Odstíny auto laku

Od: Datum: 25.12.13 08:50 odpovědí: 5 změna: 25.12.13 10:08

Ahoj,muže mi někdo vysvětlit postup míchání odstínu autolaku?Vím že si najdu kod barvy na štítku auta ,pak ve vzorníku dohledám kod RAL a co dál,kde zjistím potřebné množství a z jakých odstínu se barva mích?Vím že se potřebný odstím mýchá z několika odstínu a vážením na digi váhách.Ale nevím kde seženu ty poměry(hmotnosti) a vzorníky.

Dík Honza

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.13 09:16

A to si chcete míchat barvu sám? Míchací poměr vám sdělí každá prodejna autolaků, ale proč sám. Do poměru se mnohdy přidává z jednoho odstínu jen pár kapek a vy si budete kvůli tomu pořizovat celou pixlu té které konkretní barvy? To se nevyplatí a podle mě ani nemůže povést. Nechte si to namíchat, koupením nějakých levných barev neušetříte, akorát si přiděláte práci. Lakování není zas tak jednoduchá práce (chce to grif a hlavně dokonalou přípravu).

Ohodnoceno: 0x

Od: jh40*
Datum: 25.12.13 09:34

Lakuji 20 let jako zaměstnanec a už mě nebavý vydělávat peníze druhým.Nikdy jsem se o odstíny nezajímal,dostal jsem potřebný materiál a víc mě nezajímalo.Hlavně potřebuji sehnat tu hromadu vzorníku co je potřeba k určení správného odstínu a jestli je náký program s recepturama míchání?

Datum: 25.12.13 09:51

Pokud chcete vydělávat na lakování aut, tak bude potřeba investovat a to statisíce. Do lakovacího boxu a příslušenství, provozovny. Míchací poměry, vzorníky a míchačku pořídíte pravděpodobně od firmy, která vám bude smluvně dodávat materiál ( je to jejich knowhow). Pokud chcete "jen" opravovat jednotlivé plechy, tak si nechte barvu namíchat. Investice do míchačky se jen těžko vrátí, pokud nebudete barvy i prodávat. Dnes je velká konkurence, míchárna barev je na každém rohu, ceny bídné. Vždyť to sám musíte vidět.

Datum: 25.12.13 09:50

Vzorníky seženež na internetu třeba http://www.dtpobchod.cz/mater…ialy-vzorniky-barev_c664.html

ale s tím mýcháním doma? to se fakt nevyplatí

Od: jh40*
Datum: 25.12.13 10:08

Prostor s vybavením a boxem jsem minulí týden koupil,teda vybavení,prostor je pronájem.Koupil jsem to i s nákou prací,ale vzorníky si odvezl puvodní majitel a barvy si nechával míchat.Už jsem našel komplet míchací zařízení,částečně s barvama i vzorníkama,tet ještě náký ten program .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.