ASR ve Fabii - jak poznat vypnuto/zapnuto

Od: Datum: 31.12.13 09:46 odpovědí: 12 změna: 31.12.13 18:43

Zdravím, mám Fabii 1,4 a ta má vypínač ASR s kontrolkou. Když se vypínač zmáčkne- svítí na něm modrá kontrolka. Nevím jestli se tímto vypínačem ASR zapíná nebo vypíná. Po dlouhém hledání na internetu, jsem odpověď nenašla. Prosím poraďte. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.12.13 09:56

Vesměs když ve voze něco zapnu je to signalizováno svítící kontrolkou , když nesvítí vím že daná služba je vypnutá .

Ohodnoceno: 2x

Od: olaf71*
Datum: 31.12.13 10:04

tak tady je to zrovna obráceně. pokud svítí kontrolka, tak je deaktivovaný, nebo závada. ASR je jinak aktivní stále, vypíná se jen za určitých podmínek

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.12.13 10:07

*hi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.12.13 10:11

v pohodě. myslel jsi to dobře, většinou to tak u kontrolek bývá, ale tady by Ti to pořád svítilo do ksichtu, jelikož by to mělo být více aktivní než opačně.

Datum: 31.12.13 10:18

je to zajímavé, proto se zajímám o to, jak to vlastně je,

Když něco zapnu, tak to svítí - vy ale píšete že zapnutím se deaktivuje, koukla jsem na Váš odkaz, ale také tam není podrobně napsáno co a jak , mě kontrolka svítí jen když ho zapnu ( nebo vypnu?) takže stejně nic nevím

Datum: 31.12.13 10:26

ASR je stále aktivní, deaktivuje se jen za jistých podmínek a to tak, že se stlačí tlačítko a v tu chvíli se rozsvítí kontrolka. takže když svítí, je ASR vypnuté.

doplněno 31.12.13 10:36:

kupoval jsem novou Fabii teď s přítelkyní a schválně jsem jí zavolal, jak to tam má a ani se neptejte, co mi odpověděla. "NEVÍM " :-D

Datum: 31.12.13 10:34

Mockrát děkuji, konečně konkrétní odpověď. :)

Datum: 31.12.13 10:50

ASR by měl být vypnutý furt.. na asfaltě bez významný, na shěhu taky protože se s tím nedá pořádně rozjet, když to furt brzdí a člověk vyjede tak akorat prd...

Datum: 31.12.13 11:52

To je asi věc názoru, já osobně tyto elektronické bazmeky vč. ABS taky moc nemiluji, nicméně budiž řečeno, že jsem to vypínal pouze několikrát, typicky v zimě v kopci, kdy jsem ,,díky´´ Polariskám měl problém rozjet Octávku s lehkým benzinovým motorem. V běžném provozu se na limity, kdy by mělo ABS či ASR zabrat nedostávám, takže mi nepřekáží.

Ale k dotazu - je to tak, jak psal olaf - viz obrázek

Datum: 31.12.13 09:59

http://www.skoda-auto.cz/ke-stazeni/palubni-literatura. zde vybrat Fabia,otevřít např.online a v sekci jízda, asistenční systémy,systém podpory brzdění,kontrola trakce ASR je to krásně popsané pokud nemáte k vozu manuál, který je u nového vozu součástí

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.12.13 17:44

co to vůbec máte za Fabii. na naší přímo na tlačítku žádná není a svítí kontrolka přímo na přístrojovce a ještě k tomu oranžově s nápisem ASR OFF

doplněno 31.12.13 18:37:

konec konců je to fuk. je to nastavené tak, že při každém nastartování je ASR aktivní a pak se teprve dá deaktivovat

Datum: 31.12.13 18:43

mám Fabii 1,4 16V z roku 2005, ASR tlačítko není na přístr.desce ale napravo nad rádiem, vedle tlač.odmrazování zadního okna, a kontrolka je u toho tlačítka (svítí modře při stlačení)

doplněno 31.12.13 18:45:

ale moc děkuji za radu :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.