Zbavení se rzi na kotoučích?

Od: Datum: 26.12.13 10:02 odpovědí: 9 změna: 27.12.13 22:30

Ahoj,

mám cca dva roky staré kotouče,a začína se mi tam objevovat rez. Existuje nějaký přípravek? Přiznám jse zatím jsem po tom nepátral (google,atd.)

Děkuji, za případné odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 26.12.13 10:06

Pokud se jedna o funkcni plochu, tak z te se obrzdi pri jizde, mimo funkcni plochu se ten pripravek jmenuje barva a stetec...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.12.13 10:21

pri brzdeni se rezu zbavis , takze na trecich plochach je urcite nemas , pokud je mas z venku tak bud to ocistis a nabarvis , nebo pokud mas plechy tak to vubec nevadi a kalis na to

doplněno 26.12.13 10:41:

nabarvit primo kotouce , ci fuknout tam olej , nebo vazelinu ... nedoporucuji :D

Datum: 26.12.13 10:21

jemným šmirglem kotouč rzi zbavit a natřít vazelínou co je masný nerezne až je budeš chtít namontovat odmastíš je

pokud je máš na autě tak rez zmizí když začneš používat brzdy ,jinak to že reznou je běžná věc moc stím nenaděláš a pokud bys to chtěl mít ve stavu jako nové tak jak psal kolega použij nákou kvalitní barvu

Od: au1
Datum: 26.12.13 12:07

to bych si teda nelajznul, natírat kotouče vazelínou. Nový kotouče se ošetřují postřikem proti mastnotě, tak nevím, proč kotouč ještě víc zamašťovat. Spíš si myslím že je to o hubu, mastnej kotouč nebude asi moc dobře brzdit.

Datum: 26.12.13 12:49

mě se občas dostanou do ruky kotouče který sou pěkně namaštěný před montáží je beru čističem brzd nebo acetonem

Od: tomek
Datum: 26.12.13 10:30

Díky za Vaše odpovědi Vím, že je dost lidí si natíra třemeny,ale kotouče to jsem nevěděl

Od: tomek
Datum: 26.12.13 10:31

*třmeny

Datum: 26.12.13 14:13

Natírají,ale jen mimo činnou plochu,asi to budu muset taky udělat,díky rzi mám STK jen na 30 dnů.

Od: jyri®
Datum: 27.12.13 22:30

nenapsal si o co se tu jedná ale celkem se směju s tim natírání kotoučů :D já tedy jediné co bych si kdy troufnul dát na kotouče je odmastovač na brzdy :DD jinak pokud je rez na brzděné ploše tak to neres to se obrzdí a pokud jinde tak to neres prinejhorším pokud ti to opravdu trhhá žíly tak to je k soustružníkovi nebo to skus tím smirglem :D ale já osobně to nejak neresim mám rez na nebrzdené ploše

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.