Zmena ceny auta mezi objednanim a odebranim

Od: Datum: 23.12.13 12:48 odpovědí: 5 změna: 23.12.13 16:08

Zdravim, mam prosbu o radu, je normalni, aby bylo ve smlouve o objednani noveho vozu (skoda roomster trumf ambition), ze smluvena cena se muze zmenit v dobe cekani na dodani vozu (3-4 mesice), pokud Skoda zmeni doporucenou cenu vozidla?

"Pro případ, že v době od objednání do sjednaného termínu dodání provede výrobce vozidla zvýšení doporučené kupní ceny předmětného vozidla, zvyšuje se celková smluvená cena vozidla o stejnou částku, o jakou byla výrobcem zvýšena doporučená cena vozidla. Smluvní strany sjednávají, že ke zvýšení celkové ceny vozidla dojde také v případě změny obecně závazných právních předpisů, vedoucích např. ke zvýšení daní apod."

Chteji neco takoveho podepsat vsichni prodejci a salony a jen se mi to divne zda, nebo je to nejaky zaludny hacek, na ktery je treba dat si pozor?

Prosim o radu...Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asdd
Datum: 23.12.13 12:57

Tohle jim někdo podepíše? Bych je poslal do háje a koupil jinde, roomster není až takový zázrak bez konkurence...

Ohodnoceno: 0x

Od: nu*
Datum: 23.12.13 13:34

poslat do pr**le a koupit si nové auto v jiné EU zemi

Od: olaf71*
Datum: 23.12.13 13:40

kupoval jsem teď novou Fabii a nic takového podepsat prodejce nechtěl. ani bych takovou hloupost nepodepsal. objednávám si auto teď a objednávka je na konkrétní model atd. mě také nezajímá, jestli to auto vytáhne ze skladu, nebo se teprve bude vyrábět, pokud se domluvíme na datu předání.

Od: buss®
Datum: 23.12.13 13:44

Je to na vás, zda na to přistoupíte, co vám k tomu říct?.

Datum: 23.12.13 16:08

Možná je to normální, nicméně kdyby mi předložil někdo k podpisu tohle, tak bych jej hbitě poslal do končin, kde slunce nesvítí. Smlouva je svatá, pokud nejsou schopni si to v rámci koncernu ošéfovat tak, aby do doby než auto vyrobí byli schopni garantovat cenu, tak to ať jdou do háje - přeloženo do slušné mluvy.

Dle mého názoru je dnes takový přetlak na trhu aut, že vůbec není problém sehnat jiné a lepší. Nejsem odpůrce škodovek, sám jezdím Octávkou, ale v tomto případě naše firma naopak docílila velmi zajímavé ceny právě díky akcentování konkurenčního prostředí. Je velmi zajímavé vidět, kam až dokáží s cenou slézt, když jsou trochu přitlačeni. Dle mého názoru je však Roomster nepovedené a ještě předražené auto. Poohlédněte se jinde...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.