní vlastník ve vlastním zájmu urychleně oznámí své pojišťovně změnu vlastníka vozidla a odevzdá jí doklad o pojištění odpovědnosti a zelenou kartu.

-Nový vlastník nejdéle do 14 dnů od zániku pojištění odpovědnosti, nejlépe však "ihned" uzavře pojistnou smlouvu o pojištění odpovědnosti s pojišťovnou, kterou si zvolí. Bez uzavřené pojistné smlouvy nesmí vozidlo vyjet na pozemní komunikaci.

-Pokud nový vlastník nehodlá vozidlo provozovat, musí ve lhůtě 14 dnů od zániku pojištění odpovědnosti odevzdat registrační značku a osvědčení o registraci vozidla registru silničních vozidel vedenému příslušným orgánem registrace vozidla. V této souvislosti může vlastník vozidla požádat o dočasné vyřazení vozidla z registru silničních vozidel.

Myslím, že jste své povinnosti splnil a není důvod, abyste platil nějaké sankce za 6 dnů bez pojištění. Ať Vám ČKP vysvětlí, čeho jste se dopustil a proč po Vás sankci vymáhá. Komunikovat musíte s ČKP. Firma, která Vás upomíná, je jen vymáhací společnost.

doplněno 02.01.14 22:26:

Z nějakého záhadného důvodu odkaz na stránky ČKP nefunguje. Je třeba ho PŘESNĚ OPSAT do adresního řádku (Ctrl+V a Ctrl V taktéž nefunguje)!

doplněno 03.01.14 22:57:

Sepište ještě jednou všechny výhrady, které máte proti uložení sankce od ČKP, a detailně vše doložte - v příloze zašlete jejich upomínku (aby věděli, o jaký případ jde), dále kopie kupní smlouvy, TP, zelené karty, můžete i foto atd. Vše odešlete doporučeně na adresu ČKP s tím, že pokud budou nadále pokračovat ve vymáhání, obrátíte se na Policii s trestním oznámením pro pokus o podvod. Veškerou komunikaci s ČKP i upomínky SMS apod. si archivujte (Vaše i jejich dopisy, nejlépe i telefony). Pokud po Vás chtějí sankci za něco, co jste neprovedl a ještě navíc částku, která ani neodpovídá příslušné sazbě za případné provinění, je to pokus o podvod. Pokud si vezmete právníka, bude Vás to stát peníze, které byste následně musel vymáhat na ČKP.

Další možnost je obrátit se rovnou na Policii s tím, že jste na ČKP vše doložil, ale oni stále požadují něco, na co nemají nárok. Veškerou korespondenci budete muset doložit.

Další možnost je nedělat nic a počkat, až Vás vymáhací firma dá k soudu a přijde Vám platební rozkaz. Vy podáte odpor a poté se při jednání u soudu můžete obhájit. Pokud jste si jistý všemi fakty a můžete je doložit, ČKP utře nos.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jarous65*
Datum: 03.01.14 18:17

Děkuji za odpověď,Po obdržení výzvy od Transcomu,jsem ihned volal do ČKP,kde to samozřéjmně vzal proškolený operátor,který má naučené fráze a těch se řídí.Okamžitě mi po shlédnutí případu na monitoru oznámil,že je to už předáno Transcomu a komunikovat mám jen s nima.Chtěl jsem tel. nebo e-mail na právní oddělení,co to vyřizovalo,boužel nic jsem nedostal,nic mi nedá,jen čislo na transcom.Na těch 14 dnů,co je povinost vozidlo jsem se díval,ale zatím jsem s tím neoponoval.Zkusím to zaslat na ČKP,ať mi to vysvětlí.

Od: den333
Datum: 03.01.14 23:49

Nejsem si jistý zda je počínaní čkp neoprávněné, myslím že by ste pokutu zaplatit měl ale samozdřejmě v příslušné sazbě.

Poslal bych čkp doporučený dopis se všemy potřebnými dokumenty k přehodnocení sazby (tp, zel.karta atd...) do dopisu napsat že nesouhlasíte s denní sazbou pokuty a pokuď nebude napravena ve váš prospěch tak podáte trestní oznámení na policii a poté žalobu. A samozdřejmě pokuď vám nevyhový tak i tak učinit. Ještě bych tam dodal že očekáváte neprodlenou odpověď. Myslim že vám potom vyhový bez soudu i policie, ale případný soudní spor byste vyhrál i bez právníka, pokuď je vše jak píšete. Přeji hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarous65*
Datum: 04.01.14 19:25

Děkuji za odpověď a radu,zase jsem o něco chytřejší.O napsání toho dopisu jsem zrovna dnes uvažoval a jak mi radíte Vy,napsat tam o té žalobě.Jsem si téměř jist,že bych případný spor musel vyhrát,vše je tak,jak jsem napsal v úvodů a nic jsem nezamlčel.Po přečténí příslušného odstavce :

Podle § 15 odst. 5 zák. č. 168/1999 Sb.

