Sněhové řetězy

Od: Datum: 26.12.13 15:02 odpovědí: 9 změna: 26.12.13 22:45

zdravím, prvně v životě vyrážíme vlastním vozem na hory. Chtěl jsem se zeptat, zda stačí ve výbavě 2řetězy na přední kola, nebo je lepší (a nutný) mít řetězy i na zadní? Nebo je to podle náhonu? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wogoos*
Datum: 26.12.13 15:05

Podle náhonu. Ale pokud je vzadu, tak je lepší je mít i vpředu, aby se líp řídilo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.12.13 15:19

Běžně se prodávají po párech, že by však někdo kupoval řetězy na všechny kola, tak to jsem viděl jedině u speciální techniky - třeba lesní traktory.

Takže stačí koupit jen dva řetězy. Určitě doporučuji vyzkoušet si cvičně nasazení řetězů v klidu třeba někde na parkovišti, protože pokud jste to ještě nikdy nedělal, tak je takřka jistota, že napoprvé a v situaci, kdy je auto např po prahy ve sněhu budete mít problém.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.12.13 15:20

No až na několik málo extra vyjímek jsem neviděl řetězy na všech čtyřech kolech. A to žiju už skoro padesát let na horách.

Jinak v 99% případů řetězy vůbec nejsou potřeby, v drtivý většině případů se dá v pohodě jezdit i bez nich. Řetězy jen rozbijou krásně ujetou vrstvu sněhu a kdo pak má přes ty díry jezdit.

Jinak na cestách momentálně žádnej sníh není, natož na cestách. Nech řetězy doma.

Ohodnoceno: 3x

Od: glzdsbnmj
Datum: 26.12.13 16:34

Bydlím na horách a za celý život jsem nepotřeboval řetězy, stačí kvalitní zimní pneu.

Takový s řetězama tu máme nejraději.

Sněhová vrstva je na silnici pěkně uježděná a občas je nějaký kopeček či zatáčka posypaná a pak přijede nějaký ňouma s řetězama na jeden víkend, nadělá v pěkně uježděné vozovce díry a my pak po tom musíme 3 měsíce jezdit po tankodromu, který tady udělal.

Děkuji pěkně za takový dárečky. Když neumíte jezdit, tak do hor nejezděte a řetězy bych zakázal.

Tak a teď do mě.

Datum: 26.12.13 17:19

Ano... právě proto lidi jako jsem já, co jedou prvně v životě na víkend na hory vlastním autem ptají na radu lidí jako jste vy, místo aby tam rovnou vrazili. Doufám, že na horách žijí takový dárečci jako jste vy. Možná by občas neškodilo z těch hor slézt a trochu se s někým poznat. :)

Od: zepe®
Datum: 26.12.13 16:51

Doporučení policie :-D auta z prednim nahonem mají mít řetězy na zadních kolech jako maji naše vozidla.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.12.13 19:44

Ahoj. Nám horalům bude stačit, když k nám nebudou jezdit Pražáci na leťákách. Vlastně, oni perlí i na zimákách. Po pravdě, včera jsem dal do kufru lopatku a balík s řetězy. Sám jsem je už 3 roky nepotřeboval, a že chvilky na ně už taky byly. Vzpomínáte, před lety ze středy na čtvrtek 15.10.. Kalamita do rána, stromy se chystaly padat a silničáři mezi Jabloncem a Libercem poněkud nejezdili. Jel jsem na docela nízkých leťákách, kopec nekopec, skoro pořád vlevo, protože pravý pruh byl zapikovaný vším možným. Sněhu na vozovce bylo tolik, že ho ohlazovalo auto břichem. Během ujetých 40 km jsem se ani jednou nezastavil. Pak začaly padat i ty stromy.

Datum: 26.12.13 20:06

Nebojte, nejsme pražáci ani nejezdíme na letňákách. Už jsme na horách byli, ale tentokrát jedeme prvně naším vozem, tak mě zajímalo, jak je to s těmi řetězy, protože ať chcete nebo ne, bývají v povinné zimní výbavě a co jsem koukal na mapu, tam kam jedeme, a nebojte se pane horal, k vám to není, je musíme mít. Nebudu platit pokutu.

Datum: 26.12.13 22:45

Ahoj. Chválím tvou potřebu být na cestu do ,,hor,, vybaven. Vždyť se kolikrát musí použít i jen na pár metrů, a s tou lopatkou je to podobné. A když se při jízdě trochu přemýšlí, nemusí se s tý povinný-nepovinný výbavy ani nic použít. Jinak, k těm dírám na silnicích v zimě, ty nejvíce vznikají z odpadávajícího prosolenýho sněhu z aut. Ta sůl v tý uježděný vrstvě vytváří prosolená jezírka, která do -7 st.C nezamrznou. A věděli jste milí přispěvatelé, že třeba na traktor v protahování se nejlépe nasazovaly celoobvodové řetězy na maximálně ojeté gumy skoro bez šípů? A jak to bylo těžké vysvětlit ,,červenejm vejložkám,,na silnicích v našem rajonu? I na pár pokut se muselo dát chlapům do výplaty pár stovek, než ta kola zbytečně pár dní před nasazením řetězů dvakrát přezouvat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.