Vyzvednutí SPZ z depozitu-prodej vozu

Od: Datum: 03.02.14 15:46 odpovědí: 3 změna: 04.02.14 09:28

Dobrý den chtěl bych vložit SPZ do depozitu na nějakou dobu jelikož mám teď dvě auta a druhé už nějakou dobu stojí, tak nechci platit PR(povinné ručení). S tím, že po dobu v depozitu se rozhodnu co dál a napadla mě možnost pozdějšího prodeje vozu. Ale to už bude vůz mít propadlou TK.

Vím, že při vyzvednutí z depozitu je potřeba:

na vozidlo musí být uzavřeno povinné ručení

vozidlo musí mít platnou STK

Ale jak je to když bych teda SPZ měl v depozitu a po půl roce bych našel kupce na vůz?

Stačí pak jít na úřad s náhlašením polopřevodu na nového majitele? Který si pak zařídí sám v jiném kraji pojištění a vydání nových SPZ pro svůj kraj?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 03.02.14 16:14

Vše se dělá v místě registrace vašeho vozidla, u vás je vozidlo dočasně vyřazené z registru ( tzv. depozito) z tama je ho možné vytáhnout, mají RZ a záznam - § 13.

.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.14 16:20
avatar

Zdravím,
auto s RZ v depozitu lze prodat (může se změnit majitel), aniž byste RZ z depozitu vyjímal. Vlastní zkušenost 4 roky stará.
Přesto ale před uložením RZ do depozitu doporučuju se informovat přímo u vás na úřadě - co úřad, to jiný postup a názor, tak ať máte jistotu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 09:28
avatar

Ondřeji, nejasné odpovědi jste přebil svým návrhem:

Stačí pak jít na úřad s náhlašením polopřevodu na nového majitele? Který si pak zařídí sám v jiném kraji pojištění a vydání nových SPZ pro svůj kraj?

Ano takto to pak proběhne. Máte naprostou pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.