?...matka na šroub

Od: Datum: 05.02.17 20:42 odpovědí: 11 změna: 07.02.17 01:19
Jak se odborně říká takové té matce s nilonovým kroužkem, který zabraňuje povolování? Děkuji.
doplněno 06.02.17 16:27: Tak dnes sem ji koupil jako pojistnou matici a prodavač hnedka vědděl, co mám na mysli

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.17 20:44
Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.02.17 20:45

pojistná matice

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.17 20:46

Datum: 05.02.17 21:42

Já ji znám pod názvem kontramatice.

JB

Datum: 05.02.17 22:40

kontramatice = 2 matky za sebou dotažené PROTI sobě proto KONTRA

Ohodnoceno: 5x

Datum: 05.02.17 21:54

Odborně se to jmenuje samojistná matice, odkaz dal @doktpr365 už v prvním příspěvku. Jen to nějak nezvládl přepsat ;). Samojistná ne samopojistná. Ještě odkaz na normu, abychom diskuzi mohli uzavřít.

Ohodnoceno: 2x

Od: aggh
Datum: 06.02.17 00:01

Odborně se to jmenuje samojistná matice, odkaz dal @doktpr365 už v prvním příspěvku. Jen to nějak nezvládl přepsat ;). Samojistná ne samopojistná. Ještě odkaz na normu, abychom diskuzi mohli uzavřít. -

amper: jestli jste sys nebo admin,tak určitě dokážete dotaz uzavřít.Ale já bych se přesto zeptal,kde lze a kde ne tuto matici použít.A uzavírat dotaz po pár odpovědích se mi nezdá vhodné.To by potom poradna ztratila logiku.

Datum: 06.02.17 03:25
aggh:jestli jste sys nebo admin,
Pro informaci Vaši a případně dalších neznalých:
Zkuste kliknout na jméno uživatele vlevo v prvním řádku příspěvku!
Porovnejte třeba amperovo třeba s mým... Dozvíte se mnoho údajů, včetně hodnosti či funkce na poradně.
.
Dobrá poznámka k uzavření dotazu!
.
I další z nás uvítají informace o ne/použití takové matice. Jeden se stále učí...

Od: aggh
Datum: 07.02.17 01:19

Aha,tak díky za radu sysle hejkale :) Jsem to takhle nikdy nezkoumal projíždět a lustrovat kdo co radí a odpovídá.Musím se polepšit *zed*. TO NENÍ VE ZLÉM - JEN JSEM TO NEVĚDĚL ;).

Ale to použití/nepoužití bych chtěl vědět kde to je vhodné a kde nee.

Datum: 07.02.17 00:31

Pánové, omlouvám se za formulaci. Myslel jsem to obrazně. Dotaz samozřejmě smysl má i dále, jen netřeba špekulovat, jestli se to náhodou odborně nejmenuje jinak. Norma hovoří jasně.

Jen mě trošku nadzvedla ta tipovací soutěž, která následovala po první správné odpovědi (byť byla s přebrebtem).

Co se týká použití, mnoho neporadím. Z duše tyhle matice nesnáším a v životě jsem je v žádné pořádné aplikaci neviděl. Použil bych to tak na nějaké druhořadé méně namáhané spoje, které nejsou cyklicky zatěžované. Jsem zkrátka toho názoru, že závlačka, kontramatice nebo pérová podložka jsou to pravé strojařské řešení. Anaerobní tmel jsem vzal taky na milost, ale tohle je řešení tak na stojánek na noty. Tam jsem ji mimochodem viděl, ale místo ní tam zase cpou nýty, aby ušetřili.

Od: matice
Datum: 07.02.17 01:02

Tak tyhle matice mám na sekačce. Všechny vyklepané. Nejhorší je, je ty co drží držadlo jsou v korpusu v takovém místě, kam se dostanu až po rozšroubování poloviny sekačky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.