Pootáčí se mi volant u fáčka!

Od: Datum: 20.12.13 18:46 odpovědí: 3 změna: 21.12.13 09:30

Ahoj. Tohle asi bude otázka pro Gumídka. Mám fáčko z r. 90 a po čase ježdění se mi o pár stupňů pootočí volant. Když ho natočím rovně, tak mi ten můj střep malinko zatáčí. Když to srovnám na tyči řízení jeho pootočením, tak se to stane po čase znova. V servisu mi kluci řekli, že jsem vymetl nějakou díru a je to hned. Přiznám se , že se to fakt někdy stane, ale stejně, proč se to musí pootočit? Jinou pozorovatelnou závadu to řízení nemá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 777
Datum: 20.12.13 18:56

Nevím proč to tak dělá ale na feldě mi to dělá taky...řízení v pořádku,geometrie seřízena a stejně občas jde volant trošku do strany...už to neřeším,nikdy to není víc než o 2°

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 21:12

Jednoduchá oprava. Potřebuješ 13 ořech a ráčnu, popř. prodlužovací nástavec.

Řízení Favoritů je uchycene dvěma objímkami k nápravnici. Mezi objímkou je vystlaná silentbloková guma a ta se časem vymlátí a jsou vidět i prasklinky od steření. Oproti řízení Feldy chybí boční přírubové patky mezi objímkou, aby řízení nemohlo celé do stran. U Favorita patky nejsou a tak řízení může ve vymlácené gumě celé o 10mm popojet na stranu (tedy celé vůči nápravnici). Posune se tak rovná poloha volantu ke straně.

Stačí vyměnit ty dvě silentové gumy řízení. Já jsem udělal tehdy jak toto,tak i celé řízení TRW na Felicii s patkama a už se mi to neděje ;).

Někdy je též potřeba občas dotáhnout svěrný šroub kardanu řízení u pedálů těsně u koberce 12 klíčem (musí to být ořech 6ti hraný, jinak se to sežvejká (na 1/4" ráčnu)

doplněno 20.12.13 21:16:

http://shop.autodilykrc.cz/cz…guma-objimky-rizeni-mala.html

http://shop.autodilykrc.cz/cz…uma-objimky-rizeni-velka.html

vhodné je koupit nové M8 pérové podložky v počtu 4ks a šrouby použít původní (jsou pevnostní 10.9 nebo více a nesmí se použít pozinkované 8.8). Jinak by hrozilo při nárazu vytržení.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.12.13 09:30
avatar

Je to tak,jak píše Gumidek.Převodka řízení je ve svém uchycení volná a zatočením volantu se posune.opravu Gumidek popsal,nemám co dodat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.