Vadná autobaterie - reklamace

Od: Datum: 20.12.13 15:52 odpovědí: 19 změna: 21.12.13 08:44

Zdravim, pár tejdnů řešim autobaterii.Prvně jsem měl zato že je v háji alternátor ale po jeho změření jsem tuto chybu vyloučil. Dále jsem měl zato že mi něco žere baterku i za klidu ale po proměření všeho možnýho co mě na autě napadlo jsem i toto vyloučil.Nakonec mě teď napadlo pohledat baterku na netu a ejhle.. v recenzích na heuréce je několik lidí nespokojeno s tím že odešla po roce což se obávám bude i můj případ. Baterii jsem kupoval minulý rok v autokelly v prosinci a co začla zima tak pomalu ale jistě umírá.Také se tam zmiňuje že reklamace nebude uznána. Co si o tom myslíte Vy? má cenu zkusit reklamaci? případně prosím o nějaké doporučení baterie se kterou máte někdo x let zkušenost, jediné co chci je aby byla do 45ah. Ještě přikládam odkaz na recenze http://autobaterie.heureka.cz…-400a-sl-44p/recenze/#section .

Všem Vám přeji veselé vánoce :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.13 16:07

Tuhle baterii mám v VW Transporter 1,9 D jen 74 AH od roku 2007 a pořád funguje dobře. Ale může se stát, že se někdy nepovede vyrobit nějaký kus nebo to byl nějaký ležák u prodejce a byl ponechán delší dobu ve vybitém stavu a došlo k sulfataci na deskách. Těžko říci. Já mám špatné zkušenosti s Vartou. Značky Dynalite ani StarLine mě zatím nezklamaly ani v jednom autě.

doplněno 20.12.13 16:15:

Každopádně baterii bych se snažil vyreklamovat u prodejce, pokud jste přesvědčen, že je baterie skutečně špatná. Někdy to dělají i servisy, které při měření hustoty elektrolytu používají stejný hustoměr i na chladící kapalinu a do baterie tak zavlečou chladící kapalinu, která tam nepatří. Baterie Dynalite a Starline v mých autech.

Ohodnoceno: 2x

Od: foo*
Datum: 20.12.13 16:12

koukal jsem i po jiných recenzích a hodně špatně je na tom jen ta moje 45ah.. taky jsem našel že nemá cenu vrážet peníze do drahých baterii že bohatě stačí nějaká noname baterie z marketu.. nevim co si sakra myslet, nechci zase dát dalších asi 1300 jen tak do větru

Datum: 20.12.13 16:17
A je zmerena zatezakem?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.12.13 16:24

ne a ani nemusí.. po úplném nabití klesne napětí během pár hodin na necelých 12V což je cca 20% kapacity..auto nestartuje po dvou dnech stání.. měření sem prováděl s vyndanou baterkou doma v teple a normálně venku v autě v zimě, výsledek stejný

Datum: 20.12.13 16:27

V takovém případě se jedná skutečně o chybu baterie a zkusil bych ji reklamovat.

Datum: 20.12.13 16:20

U bateriií je to tak trochu o štěstí, někomu vydrží noname baterie klidně 7 - 8 a mě odešla Varta kterou považuji za značkovou ani ne po roce. Ale je to již docela dlouho a tenkrát se mě ji podařilo vyreklamovat u prodejce. Byl to takový garážista a baterie mu asi dlouho stála na prodejně. Dneska když bych vybíral baterie, tak třeba v Obi koukám na štítek, kdy byla vyrobená. Baterii starší než 4 měsíce dávám zpět do regálu, i kdyby to byla Energizer. Zato novou bych koupil kledně Gigavatt či baterii pod značkou prodejce třeba Bauhaus atd. Když štítek s datumem výroby nemá, tak bych ji taky nevzal. Koupil bych tak max 3 měsíce starou baterii.

doplněno 20.12.13 16:32:

Tak třeba na té Dynalite je to udělaný pěkně. Je tam nahoře papírová nálepka a vyznačený měsíc a rok výroby. Ale na obrázku to není vidět, je to schované.

doplněno 20.12.13 16:37:

Na tomto obrázku je Akuma. Je tam nálepka Month a Year. Přáslušný měsíc a rok bude poznamenán. Stejně je to u Dynalite jen v roku, kde není vidět na fotce.

doplněno 20.12.13 16:39:

Některé baterie tyhle nálepky nemají, ale co jsem koukal naposledy v OBI a Bauhausu, tak tam tyto náleky baterie měly.

