Neprošel jsem po koupi na evidenční kontrole

Od: Datum: 02.01.14 14:21 odpovědí: 11 změna: 01.04.14 16:37

nevím co dál koupil jsem fildu 1.9d a když jsem přijel na evidenční kontrolu nejdřív technik zjistil že vin není vůbec vidět že to prý bylo nějak opravovaný v místě kde kde má být zrovna VIN a říkal no budiš ale pak zjistil že v techničáku mám napsaný ABS ale na autě ho nenašel a to byla konečná normálně mě slušně vyrazil s tím že velký tp vůbec k autu nepatří co mám dělat člověk od kterýho jsem to koupil se všelijak vykrucuje že oni na evidenčce prošli atd. dá se s tím ještě něco dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 02.01.14 14:23

Ano, zkuste pohrozit, že celý spor budete řešit soudně. Pokud ani to nepomůžem, podejte trestní oznámení za podvod.

PS: Vy jste si před koupí nekontrolova Vin, spz,apd na autě?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.01.14 15:44

A důvod,proč vám spadla brada?

Měl jsem podobný problém pár let zpět. V TP nebylo psané ABS a na autě bylo,což se též projevilo i na VIN,kde na autě bylo ve Vin "A" a v TP "B".Celé roky před tím to procházelo a najednou ne ... Už ani netuším v jakém to bylo roce,ale byli nějaké změny rok před tím v evidencích. Bylo mi jen řečeno, že nejsem jediný, že takových je tisíce.

Prostě pryč je doba,kdy se na silnici pouštěli kdejaké slátaniny z několika aut.

Ani já si tenkrát nekontroloval stav v TP se stavem vozidla a to byla chyba.

Po prodávajícím bych písemně žádal odstoupení od kupní smlouvy s tím,aby tam byl uvedený důvod proč. Po té případně podání trestního oznámení na pokus o podvod.

Od: buss®
Datum: 02.01.14 16:24

Vrátit, právní vada. A co kupní smlouva? To byl poctivka na EK.

Od: jyri®
Datum: 02.01.14 17:04

v tvém případě bych mu auto vrátil a pokud by odmítal pohrozil bych soudní cestou

Od: nu*
Datum: 02.01.14 17:41

Mám s tím zkušensoti, dělá se to tak že se seženou papíry k feldě která je v pr**li, přiveze se slušná felda z německa ...VInm se bud přendá s celým kusem plechu na jinou karoserii, nebo se technik na STK podplatí aby napsal do protokolu že je VIN poškliotzenio korozáí blbě čitelníé a že doporučuje jkeho obnovu náhradní technologií

Pak se na úřadu vyžádá povolení nebo rozhodnutí k vyražení VIN a je hotovo

Kdaž zavoláte do škodovky na oddělení homologací, tak pan vím do telefomnu řekne, že má na obrazovce počítače technický průkaz který vydala k feldě škodovka, a že tam, z výroby ABS nebylo

Pak vám řekne že i podle jeho názoru se jedná o karoserii přitaženou z německa, protože do našich felicií se v těchto modelových řadách ABS nemontovalo a do felicií pro německý trh ano

Jdětě za prodejcem, písemně odstupujete od kupní slouvy, vemte si s sebou dva svědky, řekněte mu že pokud vám OKAMŽITĚ nevrátí peníze podáte OKAMŽITĚ na polici trestní oznámení pro podezření z odcizení vozidla v německu a pokus o jeho legalizaci v ČR, postrašte ho že půjde před soud, navíc za to že pozměnil VIN je pokuta 50 tisíc Kč a také mu sdělte že máte advokáta který na nějk podá okamžitě žalobu

Vy počítejte s tím že policie auto zabaví a bude jej půl roku zkoumat

Datum: 02.01.14 17:58

Pochybuji že uspějete a to i spodáním trestního oznámení!Pkd prodejce nebude chtít tak prostě máte smolíka,já měl štěstí na ochotnou vedoucí odboru a jejího nadřízeného na úřadu,že díky její ochotě se podařilo zlegalizovat auto s přeraženým vin kódem a bez typu motoru! Pkd chcete více písněte SZ zde nebudu rozepisovat!

doplněno 02.01.14 18:55:

To Danys - i ta základní kontrola nemusí být směrodatná a navíc strhnout štítek z motoru je záležitost ani ne minuty !

