Jak poznám špatný vstřik u diesla

Od: Datum: 30.12.13 09:24 odpovědí: 5 změna: 31.12.13 09:01

zdravím mam dotaz jak poznám který vstřik je špatný na fiatu 1,9 jtd motor v nízkých otáčkách jako by jel na 3 válce kucká nízký volnoběh a za jízdy jede normálně děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jyri®
Datum: 30.12.13 10:52

sám si to poznal :) většinou to bývá ze auto jede na 3 válce občas vynechá a občas i kolísá volnoběh

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.13 14:14

Pozná se na testovacím stroji, kde se měří tlak a stříká nafta a sleduje se rozstřik. Špatný vstřik nedrží tlak a ukapává nebo špatně práší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 30.12.13 14:53

Při běhu motoru na volnoběh, postupně povolovat jednotlivá vysokotlaká potrubí (pokud je připojení přístupné) a sledovat chod motoru. Když se po povolení vysokotlakého potrubí u vstřikovacího ventilu nezmění pravidelnost chodu motoru je závada na tomto vstřikovacím ventilu. Pokud dojde ke změně pravidelnosti chodu, je příslušný vstřikovací ventil o.k. Takto postupovat a překontrolovat všechny vstřiky. .

Hezký den -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.13 18:02

no nevím... asi bych měl strach to zkoušet u railu... nejlepší je nechat odzkoušet..

doplněno 30.12.13 18:04:

ale v tomto případě než povolovat trubky tak bych odpojil konektor ze vstřiku.. a pokud to jede fakt na tři tak asi jednoduše pozná, který to je... pokud to ovšem po odpojení nechcípne.. ale snad ne..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepanek*
Datum: 31.12.13 09:01

Toto v žádném případě nedělejte! Za prvé tam hrozí úraz a za druhé při povolení potrubí na jekémkoliv vstřiku motor ihned chcípne a nepoznáte nic. Ani odpojení konektoru od vstřikovače se nedá zrovna doporučit. U některých systémů vstřikování mlže dojít k poškození řídící jednotky. Sám to někdy dělám tímto způsobem, ale třeba u vstřikování siemens si to nedovolím. Toto vám pomůže jen za předpokladu, že motor jede na volnoběh na tři válce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.