Zapojení aut. rozsvíc. světel Felicia

Od: Datum: 25.12.13 23:49 odpovědí: 7 změna: 26.12.13 12:47

Zdravím,

koupil jsem si rele na automatické rozsvícení světel, ale nějak nevím jak ho zapojit ve felicii. Má to až moc kablíku :)

Tady je schema:

http://s18.postimg.org/ze9qd8wfb/20131225_233143.jpg

Teda spíše nechápu jak zapojit ty vodiče paralerně. Mám zapojeno napájení na kontrolku dobíjení a ukostření.

Ale nevím jak to zapojit. Nestačí to nějak jen zapojit na obrysové světla? Protože stejně při puštění obrysových se automaticky pustí i potkávací (pokud je nevypnu). Jediné co se mi povedlo, bylo že se světla sice rozsvítila, ale po vypnutí motoru už nezhasla :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivo®
Datum: 26.12.13 06:54

Můj názor je,čím míň tím líp - já používám pouze relé a několik let to bez problémů funguje,pořádně si prohlédni ten třetí obrázek /poloha relé a konektorů / a za hodinu máš hotovo...

po otevření pojistkové skřínky je nutno uvolnit vodorovnou posunnou zarážku doleva a dále zmáčknout pojistku konektorů dolů aby bylo možné vytáhnout konektor pro napojení na stávající kabeláž.Relé spíná proud 4,31 A po rozsvícení světel
doplněno 26.12.13 11:31:

pokud autor Autor: sirtnt přijede do autorizovaného servisu ,co se stane? Mechanik si zapíše čas kdy přijel a začne hledat šroubovák a po chvíli mu řekne ,že až to bude hotové tak mu zavolají...teď ale nevím kolik stojí hodina v servisu.

Ohodnoceno: 0x

Od: sirtnt
Datum: 26.12.13 11:50
Pouze o rele jsem uvazoval ale pak jsem prave videl tuhle krabicku za 200 tak jsem si rikal ze to bude jednoduche zapojit. Dalkove ovladani i coming home system jsem zvladnul ale tady si nejsem jisty a prave nechci experimentovat...ja nechapu totiz jak by ta krabick mela fungovat. Presneji z jakého duvodu tam jsou ty modre a hnede kabely dva. Myslel jsem ze se to prave zapoji po jednom kabliku za vypinace, ale co s tim druhym modrym a hnedym?
Datum: 26.12.13 07:07

V tom návodu upozorňují na následky neodborné montáže...

Vaše zapojení na kontrolku dobíjení není podle mne nejvhodnější... Na té sice může být + po zapnutí zapalování, ale po nastartování a při běhu motoru se tam napětí mění v závislosti na dobíjení... může to ovlivnit funkci samotné automatiky.

Jasně píší, že červený vodič je potřebné připojit na spínaný + pól, teda tam, kde se po otočení klíčkem objeví napětí...

Pokud nevíte, co to je paralelní zapojení, dává to tušit, že jste laik v elektrotechnice... proto doporučuji i já to samé, co píší v návodu: obraťte se na autorizovaný servis, případně na šikovného kutila se znalostmi a zkušenostmi z tohoto odboru.

Škoda času, nehledíc na případné škody na samotném zařízení či elektrickém zařízení auta...někdy oprava je dražší, než nějaká korunka či flaška pro toho šikovnějšího..

Mohl bych Vám poradit a popsat co nejpřesněji, proč, co a jak kam připojit... pokud bych měl jistotu, že to uděláte přesně tak. Z mé dlouholeté praxe ale vím, že na laiky, byť se jakkoliv snažící, nemůžu spoléhat, natož přenášet moji zodpovědnost za radu. To myslím všeobecně, ne konkrétně na Vás.

doplněno 26.12.13 12:26: Váš příspěvek z 11:50 ukazuje na Vaši neznalost z elektrotechniky. Paralelně znamená vedle sebe. Takže ty dva modré vodiče musí být zapojené oba, zrovna tak hnědé oba. A to paralelně ke kontaktům vypínačů světel.
Protože automatika uvnitř spíná ta světla za Vás. Dá se říci, že přemosťuje - zkratuje ty vypínače.
Ohodnoceno: 1x

Od: ivo®
Datum: 26.12.13 11:25

Věřím tomu,že Vaše přípomínky jsou na místě ovšem dlouholetý bezproblémový provoz taky něco znamená...teorie je jedna věc a praxe druhá...

Datum: 26.12.13 11:38
Asi jste me spatne pochopil. ..vim co je paralerni zapojeni jen nechapu jak to zapojit protoze kdyz to zapojím paralerne na spinace tak to nefunguje. Vcera jsem zapojil dalkove ovladani a system coming home. A vse funguje. Jen kdyz uz jsem mel sundanou palubovku tak jsem tam chtel uz nacpat i tohle. Tak se uklidnete.
Datum: 26.12.13 11:40
A vazne mama rad lidi c se tvari ze se vzdy ridi manualen do posledního bodu. 80% lidi to ma na kontrolju alternatou ..
Datum: 26.12.13 12:47

spínání tlumených světel u feldy je řešený kapku jinak potřebuješ k tomu spínací relé a v tom konektoru spínače světel sou 2 dráty který tím relátkem spojíš pak to svítí

cívku relé ovládáš výstupem z toho automatu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.