Datum: 20.12.13 16:29

a ten štítek najdu kde? prolezl jsem celou baterii (mam ji hned vedle sebe) prošel sem i fakturu a návod ale nikde žádný datum.. na prodejně nebyly ani ceny natož pak nějaký data

doplněno 20.12.13 16:48:

baterii jsem prošel znova a nikde nic.. buď to někde bylo ale slezlo to a nebo to tam ani nebylo.. každopádně děkuji za rady, zítra zkusím reklamaci a když nevyjde tak zkusím noname baterii

Datum: 20.12.13 17:03

Já teda osobně viděl několik desítek baterií varta a ani jedna nešla pod 6let životnosti. Samozřejmě když necháš baterii uplně "vycucanou" na mrazu -20st. C tak ti odejde každá baterie at je to sebelepší značka.

Datum: 20.12.13 17:07

Já jsem žádnou baterii nenechal vybitou a už vůbec né v mrazu. To že odešla zrovna značková Varta mi je taky tak trochu záhadou. Ale přičítal bych to spíše prodejci, který nemá potřebný obrat a baterie mu leží dlouho na prodejně. Proto píšu, že raději neznačkovou ale novou než starou zasulfatovanou a značkovou.

Datum: 20.12.13 17:21

Proto když jdu kupovat baterii tak chci od prodejce veškeré informace o té baterii datum výroby a tak. A nejlepší je třeba u motobaterií kupoval nenalitou baterii a nalít si ji sám kdy chci. Jedno jsem sehnal i autobaterii nenalitou a nalíval jsem si ji doma. Hold když neznáš ty prodejce tak musíš o té baterii zjistit všechno. Třeba u nás je seriózní prodejna kde mě ochotně vše řeknou kdy byla vyrobena kdy byla nalitá. Ale pokud vám prodejce strčil nějákou baterii která ležela 5let někde na skladu tak samozřejmě nevydrží.

Datum: 20.12.13 17:10

co vše jsem s baterii prováděl se píše vejš.. na mrazu vybitou by nechal jen vůl

Od: jyri®
Datum: 20.12.13 17:30

hele pokud máš záručák tak ti vyreklamujou snad vše :D mě vyreklamovali i čep řizení po roce a půl podle toho jak kde jsou ochotný no

Datum: 20.12.13 17:32

No pokud je záručák a platná záruka tak by to vyreklamovat měli. Pokud tedy nebude baterie něják extémě zničená (tak zničená že se to za běžného provozu nemůže stát).

Od: 777
Datum: 20.12.13 19:07

Ani jsem nemusel otevřít ten odkaz a už mi bylo jasný že to je starline...kupoval jsem ji do feldy a vydržela mi přesně dva měsíce,dobíjení v pořádku...reklamaci jsem podal a překvapivě mi vrátili peníze,což se docela divím

Nic to ale nemění na mém stanovisku,starline je shit který mi už do auta nesmí...nesmí mi tam starline,vika a různé no name díly,nejsem tak bohatý si kupoval levné věci

Osvědčená značka varta,akuma,bosch...zatím se dobře ukázala i baterie caryon

Datum: 20.12.13 19:28

Souhlasim s 777 nejlepší značka varta akuma bosch. Akorát nevim akuma se pořád ještě virábí? já měl zato že už zkončila.

Od: 777
Datum: 20.12.13 20:06

Akuma se vyrábí

Datum: 20.12.13 22:57

Mám starline šestý rok. Ovšem 92 Ah

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.12.13 00:31

Kdysi jsme byli rádi za 3 léta výdrže. Ale v dnešní době výdrž bývá velká - já mám stále ve skvělé kondici Bosch Silver 12V/55 Ah, podle záručáku ze kterého čtu: datum prodeje 19.12.2002 - tedy 11 let. Přitom většinou auto popojíždí po 2 km, spousta studených startů. Chce to mít dobíjecí soustavu v pořádku a trochu štěstí.

Datum: 21.12.13 08:44

Já osobně doporučuji vartu a akumu o které jsem si myslel že se již nevyrábí. Ovšem ale ted mám v domácím samohybu baterii za 800kč z penny marketu a již 6 rokem startuje bez jakéhokoli problému. Máme v tom motor z ruské elektrocentrály (stabilák) a je to diesel dvouválec a baterie nemá problém.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.