VIN kod byl pro mne laika OK ale pro technika na STK ne,tak to vzal podrobněji s lupu a zrcátkem a našel pár detailů,kterých si žádný laik nevšimne!

To co je tady tvrzeno,že staré šunky jako feldy , mém případě šlo citroen BX ,nemá nikdo zájem nepaltí.Naopak na těchto autech za cenu šrotu si mnozí technici dovolí daleko více než když se přijede z ojetinou řádově za půl mega!

Datum: 02.01.14 18:38

dobře vám tak! to jste si před koupí neskontroloval základní věci?! budte rád, že to je auto, které koupíte za šrotovku a ne auto třeba za půl mega.

Od: nu*
Datum: 02.01.14 18:41

Starou feldu nebude nidko hledat, nemá žádné skryté znaky které se nedají nahradit, stačí se podívat na net na výsledky policejní akce ČISTKA a budete zvracet...

ČR je pračkou kradených a pochybných aut. ČR legislativa NIC NEŘEŠÍ.

Mluvčí MDCR neustále v médiích vykládají jak je zákon úžasný a že umožní kupovat si značky na přání, stačí se podívat na

Slovenský zákon a tam stojí jedna značka na přání 165 eur, méně než u nás, můžete mít klidně AC/DC nebo BRABUS 01, ale když se zjistí přeražené VIN, auto podle SK zákona MUSÍ být vyřazeno z provozu a pokud se nepodaří identifiovat jej podle skrytých znaků, tak se MUSÍ TRVALE VYŘADIT i z registru, náš zákon to vůbec neřeší.

když je na slovensku jakýkoliv vážný technický problém, úřad vám podle zákona nařídí technickou prohlídku v plném rozsahu, v některých případech KONTROLU ORIGINALITY. Ta stojí v přepočtu na Kč skutečný MAJLANT.

Kontrola originality se vyžaduje i při ztrátě velkého TP. Duplikát srojí asi 200,- Kč,. ale předtím na STK provádějící KO zaplatíte MAJLANT. Až pak si můžete požádat o duplikát.

A to se vypatí. Každý si tam doklady k autu HLÍDÁ.

Při nesplnění výzvy - úředního rozhodnutí o absovování TP tam zákon ukládá úředníkům VYŘADIT VOZIDLO Z REGISTRU.

U nás zákon neukládá v těchto souvislostech nikomu nic, auto s přeraženým VIN je sice podle zákona technicky nezpůsobilé ale zákon vůbec neřeší co s tím dál, i kdyby to byl slepenec ze 3 aut s VIN-kem které nikdo nidky nevyrobil.Zákonodárce nepočítá s tíém že se v čr kradou auta a že se u nás ojebává jako na běžícím pásu.

Úředníky podílející se na legalizaci špinavých aut je nutné vyházet, odsoudit ze zneužití povinností a úřady vyčistit, tak jako registr od neexistujících vozidel.

Pak bude i u nás klid.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.04.14 00:35

odstupte od smlouvy a vozidllo vratte. jinak to řešte soudně

Datum: 01.04.14 15:49

pokud tě pán pouze s stk vyrazil a nikam nic nepsal tak je šance sehnat někoho kdo někoho někde zná a ten to pustí

pokud ovšem tě technik dal do počítače a vystavil protokol tak si de facto v riti neb už si na každé STK daj na tento vůz pozor a budou dělat dusno

nejlepší by bylo jak píšou ostatní auto vrátit

Od: mark21
Datum: 01.04.14 16:37

Jedině asi vrátit a odstoupit od kupní smlouvy. I když třeba s tím ABS nechápu proč by se nedalo dodělat pokud se použije systém pro daný vůz shválený a homologovaný

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.