Zapojení subwooferu v autě

Od: Datum: 31.12.13 01:52 odpovědí: 6 změna: 01.01.14 22:50

Dobrý den,

nedávno jsem sem dával příspěvek ohledně muziky do auta už se mi podařilo koupit subwoofer jedná se o auna 2x 1000w( http://www.electronic-star.pt/Auna-2x25cm-2x10-Subwoofer-duplo-Auto-efeito-de-luz_i1426.htm?etcc_med=Comparison&etcc_par=shopmania&etcc_ctv=10000011&etcc_grp=Car%20Audio&etcc_tar=Sales )a zesilovač 1600w nejsem momentálně doma takže bližší informace sem můžu dát zítra, ale chci se zeptat

1) jak to bude zvládat altík + baterka

2) jakej průměr + kabelu a - kabelu zvolit

3) zda-li výkony zesíku a výkon subwooferu sobě odpovídají

4) pak pár rad co se týče nějakého odzvučení(chraštění) dveří a plastů co stím a jak na to? :)

5) co k tomu zvolit za 2 pásmové reproduktory + jestli stačí zapojení k samotnému rádiu bo je mám připojovat na zesilovač

6) kdokoliv má zkušenosti se zapojením, nějaké schéma by postačilo budu rád za pomoc ,co se týče tahání kabelu chápu odkud kam prostrčit kudy potáhnout ...

Předem všem děkuji za rady

p.s. jedná se o fabii RS první řady r.v. 2005

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.12.13 02:52

Z technického hlediska nic moc subwoofer. Je stavěný pouze na "design". Myslím si, že je blbost, aby membrána reproduktoru hrála přímo do rovné plexisklové desky. Řešení bassreflexů vypadá taky dost "netradičně".

Ty čísla jako 1000 W, 1600 W není vůbec potřeba brát v potaz, je to jen čistě teoretická zatižitelnost, které nelze prakticky dosáhnout. Maximální výkon bude někde kolem 100W/160W a to ještě s kdovíjakým zkreslením.

Baterka ani altík nebudou mít problém. Kabely k reproduktorům je zbytečné dávat silnější, než jaké povedou od baterie k zesilovači. Vzhledem k tomu, že do subwooferu půjde odhadem trvale max. kolem 2x50W, budou stačit kabely prakticky jakékoliv. Mrkněte třeba na to, jaké dráty vedou k žárovkám v předních světlech - ty klasické mají kolem 60W. Repro do dveří koupit nejlépe komponentní - oddělený výškáč dát na přístrojovku. U zapojení reproduktorů pouze pozor na stejné zpaojení obou - pokud se zapojí membrány "proti sobě", pozná se to jednoduše tak, že systém nebude hrát basy.

Ohodnoceno: 0x

Od: petrpan*
Datum: 31.12.13 08:36

neříkám že je to kdovíjak dobrý :) ale koupil jsem to za směšný peníze :) jdu tedka spát jsem po dlouhé práci pak sem napíši přesné označení všech parametrů :)

Datum: 31.12.13 09:10

Základní funkce SW je reprodukce basové složky.Proto by měl mít samostatný zesilovač.Napájení tohoto zesilovače,pokud by to měl být avizovaný,stačí počítat podle Ohmova zákona.Při 12V a 1000W vyzářeného výkonu je proud nejméně 85 A.Proto jsou údaje vcelku iluzorní.Zesilovače a repro do auta mají svoje výkonové hranice.K tomu přispívá i to různé chraštění a drnčení.Další reproduktory vyžadují i další zesilovač.Paralelní,nebo seriové zapojování na jeden výstup je nepřípustné.

JABRAKA

Od: lukyno*
Datum: 31.12.13 12:35

Základ je napájení zesilovače. To je věc, která může být nebezpečná, proto odpovím jen na tuto otázku. Je třeba znám parametry zesilovace (jak už psali ostatní, papírové parametry low-end měničů jsou naprosto nesmyslné, obchodní taktika výrobců). To platí i o papírových parametrech zesilovačů. Nejjednodušší způsob je, podívat se na pojistku/y v zesilovači, které jsou viditelné zvenku. Součet jejich hodnot dává maximální možný proudový odběr. Na tuto dohnotu, se musí dimenzovat napájení. Pokud to mám co nejvíce zjednodušit, porozhlédněte se po kabelových sadách, které obsahují NAPÁJECÍ +KABEL (cca 5m, červený, žlutý...), - NAPÁJECÍ KABEL (cca 1m) a také jistič(nebo pojistku s pouzdrem, to se instaluje co nejblíže k baterii) na daný proud, např 60A - tato hodnota musí být stejná, lépe o něco vyšší, než součet hodnot pojistek zesilovače. Toto je asi nejjednodušší cesta jak neudělat velikou chybu při nákujpu napájecích kabelů. Dále sady obsahují signálové vodiče, takže vybrat typ podle počtu kanálů zesilovače. Nevím parametry soustavy, ale takováto sada by měla stát cca 1000,-kč. Hlavně se na tomto nesnažte ušetřit, obejít to, například natáhnutím nějakého reproduktorového kabelu k baterce. Ale opět bych radil vyhledání někoho zkušenějšího, nejlépe specializované firmy. Viděl jsem auta vyhořelá a mnoho popálených, kde byla velice nákladná oprava.

Datum: 01.01.14 22:49

http://www.obchod-s-darky.cz/zesilovac-1600w-ncb-938-154

abych jeste doplnil zesilovač a našel by se někdo kdo by mi odpověděl vcelku tak nějak na moje otázky :)

Datum: 01.01.14 22:50

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.