-Nový vlastník nejdéle do 14 dnů od zániku pojištění odpovědnosti, nejlépe však "ihned" uzavře pojistnou smlouvu o pojištění odpovědnosti s pojišťovnou, kterou si zvolí. Bez uzavřené pojistné smlouvy nesmí vozidlo vyjet na pozemní komunikaci.

Myslím,že i tuto povinost jsem splnil,takže bych spíše čekal omluvu,než vyhrůžky a sankce.Příslušnou částku platit nehodlám,nevěřím,že bych ji pak dostal zpět a nebo by to bylo s velikými problémy.Zvažoval jsem i informovat ČOI o nekalých praktikách ČKP.Hodlám se bránit všemi způsoby, nějak se spravedlnosti dopomoci.Hned příští týden jim zašlu ten dopis i všechny kopie a fotky doporučeně.Uvidíme a pak dám vědět.

Od: den333
Datum: 05.01.14 01:01

http://www.povinne-ruceni.com/faq.html

Hned u druhé otázky píšou o této lhůtě. Sám nevim jak to je správně. Bylo by ideální kdyby jste se pro jistotu informoval u nějakého právníka zabíjvajicí se touto problematikou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarous65*
Datum: 05.01.14 10:41

Ano ,máte pravdu,ale hned niže je odstavec ,kde je psáno:  • #ff0000">ideální situace , kdy Vám nehrozí vůbec žádné sankce, je taková, že po skončení pojištění nejpozději od následujícího dne sjednáte pojištění nové nebo odevzdáte značky do depozita.Takže není tam napsáno že je nutno! A odkaz na 2 otázku,který jste mi zaslal,je výklad ČKP,v příslušném § a zak. je to dáno bez dalšího rozebírání a tím pádem pro mně nemá jejich výklad žádnou oporu,jen doporučení.V Opavě je bezplatná právní poradna,tak ji navštívím a uvidíme.

Od: nu*
Datum: 05.01.14 14:59

Platí paragraf číslo 1 zákona 168/1999 Sb., kde hledejte definici PROVOZ0VÁNÍ

Osobně Vám doporučuji:

1.) do 30 dnů od výzvy ČKP zareagovast, a to průkazným způsobem

2.) zajít za tznámým, podiovat se na jeho Potv rzení o ukončení pojisntíé smlouvy - ke kterému dni byla smlouva ukončena, pak se podívat na Vaší smlopuvu, od kterého data pojoštěné běželo, rozdíl v počtzech dnů x 30 je výše sankčního polatku

3.) Pokud se rozhodnete sankční polatek 180,- Kč zaplatit, tzak zapatte . proůakznám zúsobem to dejte ČKP na vědomí

4.) Pokud se rozhnodnete nezaplatit, opatřete si minimálně 2 svědky kteří písemně dosvdědčí že po uvedenou 6-denní dobu byl vozík na nějakém soukromím pozemku a NEBYL PROVOZOVÁN podle §1 zákona číslo 168/1999 Sb.

neřeště pí**viny, ale podstatné věci

Nehjlepší a nejprůkaznější komunikace s ČKP je datovou schránkou,

Čekám že si konečně někdo z tazatelů postižených činností ČKP najde čas a napíše svému poslanci, aby inicioval novelu zákona o povinném ručení ale zatím všichni akorát panikaří a řeší pí**viny a nepodstatné věci , a s tím ČKP počítá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 17:10

Platit něco sám od sebe Vám nedoporučuji. Jakákoliv platba nějaké instituci musí být jasně identifikovatelná - tzn. instituce (ČKP) vám sdělí minimálně číslo účtu a variabilní symbol platby a poté jim nějaký program spáruje poslané (Vaše) peníze s konkrétním (Vaším) případem. Pokud pošlete peníze na nějaký účet jen tak sám od sebe, budou tam "viset" a nic se nevyřeší. Pokud pošlete peníze s identifikačními údaji oné vymáhané sankce, může to být dle nového Obč.Z. považováno za uznání dluhu (jako splátka).

Tudíž pozor na to, pokud pošlete peníze z vlastního rozhodnutí bez konkrétního předpisu od ČKP, přiděláte si tím akorát problémy a nic nevyřešíte!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 17:25
avatar

ono je to trošku složitější, tazatel nejdříve musí správnou obranou docílit toho, aby mu změnili v záznamech, že má jiný vozík, nežli je mu kladeno za vinu. Špatnou obranou se dostal až k transcomu.

