Viník neohlásil nehodu - kdy nahlásit na PČR?

Od: Datum: 27.12.13 21:50 odpovědí: 12 změna: 04.01.14 22:25

Před 3 týdny do mne zezadu narazil pán, co nedobrzdil - on škoda 10, ja nakonec přes 150 tis (nezdálo se to tak hrozné, jen plasty, proto jsme policii nevolali). Autorizovaný servis si to vyřídil s pojišťovnou, likvidátor viděl, vše OK, dnes to fakturovali...ale jak jsem dnes zjistil, viník to nenahlásil a to může být problém i v případě, že mám podepsané hlášení o nehodě, kde do poznámky uznal vinu. Tvrdí mi, že to na pojišťovně hlásil...nicméně ti od něho prý nic nemají a k hlášení ho vyzvali.

Vím, že má ze zákona povinnost své pojišťovně hlášení dodat, ale nevím, jak je to s lhůtou - pak mi nezbyde než jít na policii s tím, že odmítá ohlásit škodu...

Poradí někdo?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 27.12.13 22:00

policie se měla volat hned, musí přijet a na jejich poznámky o nízké škodě je nutné reagovat tak že to nedokážete jako laik odhadnot a podle vašeho názoru je to přes 100 tisíc

viník dostane na místě pokutu nebo to půjde do správního řízení a prodraží se mu to

Ohodnoceno: 0x

Od: piet
Datum: 27.12.13 22:05

Ano, to je ale teď vedlejší, bohužel. Škodu neohlásil, byť mu to zákon ukládá, s tím chci jít na PČR, která ho vyzve - na pojišťovna nereagoval. Jen nevím, do kdy to má povinnost ohlásit a nemůžu se dopátrat.

Datum: 27.12.13 22:16

neprodleně, bez zbytečného odkladu

Od: buss®
Datum: 27.12.13 22:54

To jako chcete na P ČR aby ho vyzvala oznámit škodu na pojišťovnu?

Datum: 27.12.13 23:45

Viník podle zákona musí oznámit pojišťovně oznámit škodu, kterou způsobil. Bohužel neexistuje žádná sankce, když to neudělá. Zbytek si domyslíte.

Datum: 28.12.13 09:41
Ano, proc ne? Ze zakona to udelat musi a PCr ho vyzve.
Datum: 28.12.13 00:11

Oznamte na jeho pojišťovnu, že jste byl poškozen.

http://www.abcpojisteni.cz/dopravni-nehoda-v-kostce

Datum: 28.12.13 09:48

přečtěte si zákon o policii, není rady k tomu aby vedla zapomětlivce za ručičku nebo rešila za někoho jeho občanskoprávní spory

doplněno 28.12.13 09:51:

ideální je mít fotky, vše naskenovat a spolu se záznamem o něhodě poslat datovou schránkou pojišťovně vinníka

když mi někdo nabourá chci vidět jeho občanku a vemu si telefonický kontakt a když odmítá nehodu nahlásit zavolám mu nebo vyrazím za ním

jen češi si myslí že nebudou měsíc nic řešit a pak tam za ně pojede zazvonit policie

Datum: 28.12.13 10:10
No, to s policii mi poradila jednak pojistovna a jednak advokat. V podstate oznamim, ze porusuje zakon, nikdo nemluvi o obcansko pravnim sporu
Od: buss®
Datum: 28.12.13 11:47

No tak se jich zeptejte, A co mám po té policii chtít? To je trestní věc to neoznámení? Stal se přestupek, tak zkusit ať to tedy dodatečně vyřeší jako přestupek, kdo nehodu zavinil.

Datum: 28.12.13 11:58
Pry mám oznamit, ze neohlasil skodni udalost, jak mu uklada zakon (tedy protipravni to je) a oni by ho měli vyzvat, aby tak ucinil.
Datum: 04.01.14 22:25

Tak bych jen rád uvedl, jak vše nakonec dopadlo:

Viník nehodu ani po opakované urgenci neohlásil, nicméně jeho pojišťovna uznala, že euro formulář podepsal a navíc připsal "souhlasím se zaviněním" a vše již vyplatili servisu - ohlášení z jeho strany prý není nutné, pokud je vše doloženo, ale závisí na likvidátorovi.

Nicméně z principu jsem věc předal policii (škoda byla nad 100 tis), která vše dodatečně vyšetří a když už nic jiného, ten vůl dostane pokutu. Dopraváci mi velmi ochotně našli kamerový záznam (nehoda se stala v Praze u frekventované křižovatky) a tak nejsou potřeba svědci, 3 kamery nehodu zachytily ;)

Nicméně pro příště si beru ponaučení z vašich rad a buď nechám dotyčného ihned volat pojišťovně nebo volám policii sám, za ty nervy to fakt nestojí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.