Kontrolka EPC - auto nestartuje

Od: Datum: 24.12.13 07:01 odpovědí: 9 změna: 25.12.13 23:08

dobrý den, vcera při jízde se mi rozsvítila kontrolka EPC a za pár metru mi prestal reagovat motor az jsem musel auto odstavit a odtáhnout. auto uz pak nešlo ani nastartovat... mam škodu fabii 1.4 16V. mohl by mi prosím nekdo poradit co to může být za závadu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.12.13 08:16

jakože chcípl nebo jen nešel přidat plyn? jinak by mohl být problém s plynovým pedálem.. chce to na diagnostiku

Ohodnoceno: 0x

Od: janek*
Datum: 24.12.13 08:31

nesel dat plyn, az jsem musel uplne zastavit...

Od: mikul
Datum: 24.12.13 08:23
Taky se mi ve fabii rozsvitila
.ujel jsem jeste cca 150km a pak byl v servisu. MUSELI to dat na diagnostiku a zjostili ze je to nejaka vecicka s brzdama. Uz nevim jak se to jmenovalo. Stali to 1000kc

Datum: 24.12.13 08:53
Jo muze to byt i spinac brzdovych svetel ale to by melo normalne jet.

Od: janek*
Datum: 24.12.13 08:59

no však právě...

Od: nu*
Datum: 24.12.13 10:06

prasklá hlava

Datum: 24.12.13 10:25

Mnohé kontrolky se rozsvěcí při poklesu napájecího napětí, tedy při poruše alternátoru. Postupně se rozsvěcí ABS, EPS a jiné zbytečnosti - auto ještě stále jede. Pak to zdechne, světla ještě mohou svítit, ale na start to proudově nestačí. To je jedna z možných závad. Takže změřit napětí na akumulátoru, zkusit startovat přes kabely (ale přes skutečné kabely a ne ty šmejdy co se prodávají na pumpách, v Baumaxex či jinde). Když to chytne tak je to téměř jisté - alternátor.

Ale opravovat auto přes internet je poněkud nešťastné řešení, zvláště pak u ještě neidentifikované závady.

Datum: 24.12.13 10:45

na tvým místě bych se vyprdnul na opravy typu pokus omyl a našel bych někoho kdo má VAGa aby ti to napích a stanovil závadu

vlez do nákýho škoda klubu vznes dotaz určitě se poblíž místa tvého bydliště najde někdo ochotnej ti pomoci *palec*

Od: mux
Datum: 25.12.13 23:08

Jak napasl přede mnou ;) Vysrat se na škoda servis a dát to někomu kdo má Vasila (VAG) nebo KTSko... Podle mě to bude škrticí klapka na tomto autě je elektronická ;) muže to být plynem ale to by chytlo :)) A co se týče brzdového snímače u pedalu tak ano u benzinu to také signalizuje kontrolka EPC u dieslu kontrolka žhavení! ale to bud svítej pořád nebo nesvítěj vubec... A kdo má ESI Tronic tak ten ho přímo navede jak to má hledat ;) Ale muže to být i čerpadlo ;) vrčí ti? fungují vstřikovače? závad muže být mnoho ;) Ta kontrolka signalizuje spostu věci... ale zaleží jestli bliká a pak jestli auto ještě pípá či ne ;) A napiš mi kod motoru máš AUB BBZ (74kW) AUA BBY (55kW) nebo BKY jako já? :))

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.