Ale snad se to již vylepšuje, pokud mám dobré info.

doplněno 10.01.14 09:56:

Jaroušku, a nezapomenout 1x za 5 dní kontrolovat stav a pokud se nic neděje, tak urgovat...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jarous65*
Datum: 10.01.14 09:43

Ano,ledy se už konečně pohnuly,konečně někdo pochopil i podle fotek,že nemám žádný přívěs za kamion,ale obyčejný vozík.Bylo to vráceno zpět ČKP k opravě a já jim zaslal prohlášení,podepsané 3 svědky,že vozík byl mimo poz. komunikaci,na soukromém pozemku,kde probíhala výměna nefunkční elektroinstalace,nebyl způsobylý k provozu a proto nebyl těch nárokovaných 6dní používán.Po opravě byl ihned odvezen na STK a poté zapsán na DI do registru.

Od: nu*
Datum: 10.01.14 16:42

ok, až na ten DI (VB)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarous65*
Datum: 11.01.14 18:30

Já byl zapsat vozík na Dopravním inspektorátu,kde Vy nevím!

Od: nu*
Datum: 11.01.14 19:37

o tom silně pochybuji, dopravní inspektorát je součástí policie a ta od roku 2000 neřeší žádné zapisováníé vozíků, bůhví kde jste byl

V roce 2000 se agenda předávala okresním úřadům a při jejich rušení obcím s rozšířenou působností

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.01.14 20:50
avatar

To Nu a nebylo to o rok či dva dříve?Něco mi říkáže dříve ,ale nevím jistě a staré dokumenty nehodlám hledat,taky to nehraje až takovou roli! Každopádně však máte pravdu s OÚ !

doplněno 12.01.14 18:20:

NE nebyl jste na dopravní inspektorátu ten zanikl jak píšeme výše (Nu a já)!Vždyť přímý název máte na tom odkazu co jste tu dal (tvůrce stránek to sám zk...) Viz název v červeném rámečku!

PS pkd byste třeba napsal,že pro jednodušší psaní píšete DI tak ano ale jinak ne!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarous65*
Datum: 12.01.14 17:09

Já byl na Dopravním inspektorátě,že spadá pod Městký úřad,odbor dopravy jsem neoponoval.Nehodlám dál tyto odpovědi rozebírat a zaobírat se jimi.Děkuji

http://www.dopravni-inspektoraty.cz/kravare.html

Datum: 19.01.14 12:53
avatar

Ne a ne NEBYL JSTE NA DI .napsoledy,tam kde jste byl je MĚSTSKÝ ÚŘAD - ODBOR DOPRAVY!

To že to nějakej jouda co umí na iternetu a počítačích to nazve dopravní inspektorát i kydž ty již byli zrušeny dávno a byly součástí policie,neznamená že to tak je!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 12.01.14 19:19

je dobré podívat se na hlupáky, zakládající podobné webové stránky, jdou tam časato chybné informace, cenníky které nejsou správními poplatky, kontakty a osoby již nežijící nebo na "DI" nepracující, sám jsem zmonitotroval asi 13 podobných stránek a stát by měl dle mého názoru zakročit a zablokovat je

navíc jsme našel formuláře které neodpovídají přílohám vyhlášek a každý kdo si je stáhne a vyplní tereticky na úřadu může narazit

a to ne kvůli úředním šimlům ale kvůli lidem co se pasují na DI a a šíří do světa různé hlouposti

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarous65*
Datum: 19.01.14 11:20

Zdravím všechny,tak případ je vyřešen a ukončen.Transcom vše vrátil zpět ČKP,ti konečně uznali chybu a po zaslání mého prohlášení o neprovozování vozíku z důvodů výměny vadné elektroinstalace v době 1-6.11. byl smazán i poplatek za těchto 6 dní.Takže neplatím nic a za což Děkuji převážně člověku s nikem- milancukrar,který mi pomohl tento spor vyhrát.Ať to dopadne tak všem! Jarda

Datum: 19.01.14 12:46

Ahoj. A takhle si to nějak Milane asi představujeme,že? Pán vznese dotaz, je mu poraděno, pán se podle toho zařídí a nakonec dá vědět, jak to všechno dobře dopadlo. Nakonec se vysvětlilo i to s tím DI. Dopravní úřad městského magistrátu, nebo obce s rozšířenou působností. Neděle je sqvelý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarous65*
Datum: 19.01.14 20:42

S tím DI už běžte někam ,to nebylo v tématu a průběh řešení,které mi bylo doporučeno,jsem do podrobna tady sdělil,takže se ho mohou chytit i další obvinění .

 

Od: jarous65*
Datum: 04.02.14 17:30

Tak dnes mi přišel dopis sz ČKP,že se vše vyřešilo,ukončilo a nic nedlužím.Ještě jednou všem,co mi poradily moc DĚKUJI!Jarda

Datum: 04.02.14 18:14
avatar

Jaroušku, blahopřeji k vítězství..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 05.02.14 10:07

Vítězství by bylo, kdyby někdo zodpovědný z ČKP šel do lochu za neoprávněné vymáhání + ČKP byla nařízena změna jednání... Takhle se jen jeden křivě obviněný nenechal okrást...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.14 17:37
avatar

Také se přidávám s gratulací k vítězství nad CKP.I když jsem Vás tím DI asi namíchl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.