Povinné ručení vs předání auta v rodině

Od: Datum: 23.12.13 09:04 odpovědí: 9 změna: 23.12.13 23:32

Dobry den, já sem měl favorita a dal sem ho do rodiny a oni mi nechtěj zrušit poviny ručení když to je bez přepísu, by strejda musel zaplatit 10tis... A kupní smlouva na to nestačí


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.13 09:16
avatar

Když nechtějí, dejte registrační značky na jeden den do depozitu. Tím dnem končí veškeré pojistky a pojištovna MUSÍ pojistný vztah ukončit. Pak auto pojistíte u jiné a značky vyzvenete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.12.13 11:39

Asi nevíte co s tím ...No tak počkejte na ukončení platnosti pojistky a změňte pojišťovnu v dané lhůtě a pojistníka. Co to je "dal jsem ho do rodiny"? Prodal, půjčil, daroval .. Máte v tom zmatky. Podívejte se do zákona na Zánik pojištění odpovědnosti, též to máte v podmínkách se svou pojišťovnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.13 11:57
avatar
To je právě velký omyl z něhož pojidtovny těží, zákonným(čili nad sml.podmínkami) důvodem ukončení smlouvy je prodej,ten dvě a vice fyzických osob deklaruje jen a pouze kupní smlouvou ničím jiným a zda jde o manželku bratra atd.zákon nerozlišuje...takže sup se smlouvou na pojišťovnu nechte si od referenta zavolat vedoucího sdelte mu ze z vašeho rozhovoru si pořídíte záznam(na to mate plně právo jelikož jste primy účastník) a sdelte mu ze problém budete medializovat pro elementární neznalost platné legislativy zaměstnanci pojišťovny...to s jisté akcionářům(vlastníkům) pojišťovny líbit nebude a první jejich reakci bude personální výměna ref.pozic.takže at laskavé jednají v souladu se zákony a ne podle svého profitu...už jsem podobně párkrát absolvoval a jak např.Kooperativa tak i CP pochopili ze je to minrno vážně a najednou to šlo...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 23.12.13 12:07

Kupní smlouva by snad stačit měla, a pokud to nechcou bez přepisu přecejen udělat, tak to musíš buď přepsat a nebo počkat, až pojistná smlouva skončí..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdd
Datum: 23.12.13 12:54

Vlastnictví určuje kupní smlouva a změna vlastníka je zákonný důvod k okamžitému ukončení pojistky. Dnem oznámení pojišťovně pojistná smlouva končí. Pokud toto pojišťovna odmítá uznat tak můžete vymáhat právně včetně náhrady škody.

Nebo dát ( i krátkodobě) do depozitu - také zákonný důvod k okamžitému ukončení, odpadnou starosti s udáním že jeste do 10 dnů neoznámili změnu vlastníka na dopravce.

Jinak na neodhlášení pozor - strejdovo průšvihy půjdou za váma, pokud doložíte kupní smlouvou že není vaše, tak vyskočí problém že jste do 10 dnů neoznámil změnu vlastníka.

Smlouva o dlouhodobém pronájmu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 23.12.13 16:08

Ale když v techničáku je napsaný pořád původní majtel a žádný strejda, myslím, že kupní smlouvu si může akorát tak zarámovat, co se problémů týče..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.13 16:52
avatar

Zápis v registru pojišětovnu nemá co zájímat neurčuje vlastnické vztahy.Toto určuje jen a pouze kupní smlouva,pkd to pojištovny nechápou,je to jejich problém.Oznámil bych jim ukončení pojistného vztahu na základě platné KS !

doplněno 23.12.13 16:55:

To Kami-proč si pak může smlouvu zarámovat?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.12.13 22:10

Ahoj. Logika věci je v tom, že když se svým nějakým příbuzným, nebo kamarádem chcete ušetřit u staré řachny za daň ze staroby, tak se musíte dohodnout na tom, kdo to bude mít na sebe a kdo zaplatí nutnou pojistku. Jedna rada zní, najděte si v rodině někoho postiženého a potom se neplatí ani přepis, ani ta daň. Jinak, je možné mít na sebe napsané auto, jiný zaplatí pojistné, ale do budoucna to může přinést nějaké potíže ve vztazích. Tak si z toho něco, co je jen pro tebe výhodné, vyber. Potom to řešení, auto zrušit, pojistku taky, může vyjít jako nejvýhodnější. Asi nebrat na někoho nějaký ohled, zkrzevá výhod jen pro toho někoho druhého.

doplněno 23.12.13 22:11:

A nebo, nepředávej, ale jenom půjčuj. Na vlastní triko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.13 23:32

Pokud jste dal auto do rodiny a nechcete auto přepisovat tak at vám rodina zaplatí povinné ručení nebo si rodina zaplatí na vaše jméno pokud jim věříte bude vše ok .Pokud nevěříte tak to na ně přepište at platí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.