Odškodění po nehodě

Od: Datum: 19.12.13 15:06 odpovědí: 6 změna: 19.12.13 22:58

dobrý den,

zavinil jsem ze nepozornosti dopravní nehodu(bez alkoholu, drog -> prostě jsem se přehlédl). došlo při ní ke zranění druhého řidiče. Mě sebrali řidičák, dostal jsem pokutu kterou jsem zaplatil. Je možné, že po mě bude někdy něco ještě ten řidič chtít? odškodnění za zranění nebo cokoliv. a nebo to bude hradit pojišťovna? Jde mi o to, že jsem student, když by po mě něco chtěl, tak mu to dát nemůžu, protože nemam.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.13 15:15

Dobrý den, vše je hrazeno z Tvého povinného ručení, budou ti chodit třeba od zdravotní pojišťovny faktury, stačí je jen přeposlat a nebo lépe osobně předat v kanceláři tvojí pojišťovny, teda myslím u které máš zřízené povinné ručení, tak jsem to dělal já, když se mi stala stejná věc.

Ohodnoceno: 0x

Od: k2
Datum: 19.12.13 15:32

...vše je hrazeno z Tvého povinného ručení...

Tak jednoduche to neni. Nikde neni receno, ze po vinikovi nemuze poskozeny neco pozadovat v ramci obcanskeho soudniho rizeni.

Datum: 19.12.13 15:41

Harnane,

Je možné, že po mě bude někdy něco ještě ten řidič chtít***Ano, často se to stává, ale musíte ho odkázat na plnění z pojištění odpovědnosti...

Nesmíte si to nechat líbit. Samozřejmě může se obrátit i na soud...

Od: buss®
Datum: 19.12.13 15:47

Ano, pokud se něco poškozenému nebude líbit a pojišťovna neuhradí, může to dotáhnout k soudu. Taky mu může někdo poradit, že je zraněný.

doplněno 19.12.13 16:43:

Ukulele, život je prostě takový. Je třeba s sebou nosit sáhodlouhé prohlášením čeho všeho se kdo zříká...

Datum: 19.12.13 16:19

nestrašte toho kluka...určitě je teď celý vyklepaný, jako jsem byl já...

doplněno 19.12.13 17:17:

no, mě strašili blbečkové, kteří se vzrušovali z mého strachu a zahnali mě tam kde jsem. Už hodně dávno mi nevěřili, že mám modrou knížku a jeden za mnou chodil, že má v rodině nějaký zvíře a že zařídí, že mi jí vezmou, došlo to tak daleko, že jsem šel na krajskou vojenskou zprávu a řekl jsem jim tam ať mi napíšou papír, pro toho blbečka, ať již mě psychicky netýrá. Dostal jsem ho a okopíroval a všude v práci vylepil a i jsem ho rozdal všem jeho přívržencům, které vzrušoval můj strach z vojny. Stejně tak mi to dělali, když jsem se v práci přiznal, že jsem měl bouračku, byli úplně vzrušený z toho jak za mnou chodili, že jsou právníci drahý, že budu platit odškodný, že nebudu mít ani na chleba a takový samý ošklivý věci. Když jsem to řekl v kanceláři mojí pojišťovny, tak mi s úsměvem řekli, že to povinné ručení co si platím uhrazuje škodu, já teď nevím asi několik desítek milónů, že se nemám ničeho bát a že holt ve společnosti jsou takový jedinci, kteří rádi svými řečmi zbůsobují bolest. Neplatil jsem vůbec nic ! Právní služby jsem měl zdarma z probační služby, auto se řešilo z kanceláře, mě přišly asi tři doporučený dopisy od lékařů paní poškozené, které jsem odnesl na kancelář, kde jsem dostal doklad, že si to ode mě převzali a že to vyřeší, pak mi přišel dopis, že to je vyřešené. Ani jedna věc nebyla tak jak mi říkali ti moji kolegové v práci. A když jsem jim to řekl, že lhali, tak ještě na mě byli agresívní. Já si myslím, že když je člověk upřímný a klidný, tak se všechno podaří, ovšem musí mít i jistou dávku štěstí a prozíravosti a hlavně pokory.

doplněno 19.12.13 19:16:

omlouvám se za pár hrubek/překlepů, bylo to pro mě dost emotivní psaní...

Ohodnoceno: 2x

Od: asdd
Datum: 19.12.13 22:58

Tohle jde z povinného ručení. Pokud nešlo o případ jako alkohol, nepovolené úpravy na autě s přímým vlivem na nehodu atd., tak veškerou škodu hradí pojišťovna. Pokud bude poškozený něco požadovat přímo po vás, tak ho odkážete na vaše povinné ručení a tím to pro vás končí - pojišťovna přebírá vaše závazky, poškozeného se pojišťovny často snaží ojebat tak to on zkouší dostat z viníka - na to ale nemá nárok, dostane to jen z toho kdo se nechá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.