Diagnostika motoru

Od: Datum: 22.12.13 23:45 odpovědí: 3 změna: 23.12.13 08:44

Když si koupím auto a chtěl bych vědět, s jakými opravami mám případně počítat, má smysl dát ho na diagnostiku? Co všechno se z ní dozvím? Díky moc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.13 06:58
avatar
Rozsah toho, co ti prozradí výpis diagnostiky záleží na stáří vozu a výrobci řídící jednotky. U starších aut se dozvíš že dne toho a toho byl motor převeden na nouzový režim z důvodu závady číslo xxx . . Nová auta ti z výpisu diagnostiky řeknou když to hodně přeženu i kolikrát za rok si řidič nezapnul za jízdy pásy.
Jestli si rozumíš s počítačem můžeš si pořídit OBD kabel nebo bluetooth a zápis diagnostiky si vytáhnout sám. Potřebný soft bývá většinou k mání na fórech příznivců dané značky. Kabel nebo BT snímač se dá snadno objednat z činy přes internet. Ceny začínají už někde kolem 6$
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 23.12.13 08:13

Když si pořídíš vůz Lada 2103, vystačíš si s knihou "Opravy a údržba vozů Lada", se stroboskopem za pár stokorun , s měrkou k seřízení vůle ventilů a běžným nářadím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.13 08:44
avatar

Myslím si že universální odpoveď na otázku s jakými opravami mám počítat neexistuje.

Diagnostika vozidel je vcelku dobrá věc a co je při koupi vozu docela důležité, alespoň já to testoval vždy, kolik klíčů je k vozu naprogramováno. Může se stát, že jich je (třeba u škodovky lze myslím až 8) více, ale bazar vám bude auto dávat jen s jedním. To znamená, že někdo další má klíče od mého vozu. Je tedy vhodné ty "neexistující" klíče alespoň "vymazat".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.